See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników kompatybilnych z analizatorem automatycznego posiewu krwi typ BactAlert 3D/240 będącego na wyposażeniu Megrez Sp. z o. o.
Beschreibung: Termin negocjacji: do dnia 09.02.2026r Postępowanie prowadzone będzie w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 1.1)a)b) ustawy Pzp. Uzasadnienie prawne: art. 214 ust.1 ustawy Pzp: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów -jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z przywołanym przepisem art. 214 ust. 1 pkt 1.1) ustawy Pzp, dostawy odczynników mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę BioMerieux Polska Sp. z o. o. z przyczyn: - technicznych, dla zachowania pełnej kompatybilności odczynników z urządzeniem producenta BioMerieux Polska Sp. z o. o. model BactAlert 3D/240 w kontynuacji badań prowadzonych przez Diagnostów laboratoryjnych Szpitala Megrez Sp. z o. o., konieczne jest stosowanie dedykowanych butelek z podłożami hodowlanycmi BacT/ALERT co gwarantuje jakość i spójność wyników i sprawne działanie aparatury pomiarowej będącej Darem WOŚP, - ochrony praw autorskich, jako jedyny i wyłączny autoryzowany dystrybutor producenta BioMerieux na terenie Polski odczynników i podłoży stanowiących przedmiot zamówienia. Firma BioMerieux Polska Sp. z o. o. złożyła oświadczenie, że jest jedynym i wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem na terenie Polski produktów stanowiących przedmiot zamówienia. Nie istnieje rozwiązanie alternatywne jak również alternatywny Wykonawca spełniający warunki zamówienia, a wymagane parametry nie stanowią celowego ograniczenia konkurencyjności, zatem zasadne jest zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki w świetle przedstawionych przepisów. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników kompatybilnych z analizatorem automatycznego posiewu krwi typ BactAlert 3D/240 będącego na wyposażeniu Megrez Sp. z o. o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Odczynniki pochodzą od jednego producenta. Zamówienie składa się z 1 pakietu (części). Pakiet musi być wyceniony w całości. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do Zaproszenia do negocjacji. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zaproszeniu do negocjacji stosuje się przepisy ustawy PZP oraz aktów wykonawczych do ustawy PZP. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. W przypadku załączenia dokumentów sporządzonych w innym języku, Wykonawca zobowiązany jest załączyć tłumaczenie na język polski.
Vorherige Bekanntmachung: 67408-2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Termin negocjacji: do dnia 09.02.2026 Podstawa prawna: Z art. 214 ust.1 ustawy Pzp: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów -jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z przywołanym przepisem art. 214 ust. 1 pkt 1.1) ustawy Pzp, dostawy odczynników mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę BioMerieux Polska Sp. z o. o. z przyczyn: - technicznych, dla zachowania pełnej kompatybilności odczynników z urządzeniem producenta BioMerieux Polska Sp. z o. o. model BactAlert 3D/240 w kontynuacji badań prowadzonych przez Diagnostów laboratoryjnych Szpitala Megrez Sp. z o. o., konieczne jest stosowanie dedykowanych butelek z podłożami hodowlanycmi BacT/ALERT co gwarantuje jakość i spójność wyników i sprawne działanie aparatury pomiarowej będącej Darem WOŚP, - ochrony praw autorskich, jako jedyny i wyłączny autoryzowany dystrybutor producenta BioMerieux na terenie Polski odczynników i podłoży stanowiących przedmiot zamówienia. Firma BioMerieux Polska Sp. z o. o. złożyła oświadczenie, że jest jedynym i wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem na terenie Polski produktów stanowiących przedmiot zamówienia. Nie istnieje rozwiązanie alternatywne jak również alternatywny Wykonawca spełniający warunki zamówienia, a wymagane parametry nie stanowią celowego ograniczenia konkurencyjności, zatem zasadne jest zastosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki w świetle przedstawionych przepisów. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Rodzaj zamówienia: Dostawa 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników kompatybilnych z analizatorem automatycznego posiewu krwi typ BactAlert 3D/240 będącego na wyposażeniu Megrez Sp. z o. o. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Odczynniki pochodzą od jednego producenta. Zamówienie składa się z 1 pakietu (części). Pakiet musi być wyceniony w całości. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do Zaproszenia do negocjacji. 4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 33696300-8 - odczynniki chemiczne 33696500-0 – odczynniki laboratoryjne 5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zaproszeniu do negocjacji stosuje się przepisy ustawy PZP oraz aktów wykonawczych do ustawy PZP. 6. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. W przypadku załączenia dokumentów sporządzonych w innym języku, Wykonawca zobowiązany jest załączyć tłumaczenie na język polski. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin wykonania zamówienia: do dnia 31.12.2026r. od dnia zawarcia umowy.