See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brzózka w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r. (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac towarzyszących pozyskaniu drewna, gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa, gospodarki łąkowo – rolnej, jak również wznoszenia, konserwacji i demontażu ogrodzeń upraw leśnych z siatki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne Kennung: SAZ.270.6.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania drewna, ochrony przeciwpożarowej, jak również wznoszenia, konserwacji i demontażu ogrodzeń upraw leśnych z siatki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Interne Kennung: Pakiet I - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania drewna, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo – rolnej, jak również wznoszenia, konserwacji i demontażu ogrodzeń upraw leśnych z siatki, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Interne Kennung: Pakiet II - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
Interne Kennung: Pakiet III - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
Interne Kennung: Pakiet IV - Zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac towarzyszących pozyskaniu drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brzózka, w roku 2026. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2026 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Interne Kennung: Pakiet V - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Bobrowice, Wełmice, Strużka, Gozdno
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
Interne Kennung: Pakiet VI - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Łąkowa, Wężyska, Brzózka, Bronków
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
Interne Kennung: Pakiet VII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Szczawno, Brzeźnica
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło
Interne Kennung: Pakiet VIII - Pozyskanie drewna w leśnictwach: Pław, Lubiatów, Kukadło