521319-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kühlgruppen – Acord cadru pentru serviciile de constatare, reparații cu furnizarea pieselor de schimb, punere in fucțiune, mententană corectivă și preventivă pentru sistemele de ventilație/ răcire/ încălzire ( HVAC)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru pentru serviciile de constatare, reparații cu furnizarea pieselor de schimb, punere in fucțiune, mententană corectivă și preventivă pentru sistemele de ventilație/ răcire/ încălzire ( HVAC)
Beschreibung: Prestarea de servicii de constatare, reparare cu furnizare de piese, după caz, punere în funcțiune, mentenanță corectivă și mentenanță preventivă la sistemele H.V.A.C. (ventilație, încălzire, răcire), care se află în dotarea construcțiilor Complexului Sportiv DINAMO București, în conformitate cu cerințele tehnice detaliate în Caietul de Sarcini și în anexele care fac parte integrantă. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 19 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4266340_2026_PAAPD1632260
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sistem H.V.A.C. Sală Multifuncțională
Beschreibung: • LOTUL 1 – Sistem H.V.A.C. Sală Multifuncțională, format din: - 2 centrale CCTA model HWA-A-A 1048-P IM/CC - model MAXA; - 2 Chillere model - model MAXA - 8 unitati de ventilație și extracție cu recuperare de energie de înaltă performanță pentru încălzirea și răcirea halelor înalte - model Hoval Roofvent - 30 buc. casete ventiloconvectoare cu 4 cai CWS - model NOBUS Notă: Serviciile vor fi prestate conform cerintelor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Sistem H.V.A.C. Sală de Fitness
Beschreibung: Sistem H.V.A.C. Sală de Fitness, format din: O unitate de răcire/încălzire/alimentare reglabilă cu aer proaspăt - model Trane YKD250 VC73226 Rooftop: Activități de Constatare, Activități de Reparație, Mentenanță Corectivă, Deblocarea clapetelor, Mentenanță Preventivă. Notă:Serviciile vor fi prestate conform cerintelor/ descriere din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Sistem H.V.A.C. Bazin acoperit
Beschreibung: LOTUL 3 – Sistem H.V.A.C. Bazin acoperit, format din: A. 2 centrale de tratare aer - model ACS KLIMA 28.000 mc/h; B. 1 centrală de tratare aer - model ACS KLIMA 9.000 mc/h; C. 1 centrală de tratare aer - model ACS KLIMA 1.725 mc/h. Activități de Constatare, Activități de Reparație, Mentenanță Corectivă și Reparații, Mentenanță Preventivă. Notă: Serviciile vor fi prestate conform cerintelor/ descriere din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Sistem H.V.A.C. Sală Gimnastică
Beschreibung: LOTUL 4 – Sistem H.V.A.C. Sală Gimnastică, format din: 2 unitati de răcire/incălzire aer model - Rooftop IMBAT HSE 272. Activități de Constatare,Activități de Reparații, Activități de Mentenanță Corectivă,Activități de Mentenanță Preventivă. Serviciile vor fi prestate conform cerintelor/ descriere din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Aparate de aer condiționat – clădiri Parc Sportiv Dinamo
Beschreibung: LOTUL 5 – Aparate de aer conditionat, montate în interiorul clădirilor situate in Parcul Sportiv DINAMO Bucuresti, format din: 80 de unitati de Aer Conditionat de birou și săli de conferință cuprinse intre 8000 si 18000BTU. Activități de Constatare , Activități de Reparație, Mentenanță Corectivă, Mentenanță Preventivă. Notă: Serviciile vor fi prestate conform cerintelor/ descriere din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5