2. Verfahren
Verfahren
Titel: Údržba a opravy drenážní a dešťové kanalizace a údržba vodních toků, nádrží a odlučovačů ropných látek v České Lípě
Beschreibung: Předmětem VZ je poskytování komplexních služeb spojených s údržbou drenážní a dešťové kanalizace, údržbou vodních toků, bezejmenných vodotečí, vodních ploch a odlučovačů ropných látek ve správě města Česká Lípa. Součástí těchto služeb je také zajištění a provedení všech opatření organizačního a technologického charakteru k řádnému provedení předmětu VZ. Účelem plnění předmětu VZ je systematická a periodická péče o předmět veřejné zakázky v plném rozsahu. 1. část VZ – Údržba a opravy dešťové kanalizace a drenáží - Tato část zahrnuje kompletní údržbu potrubí, jeho čištění a opravy, dále i údržba všech součástí dešťové a drenážní kanalizace včetně uličních vpustí, lineárních odvodňovačů, horských vpustí, výustí a mechanismů výustí v majetku města. 2. část VZ – Údržba vodních toků, nádrží a údržba, opravy a provozování odlučovačů ropných látek a lapolů Údržba zahrnuje kompletní péči o drobné vodní toky a vodní plochy v majetku města včetně jejich čištění, sekání travních, rákosových a ostatních náletových porostů na březích. Péče o vodní plochy zahrnuje i pravidelné odstraňování pláví v oblasti mostů a lávek, bahna v požárních nádržích ve vlastnictví města a odstraňování spadu listí a náletu travin v odvodňovacích žlabech, pravidelné sledování (monitoring) stavu zařízení pro odlučování ropných látek ze srážkových vod podle „Programu zkoušení a Plánu vzorkování“. Údržba zahrnuje provádění čištění těchto zařízení na základě výsledků pravidelného sledování podle předpisů v provozních a manipulačních řádech. Podrobnější specifikace předmětu zakázky je uvedena v příloze č. 5 ZD.
Interne Kennung: VZ/013/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. část VZ - Údržba a opravy dešťové kanalizace a drenáží
Beschreibung: Tato část zahrnuje kompletní údržbu potrubí, jeho čištění a opravy, dále i údržba všech součástí dešťové a drenážní kanalizace včetně uličních vpustí, lineárních odvodňovačů, horských vpustí, výustí a mechanismů výustí v majetku města. Účelem plnění předmětu VZ je komplexní, systematická a periodická péče o systém dešťové a drenážní kanalizace v souladu se zákonem č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 254/2001 Sb., o vodách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem o pozemních komunikacích č. 13/1997 Sb., upraveným prováděcí vyhláškou č. 104/1997 Sb., kterou se provádí zákon o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů.
Interne Kennung: VZ/013/2024-1. část
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Objednatel si vyhrazuje ve smyslu § 100 odst.1 zákona níže uvedené změny závazku ze smlouvy o dílo: Cena plnění může být měněna pouze v souvislosti se změnou DPH nebo z důvodu změn sazeb poplatku za ukládání odpadů a nebezpečných odpadů, stanovených obecně závaznými předpisy. Dodavatel je oprávněn zvýšit cenu plnění s účinností od 1. dubna každého kalendářního roku počínaje rokem 2026 o přírůstek průměrného ročního indexu spotřebitelských cen (dále jen „míra inflace“) vyhlášený Českým statistickým úřadem za předcházející kalendářní rok, a to pouze v případě, že míra inflace přesáhne 2 % (slovy: dvě procenta). Dodavatel je v každém roce oprávněn zvýšit cenu podle předchozího odstavce nejvýše o 5 % (slovy: pět procent); to platí i v případě, že míra inflace za předcházející kalendářní rok bude vyšší. Pro vyloučení pochybností se sjednává, že v případě záporné míry inflace se cena nesnižuje.
Los: LOT-0002
Titel: 2. část VZ - Údržba vodních toků, nádrží a údržba, opravy a provozování odlučovačů ropných látek a lapolů
Beschreibung: Údržba zahrnuje kompletní péči o drobné vodní toky a vodní plochy v majetku města včetně jejich čištění, sekání travních, rákosových a ostatních náletových porostů na březích. Péče o vodní plochy zahrnuje i pravidelné odstraňování pláví v oblasti mostů a lávek, bahna v požárních nádržích ve vlastnictví města a odstraňování spadu listí a náletu travin v odvodňovacích žlabech, pravidelné sledování (monitoring) stavu zařízení pro odlučování ropných látek ze srážkových vod podle „Programu zkoušení a Plánu vzorkování“. Údržba zahrnuje provádění čištění těchto zařízení na základě výsledků pravidelného sledování podle předpisů v provozních a manipulačních řádech. Dále bude tato část zahrnovat provozování, údržbu a opravy okrasného jezírka v Městském parku. Účelem plnění předmětu VZ je komplexní, systematická a periodická péče o vodní toky, nádrže a odlučovače ropných látek v souladu se zákonem č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 254/2001 Sb., o vodách a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, prováděcí vyhláškou č. 104/1997 Sb., kterou se provádí zákon o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, nařízení vlády č. 401/2015 Sb. o ukazatelích a hodnotách přípustného znečištění povrchových vod a odpadních vod, náležitostech povolení k vypouštění odpadních vod do vod povrchových a do kanalizací a o citlivých oblastech, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 541/2020 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů.
Interne Kennung: VZ/013/2024 - 2. část