521517-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii cieplnej na potrzeby UD Ursus oraz nieruchomości stanowiących zasób komunalny Dzielnicy Ursus.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup energii cieplnej na potrzeby UD Ursus oraz nieruchomości stanowiących zasób komunalny Dzielnicy Ursus.
BeschreibungZakup energii cieplnej na potrzeby UD Ursus oraz nieruchomości stanowiących zasób komunalny Dzielnicy Ursus.
Interne KennungUD-XI-WZP.271.27.2026.JSA
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający będzie stosował procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (procedura odwrócona). 1. Oświadczenia i dokumenty, odpowiednio na dzień składania ofert, składane wraz z ofertą przez wykonawców w postępowaniu w celu potwierdzenia, że wykonawcy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. Wykaz dowodów potwierdzających, że oferta wykonawcy nie podlega odrzuceniu. Do oferty w wersji elektronicznej wykonawca zobowiązany jest dołączyć: 1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia JEDZ, stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia JEDZ można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia W tym celu przygotowany przez Zamawiającego Jednolity Europejski Dokument Zamówienia stanowiący Załącznik nr 6 (AB) do SWZ, należy wypełnić w wersji elektronicznego formularza za pomocą platformy zamawiającego, z zastrzeżeniem poniższych uwag: * w Części IV Zamawiający żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D; * Część V (Ograniczenie liczby kwalifikujących się kandydatów) należy pozostawić niewypełnioną. UWAGA: Jeżeli wykonawca w postępowaniu będzie posługiwał się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, informację o certyfikacie zamieszcza w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające: • identyfikację certyfikatu; • ustalenie podmiotu certyfikującego; • odnalezienie certyfikatu w bazie; • ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać. 2) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (również wspólnicy spółki cywilnej) dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP, w którym wskażą które elementy przedmiotu zamówienia zostaną wykonane przez poszczególnych Wykonawców w odniesieniu do spełnienia wyżej wymienionych warunków, sporządzone według wzoru – stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ; 3) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 4) oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., z późniejszymi zmianami, w tym wprowadzonymi rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ; 5) formularz cenowy należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ. 2. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 8 do SWZ; 2) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ. 3) Aktualnie obowiązującą koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią cieplną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki lub aktualnie obowiązującą koncesję w zakresie wytwarzania energii cieplnej, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki;4) Aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej, polegającej na przesyłaniu i dystrybucji ciepła, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (w przypadku Wykonawców będących właścicielem sieci dystrybucyjnej) lub oświadczenie o posiadaniu aktualnej umowy podpisanej z dystrybutorem sieci na świadczenie usług dystrybucji ciepła na obszarze na którym znajduje się miejsce dostarczenia ciepła tj. do obiektów Zamawiającego i obowiązującą w całym okresie wykonywania przedmiotu zamówienia (w przypadku Wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej); 5) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1,2 i 4 ustawy PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65400000 Andere Energieversorgungsquellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup energii cieplnej na potrzeby UD Ursus oraz nieruchomości stanowiących zasób komunalny Dzielnicy Ursus
BeschreibungZakup energii cieplnej na potrzeby UD Ursus oraz nieruchomości stanowiących zasób komunalny Dzielnicy Ursus