2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadu o kodzie 19 05 99 (stabilizat), dla RZUOK w Machnaczu gm. Brześć Kujawski
Beschreibung: 1) Usługa odbioru i zagospodarowania odpadu o kodzie 19 05 99 – inne nie wymienione odpady (tzw. stabilizat), który jest wytwarzany w procesie biologicznego przetwarzania odpadu o kodzie 19 12 12 inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 – frakcja 0-80, wraz z usługą transportu odpadów z RZUOK w Machnaczu, gm. Brześć Kujawski. 2) Łączna szacunkowa ilość odpadów o kodzie 19 05 99 przewidziana do odbioru, transportu i zagospodarowania, w okresie od dnia wskazanego przez strony w umowie do 31.12.2027 r., wynosi ok. 8 000 Mg. 3) Szacunkowa ilość odpadów przewidziana do odbioru, transportu i zagospodarowania w miesiącu wynosi ok. 533 Mg. Miesięczna szacunkowa ilość odpadów przewidziana do odbioru może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. 4) Zagospodarowanie odebranych odpadów o kodzie 19 05 99 musi odbywać się zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz.U. 2023 poz. 1587 ze zm.), w procesie odzysku i/lub unieszkodliwiania w instalacji wskazanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. 5) Zamawiający informuje, iż posiada testy zgodności dla odpadów o kodzie 19 05 99 sporządzone zgodnie z załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 16 lipca 2015r. w sprawie dopuszczenia odpadów do składowania na składowiskach (Dz.U. 2015 poz. 1277 t.j.) Dodatkowo zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017r. w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska (Dz.U. 2017 poz. 2490 ze zm.) wykonujemy badania AT4, straty prażenia oraz zawartość węgla organicznego. Testy i badania o których mowa powyżej oraz Kartę Charakterystyki Odpadów zostaną udostępnione wykonawcy przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego. 6) W przypadku unieszkodliwiania odpadów poprzez składowanie podmiot zagospodarowujący musi posiadać status instalacji komunalnej o której mowa w art. 35 ust. 6 ustawy o odpadach (znajdować się na liście Marszałka Województwa o której mowa w art. 38b ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach). 7) Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest do wskazania procesu odzysku i/lub unieszkodliwiania, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 i/lub Załącznikiem Nr 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2023 poz. 1587 ze zm.), któremu będą poddawane odpady odbierane od Zamawiającego wraz ze wskazaniem nazwy i adresu instalacji/zakładu, do którego będą kierowane odpady, z zastrzeżeniem, że w przypadku zagospodarowania odpadu w procesie unieszkodliwiania odpad ten winien zostać przekazany do instalacji komunalnej zgodnie z art. 38b ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. 8) Transport odpadów winien być realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz. U. z 2016 poz. 1742 ze zm.). 9) Odpady będą przekazywane luzem. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego i będzie odbywał się za pomocą ładowarki kołowej o pojemności łyżki powyżej 3 m3 i wysokości załadunku 4,30 m. 10) Każdorazowy odbiór odpadów będzie odbywał się poprzez ważenie odebranych odpadów na zalegalizowanej wadze Zamawiającego, zlokalizowanej w RZUOK w Machnaczu 41a, co zostanie potwierdzone kwitem wagowym. Dokument ten będzie stanowić podstawę do określenia ilości odpadów odebranych przez Wykonawcę oraz podstawę do rozliczenia. 11) Zamawiający będzie zobowiązany do wystawienia kart przekazania odpadów w elektronicznej bazie o odpadach w której zostanie wskazany podmiot transportujący odpady oraz instalacja do której te odpady będą przekazywane. Podmiot odbierający odpady będzie zobowiązany do każdorazowego potwierdzania ww. kart. Karty będą wystawiane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2023 poz. 1587 ze zm.). 12) Odbiór odpadów odbywać się będzie sukcesywnie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 20:00, po wysłaniu przez Zamawiającego zlecenia odbioru, uwzględniającego wielkość partii do odbioru, która będzie nie mniejsza niż 22 Mg i nie większa niż 25 Mg, nie później jednak niż w terminie 3 dni roboczych (termin reakcji będzie stanowił kryterium oceny ofert zgodnie z rozdziałem XXII SWZ) od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Zamawiający w zleceniu odbioru o którym mowa w zdaniu pierwszym każdorazowo określi ilość odpadów do odbioru. Strony dopuszczają możliwość zmiany ilości odpadów do odbioru, co nie będzie miało wpływu na termin odbioru, o którym mowa w zdaniu pierwszym. Zlecenia, o których mowa wyżej dokonywane będą drogą elektroniczną na adres e-mail Wykonawcy. 13) Miejsce odbioru odpadów jest: Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu 41a, gm. Brześć Kujawski (województwo kujawsko - pomorskie). 14) W celu zapewnienia ciągłości odbioru odpadu będącego przedmiotem zamówienia z RZUOK w Machnaczu gm. Brześć Kujawski, Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia odbiorów odpadu maksymalnie w terminie do 5 dni roboczych liczonych od daty obowiązywania umowy. 15) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia do 60% ilości odpadów, o której mowa w pkt. 2) powyżej. W takiej sytuacji Wykonawcy nie przysługuje prawo do dochodzenia: - należności za nieodebraną ilość odpadu, - odszkodowania za utracone korzyści.
Interne Kennung: BZ.ZP.10/27/07/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001