See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja automatycznego systemu technicznej kontroli zapór (ASTKZ) - ZZ Włocławek
Beschreibung: 1 Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego. 2 Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału. 3 Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu. 4. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 26.10.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 5. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu: w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: a) dotyczącej doświadczenia w wykonywaniu podobnych usług. Wykonawca musi wykazać się wykonaniem – nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, jednej (1) usługi (umowy) obejmującej swym zakresem wykonanie modernizacji systemu ASTKZ na kwotę 500.000,00 zł brutto w ramach jednego kontraktu. UWAGA: W celu potwierdzenia spełnienia warunku określonego w pkt 7.3.4 lit. a SWZ, Wykonawca może powoływać się na umowę (kontrakt/zadanie) która nie została jeszcze zakończona a obejmuje zakres przewidziany na warunku, jeżeli udowodni że do dnia upływu terminu składania ofert usługa wskazana na warunku została ukończona i odebrana.” UWAGA: Za modernizację zamawiający uzna prace obejmujące łącznie wymianę, montaż oraz konfigurację elementów istniejącego automatycznego systemu kontroli zapór. 6.Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej. a) każdy z Wykonawców, chcący wziąć udział w wizji lokalnej zobowiązany jest do uprzedniego pisemnego poinformowania Zamawiającego o chęci uczestniczenia w wizji lokalnej. Informację należy kierować do przedstawicieli Zamawiającego Pana Grzegorza Wesołowskiego e-mail:grzegorz.wesolowski@wody.gov.pl lub Pana Patryka Majerskiego e-mil:patryk.majerski@wody.gov.pl , ustalając datę i godzinę przybycia, b) zaleca się aby z przeprowadzonej wizji terenowej Wykonawca sporządził m.in. dokumentację fotograficzną stanu istniejącego terenu, c) z przeprowadzonej wizji sporządzony zostanie protokół (podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego) w 2 jednobrzmiących egzemplarzach (1-szy dla Zamawiającego, 2-gi dla Wykonawcy). Kopię protokołu zaleca się dołączyć do oferty, na potwierdzenie przeprowadzonej wizji w terenie. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 11 do SWZ. Zamawiający odrzuci ofertę, która złożona zostanie bez odbycia wizji lokalnej. d) pisemną informację o której mowa w pkt a) powyżej należy przekazać Zamawiającemu najpóźniej na 5 dni kalendarzowych przed proponowanym terminem wizji, z zastrzeżeniem obowiązku odbycia wizji przed upływem terminu składania ofert.
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.41.2026_ZZWŁ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych - dalej p.z.p., zamawiający może przewidzieć możliwość albo wymagać złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. W takim wypadku zamawiający wyznacza terminy składania ofert z uwzględnieniem czasu niezbędnego do zapoznania się przez wykonawców z informacjami koniecznymi do przygotowania oferty, z tym, że terminy te muszą być dłuższe od ustawowych terminów minimalnych, o ile są one określone. Kiedy mamy do czynienia z przetargiem nieograniczonym w postępowaniu o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej (art. 138 ust. 1 p.z.p.). Ale zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony powyżej, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 p.z.p. (art. 138 ust. 4 p.z.p.). Tym samym w przetargu nieograniczonym, gdy składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, minimalny termin na składania ofert nie może być krótszy niż 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W konsekwencji powyższego ustanowiony w niniejszym postepowaniu 32 dniowy termin zawiera zarówno możliwość skrócenia terminu jak również jest dłuższy niż ustawowy termin minimalny.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji istniejącego systemu ASTKZ na Stopniu Wodnym we Włocławku. Wykonawca dokona modernizacji istniejącego Automatycznego Systemu Technicznej Kontroli Zapór w zakresie: 1.1 Dostawa, wymiana, instalacja i konfiguracja serwerów głównych (S1, S2) wraz z oprogramowaniem i migracją danych – 2 sztuki (OPZ pkt.4.1.1 i pkt. 4.1.3). 1.2 Dostawa, wymiana, instalacja i konfiguracja serwera dostępowego (S3) wraz z oprogramowaniem i migracją danych – 1 sztuka (OPZ pkt.4.1.2 i pkt. 4.1.3). 1.3 Dostawa, instalacja i konfiguracja oprogramowania systemu informatycznego SCADA w środowisku ASIX nadzorującego pracę całego systemu ASTKZ. Przeniesienie danych historycznych oraz konfiguracja jednostek terminalowych do pracy w nowym systemie SCADA – 1 komplet dla ASTKZ (OPZ pkt.4.2). 1.4 Dostawa, wymiana, instalacja i konfiguracja stacji operatorskich (terminali) wraz z oprogramowaniem – 4 sztuki (OPZ pkt.4.3). 1.5 Dostawa, wymiana, konfiguracja zasilaczy UPS (zasilacz awaryjny) wraz z akumulatorami w serwerowni i w szafach zbierających dane – 5 kompletów (OPZ pkt.4.4). 1.6 Dostawa, wymiana 5 sztuk multiplekserów 32-kanałowych wraz z ich konfiguracją po stronie czujników i serwerów (OPZ pkt.4.5). 1.7 Rozbudowa systemu ASTKZ o układ pomiarowy wydatku drenażu na zaporze Stopnia Wodnego Włocławek wraz z integracją z systemem SCADA (OPZ pkt.4.6). 1.8 Rozszerzenie licencji na firewall (OPZ pkt.4.7). 1.9 Rozbudowa systemu ASTKZ o układ pomiarowy przechyłu segmentu śluzy wodnej (OPZ pkt.4.8). 1.10 Opracowanie dokumentacji powykonawczej dla modernizacji systemu ASTKZ. Wszystkie elementy modernizacji systemu ASTKZ wchodzące w zakres zadania muszą zapewnić sprawne działanie całego systemu i być zintegrowane z elementami starego systemu (OPZ pkt.4.9). 1.11 Utylizacja podzespołów (OPZ pkt.4.10). 1.12 Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 6)
Interne Kennung: W.ROZ.270.2.41.2026