52174-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – WYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA WOLSZTYN W ROKU 2025" - II POSTĘPOWANIE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWYKONYWANIE USŁUG Z ZAKRESU GOSPODARKI LEŚNEJ NA TERENIE NADLEŚNICTWA WOLSZTYN W ROKU 2025" - II POSTĘPOWANIE
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r.poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu oraz gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia wynika z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: a) planowany rozmiar prac (załącznik nr 2.1 do SWZ), b) szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji ( załącznik nr 2.2 do SWZ), c) potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych (Załącznik nr 2.4.1 do SWZ), k) zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki (załącznik nr 2.4.2 do SWZ), Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: a) Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 45 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 maja 2024 r. „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (Załącznik nr 3.1 do SWZ), b)Tabele Parametrów (odrębne dla każdego z pakietów) –( Załącznik nr 3.2 do SWZ). Ponadto zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia określa informacja o planowanym materiale sadzeniowym (Załącznik nr 4 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w rozdziale 3 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung755728-2024
Interne KennungSA.270.24.2024.PP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 90922000 Schädlingsbekämpfung, 77231600 Aufforstung, 77231800 Führung von Waldbaumschulen
5. Los
LosLOT-0002
TitelPakiet XIV – Prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa SZKL/25
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółki leśnej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn w roku 2025. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: - planowany rozmiar prac ( załącznik 2.1 do SWZ) - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji (załącznik nr 2.2 do SWZ), Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do SWZ, na który składa się: - opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych (załącznik nr 3.1 do SWZ), - tabele parametrów (odrębne dla każdego pakietu) [ załącznik nr 3.2 do SWZ), Określony w załączniku nr 3.1 do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Tabele parametrów zawierają (odrębnie dla każdego pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w załączniku nr 3.1 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale 3 SWZ.
Interne KennungPAKIET XIV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231600 Aufforstung
Optionen
Beschreibung der Optionen3.6. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).