2. Verfahren
Verfahren
Titel: Brøndtømning i Nordfyns Kommune
Beschreibung: Den udbudte opgave består af tømning af ca. 4.000 brønde på landet, ca. 13.000 brønde i byområder og ca. 1.300 samlebrønde, primært i landområder. Brønde og samlebrønde i landområder skal tømmes hvert år mens brønde og samlebrønde i byområder skal tømmes hvert andet år.
Vorherige Bekanntmachung: 340639-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen træder i kraft den 1.april 2026 og løber til og med 31.marts 2030 Aftalen kan forlænges 2 gang med 12 måneder. Såfremt Ordregiver ønsker at forlænge Aftalen skal Ordregiver give Leverandøren besked herom senest 3 måneder før aftaleudløb. Aftalen inklusiv optioner udløber dermed senest den 31.marts 2032.