521906-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDEZP.261.19.2026,„ Świadczenie kompleksowych usług w zakresie zapewnienia prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu w szczególności wykonywanie czynności porządkowych i pomocniczych, będących w związku z usługami medycznymi w Oddziałach szpitalnych oraz pomieszczeniach medycznych o powierzchni użytkowej 42 022,22 m²
Beschreibung„ Świadczenie kompleksowych usług w zakresie zapewnienia prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu w szczególności wykonywanie czynności porządkowych i pomocniczych, będących w związku z usługami medycznymi w Oddziałach szpitalnych oraz pomieszczeniach medycznych o powierzchni użytkowej 42 022,22 m²2. 8. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ: - Załącznik nr 1 Formularz Ofertowy - Załącznik nr 2 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (JEDZ); - Załącznik nr 3 opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 3.1: Zakres czynności związanych z utrzymaniem prawidłowego stanu sanitarno- epidemiologicznego w pomieszczeniach szpitala. Załącznik nr 3.2: Podział środowiska szpitalnego na strefy. - Załącznik nr 4 Oświadczenie dotyczące przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; - Załącznik nr 5 Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp; - Załącznik nr 6 Zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów wykonawcy - Załącznik nr 7 Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych; - Załącznik nr 8, Wzór umowy - Załącznik nr 8.1 Wzór umowy najmu lokalu użytkowego oraz dzierżawy ruchomości - Załącznik nr 8.2 Wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych - Załącznik nr 9 Oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące wykluczenia w związku z sankcjami nałożonymi na Federację Rosyjską; - Załącznik nr 10 Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące wykluczenia w związku z sankcjami nałożonymi na Federację Rosyjską - Załącznik nr 11 Wykaz usług - Załącznik nr 12 Wykaz osób; Załącznik nr 3.3: Częstotliwość sprzątania pomieszczeń wg stref Załącznik nr 3.4: Wymagania dotyczące personelu Wykonawcy Załącznik nr 3.5: Sprawozdawczość, nadzór i kontrola, odpowiedzialność Załącznik nr 3.6: Obowiązki Wykonawcy Załącznik nr 3.7: Wymagania w zakresie usługi transportu wewnętrznego Załącznik nr 3.8: Harmonogram mycia okien na terenie szpitala Załącznik nr 3.9: Informacje użyteczne przy konstruowaniu oferty Załącznik nr 3.10: Wymagania dodatkowe Wykonawcy Załącznik nr 3.11: Wykaz pomieszczeń wraz harmonogramem godzinowym Załącznik nr 3.12: Plan higieny Załącznik nr 3.13: Formularz asortymentowo- cenowy
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung„ Świadczenie kompleksowych usług w zakresie zapewnienia prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu w szczególności wykonywanie czynności porządkowych i pomocniczych, będących w związku z usługami medycznymi w Oddziałach szpitalnych oraz pomieszczeniach medycznych o powierzchni użytkowej 42 022,22 m² Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawarte są w dokumentacji SWZ oraz w załącznikach SWZ:
Optionen
Beschreibung der Optionen2. W prawie opcji Zamawiający przewiduje możliwość: 1) ograniczenia przez Zamawiającego zakresu realizacji przedmiotu umowy w zakresie zmniejszenia powierzchni Szpitala objętej usługą- max. o 20% powierzchni; ogra-niczenie zakresu realizacji usługi w powyższy sposób wiązać się będzie z proporcjonalnym obniżeniem wynagrodzenia Wykonawcy – max. o 20 % względem ceny wskazanej w złożonej przez Wykonawcy ofercie; tak dokonana zmiana przedmiotu umowy, nie będzie stanowić od-stąpienia od Umowy nawet w części , ani też nie będzie skutkować odpowiedzialnością Za-mawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania , a Wyko-nawcy nie będzie przysługiwało z tego tytułu żadne roszczenie, w tym odszkodowawcze; ograniczenie przez Zamawiającego zakresu przedmiotu umowy może mieć charakter tymcza-sowy ( np. w związku z objęciem pracami remontowymi części powierzchni Szpitala), bądź stały ( np. w związku z przekazaniem obszaru działalności Zamawiającego w outsourcing podmiotowi trzeciemu); 2) zwiększenie przez Zamawiającego zakresu realizacji Przedmiotu Umowy w zakresie zwięk-szenia powierzchni Szpitala objętej usługą- max. o 5% powierzchni. Zwiększenie zakresu rea-lizacji usługi w powyższy sposób wiązać się będzie z proporcjonalnym wzrostem wynagro-dzenia Wykonawcy – max. o 5% względem ceny wskazanej w złożonej przez Wykonawcę ofercie. 3) Wydłużenia okresu realizacji Umowy, o którym mowa w §15 ust. 1 o nie więcej niż 3 miesiące bez zwiększenia zakresu realizacji Przedmiotu Umowy. Przedłużenie okresu realizacji usługi w powyższy sposób wiązać się będzie z odpowiednim proporcjonalnym do wydłużonego okresu realizacji zwiększeniem wynagrodzenia Wykonawcy. 3. Zamawiający może skorzystać z każdego z przewidzianych w ust. 2 rodzajów prawa opcji w całości lub w części. Zamawiający może wielokrotnie skorzystać z prawa opcji w części, do wy-czerpania maksymalnego rozmiaru świadczeń opisanych w ust. 2. 4. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 5. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu od Zamawiającego zawiadomienia, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawiera-jącego zakres opisanego w ust. 2 świadczenia przysługującego Zamawiającemu w ramach przedmiotowego uprawnienia. 6. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji najpóźniej na 2 miesiące przed zakończeniem okresu obowiązywania Umowy wskazanego w § 15 ust. 1.