521992-2025 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – BUDOWA GMACHU MUZEUM KSIĄŻĄT LUBOMIRSKICH WE WROCŁAWIU
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBUDOWA GMACHU MUZEUM KSIĄŻĄT LUBOMIRSKICH WE WROCŁAWIU
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę przedsięwzięcia pn. Budowa Gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu w zakresie wymaganym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie wraz z budową przyłączy i przebudową kolizji sieci, na podstawie dokumentacji projektowej, obejmującego w szczególności wykonanie: 1) robót budowlanych wraz z budową przyłączy i przebudową kolizji sieci, 2) technologii gastronomii, 3) czynności serwisowych dla wykonanych robót, wbudowanych materiałów i urządzeń oraz wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych w okresie gwarancji, 4) wszelkiej niezbędnej dokumentacji, w tym dokumentacji powykonawczej i modelu BIM oraz uzyskanie decyzji, zezwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń wynikających z zapisów umowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Zał. nr 10 SWZ, tożsamy z Zał. nr 1 do wzoru umowy i dostępny jest pod adresem wskazanym w tych załącznikach. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość przeprowadzenia przez Wykonawców wizji lokalnej na miejscu wykonywania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Wizji lokalnej będzie można dokonać w dniach 27-30 sierpnia 2024 r. albo 2-5 września 2024 r., w godzinach od 9:00 do 15:00. Jednocześnie zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej ani sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 4. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarte jest odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, lub gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawiają się nazwy własne, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę, o których mowa w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, czyli takie, które zagwarantują realizację przedmiotu zamówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia i zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych. Wykonawca, w przypadku zamiaru zastosowania rozwiązań równoważnych, zobowiązany jest wskazać te rozwiązania i wykazać, za pomocą przedmiotowych środków dowodowych lub, zgodnie z art. 106 ust. 3 ustawy Pzp, w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. 5. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia zawarte jest odniesienie do określonych etykiet, o których mowa w art. 104 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. 6. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że roboty budowlane, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety. 7. Przedmiotowe środki dowodowe: na podstawie art. 106 ust. 1, w związku z art. 107 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1) w sytuacji opisanej w pkt 4-6 powyżej (w zakresie rozwiązań równoważnych, o ile Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne) Wykonawca jest zobowiązany złożyć wskazane w tych punktach przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające równoważność oferowanych rozwiązań, 2) wykaz osób w zakresie dotyczącym kierownika budowy, kierownika robót elektrycznych oraz kierownika robót sanitarnych, zawarty w pkt 2 Załącznika nr 1 do SWZ – Formularza oferty (środek dowodowy służący potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert). 8. Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 7, lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 ustawy Pzp (tzn. Wykonawca nie będzie miał możliwości uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 7 ppkt 2). 9. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę (zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023, poz. 1465), osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia: 1) obsługę administracyjno-biurową w biurze budowy, 2) prace ogólnobudowlane, 3) obsługę jednostek transportowych i sprzętu budowlanego (samochód ciężarowy, dźwig, koparka, itp.). 11. Sposób weryfikacji oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę w/w wymagań dotyczących zatrudnienia oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały szczegółowo opisane we wzorze umowy stanowiącym Zał. nr 9 do SWZ. 12. Zamawiający nie przewiduje wymagań dotyczących zatrudnienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 13. Zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp opis przedmiotu zamówienia sporządzony został z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich grup użytkowników nie wykluczając osób niepełnosprawnych (w tym niepełnosprawnych pracowników muzeum), osób w podeszłym wieku i dzieci, szczegółowe informacje w tym zakresie wskazano w dokumentacji projektowej. 14. Szczegółowe uregulowania w tym zakresie znajdują się w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung377681-2025
Interne KennungDZP-2621-31/2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich, 45100000 Baureifmachung, 45111100 Abbrucharbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45262000 Spezialbauarbeiten, außer Dachbauten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45223200 Bauliche Anlagen, 45262400 Baustahlmontagearbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45341000 Errichtung von Geländern, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45421140 Bautischlerei-Einbauarbeiten mit Metall, außer Türen und Fenstern, 45421148 Einbau von Toren, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45421141 Einbau von Trennwänden, 45421152 Installation von Trennwänden, 45410000 Putzarbeiten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45431000 Boden- und Fliesenarbeiten, 45431100 Verlegen von Bodenfliesen, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45431200 Verlegen von Wandfliesen, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45442100 Anstricharbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45421160 Beschlagarbeiten, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314000 Grundstückspflege, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest BUDOWA GMACHU MUZEUM KSIĄŻĄT LUBOMIRSKICH WE WROCŁAWIU