See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW w Białej Podlaskiej: Usługi zimowego utrzymania tj. zwalczanie śliskości nawierzchni i odśnieżanie dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029.
Beschreibung: Zadanie nr 1 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 698 – OD Janów Podlaski; Zadanie nr 2 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 811 – OD Janów Podlaski; Zadanie nr 3 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 812 – OD Janów Podlaski; Zadanie nr 4 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 816 – OD Janów Podlaski; Zadanie nr 5 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich na terenie OD w Janowie Podlaskim – sprzęt ciężki; Zadanie nr 6 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 803 – OD Łuków; Zadanie nr 7 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 806 – OD Łuków; Zadanie nr 8 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 807 – OD Łuków; Zadanie nr 9 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 808 – OD Łuków; Zadanie nr 10 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 813 – OD Łuków; Zadanie nr 11 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich na terenie OD w Łukowie – sprzęt ciężki. Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 698, 811, 812, 816 na terenie Obwodu Drogowego w Janowie Podlaskim, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Janowie Podlaskim zgodnie z poniższym przedmiarem usług: 1.DW 698 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 2. DW 811 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 3. DW 812 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 4. DW 816 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 5. OD Janów Podlaski - Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Równiarka - 50 godz. Ładowarka - 50 godz. Wykonywanie zamówienia polegającego na zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg wojewódzkich nr 803, 806, 807, 808, 813 na terenie Obwodu Drogowego w Łukowie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Łukowie zgodnie z poniższym przedmiarem usług: 6. DW 803 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 100 godz. 7. DW 806 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 8. DW 807 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 9. DW 808 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 10. DW 813 - Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) 200 godz. 11. OD Łuków - Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy) -200 godz., Równiarka - 50 godz. , Ładowarka - 50 godz. Zamawiający dla powyższych zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia dla Zadań 1-4 i Zadań 6-10 oraz nie mniej niż 5% maksymalnej wartości wynagrodzenia dla Zadania nr 5 i Zadania nr 11. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową.
Vorherige Bekanntmachung: 286846-2026
Interne Kennung: R1.ST.372.5.2026.ks
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Procedura przyśpieszona w związku z opublikowanym wstępnym ogłoszeniem informacyjnym. Numer publikacji ogłoszenia 100226-2026 Numer wydania Dz.U.S: 29/2026 Data publikacji: 11/02/2026.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 698 – OD Janów Podlaski
Beschreibung: DW 698 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 811 – OD Janów Podlaski
Beschreibung: DW 811 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 812 – OD Janów Podlaski
Beschreibung: DW 812 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 816 – OD Janów Podlaski
Beschreibung: DW 816 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich na terenie OD w Janowie Podlaskim – sprzęt ciężki
Beschreibung: Rodzaje sprzętów ciężkich skierowanych do zwalczania śliskości i odśnieżania dróg wojewódzkich na terenie OD w Janowie Podlaskim: Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy - 200 godz; Równiarka - 50 godz; Ładowarka - 50 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 803 – OD Łuków
Beschreibung: DW 803 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 806 – OD Łuków
Beschreibung: DW 806 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 807 – OD Łuków
Beschreibung: DW 807 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 808 – OD Łuków
Beschreibung: DW 808 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie drogi wojewódzkiej nr 813 – OD Łuków
Beschreibung: DW 813 – Solarka/piaskarka z pługiem średnim z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) - 200 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie nr 11 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich na terenie OD w Łukowie – sprzęt ciężki
Beschreibung: Rodzaje sprzętów ciężkich skierowanych do zwalczania śliskości i odśnieżania dróg wojewódzkich na terenie OD w Łukowie: Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy - 200 godz; Równiarka - 50 godz; Ładowarka - 50 godz. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) oraz przedmiarami usług; b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028 do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 tj do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c) zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania Umowy, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby upoważnione przez Zamawiającego oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę informacji o: − aktualnym stanie przejezdności dróg, − czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg, − zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, − innych zdarzeniach zauważonych na drodze; d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości, zgodnie z pkt III.7 Specyfikacji Technicznej; e) zapewnienie na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową. Zamawiający dla powyższego zadań zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach całości Zadania tj. w obrębie wszystkich sezonów. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy wynikające ze zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej, wyniesie nie mniej niż 25% maksymalnej wartości wynagrodzenia. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane piaskarki/solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie niepogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych.