522045-2025 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa Systemu Wirtualnej Symulacji Virtualnej Rzeczywistości
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa Systemu Wirtualnej Symulacji Virtualnej Rzeczywistości
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja kompleksowego, zaawansowanego narzędzia szkoleniowego w postaci oprogramowania do symulacji VR umożliwiającego realizację wieloosobowych symulacji (multiplayer) wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz ze świadczeniem usługi wsparcia technicznego i gwarancji zwanym dalej systemem symulacji VR. Zakres dostawy obejmuje: dostarczenie i instalacja gotowego, sprawdzonego i przetestowanego systemu symulacji VR zgodnego z opisem OPZ; dostarczenie niezbędnego wyposażenia oraz odpowiednich licencji uprawniających zamawiającego do wykorzystania systemu symulacji VR w celu wskazanym przez zamawiającego w OPZ; instalacja gotowego, sprawdzonego i przetestowanego systemu symulacji VR zgodnego z opisem OPZ na sprzęcie posiadanym przez zamawiającego o parametrach wskazanych w OPZ; świadczenie usługi wsparcia technicznego po dostawie systemu symulacji VR; świadczenie usługi gwarancji zgodnie z umową obejmującej m.in. aktualizacje wynikające ze zmian przepisów prawa, usuwanie wad i usterek wykrytych w trakcie eksploatacji systemu symulacji VR; przeszkolenie personelu Zamawiającego w obsłudze systemu symulacji VR, przetwarzanie danych osobowych w Systemie zgodnie z Polityką Ochrony Danych Osobowych stosowaną u zamawiającego; dostarczenie instrukcji obsługi systemu symulacji VR w wersji papierowej lub elektronicznej. Przedmiot umowy musi być fabrycznie nowy – wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2024 lub nowszy. Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia - Specyfikacja techniczna” do niniejszej specyfikacji stanowiący „Minimalne wymagania Systemu Wirtualnej Symulacji VR”. Szczegółowe warunki realizacji określa załącznik nr 4 do SWZ „Projekt umowy”. Minimalny okres gwarancji wynosi 24 miesiące.
Vorherige Bekanntmachung377259-2025
Interne KennungWL.2371.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33735000 Arbeitsschutzbrillen mit Seitenschutz, 72212517 Entwicklung von IT-Software
5. Los
LosLOT-0002
TitelDostawa Systemu Wirtualnej Symulacji VR
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja kompleksowego, zaawansowanego narzędzia szkoleniowego w postaci oprogramowania do symulacji VR umożliwiającego realizację wieloosobowych symulacji (multiplayer) wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz ze świadczeniem usługi wsparcia technicznego i gwarancji zwanym dalej systemem symulacji VR. Zakres dostawy obejmuje: • Dostarczenie i instalacja gotowego, sprawdzonego i przetestowanego systemu symulacji VR zgodnego z opisem OPZ; • Dostarczenie niezbędnego wyposażenia oraz odpowiednich licencji uprawniających zamawiającego do wykorzystania systemu symulacji VR w celu wskazanym przez zamawiającego w OPZ; • Instalacja gotowego, sprawdzonego i przetestowanego systemu symulacji VR zgodnego z opisem OPZ na sprzęcie posiadanym przez zamawiającego o parametrach wskazanych w OPZ; • Świadczenie usługi wsparcia technicznego po dostawie systemu symulacji VR; • Świadczenie usługi gwarancji zgodnie z umową obejmującej m.in. aktualizacje wynikające ze zmian przepisów prawa, usuwanie wad i usterek wykrytych w trakcie eksploatacji systemu symulacji VR; • Przeszkolenie personelu Zamawiającego w obsłudze systemu symulacji VR, • Przetwarzanie danych osobowych w Systemie zgodnie z Polityką Ochrony Danych Osobowych stosowaną u zamawiającego; • Dostarczenie instrukcji obsługi systemu symulacji VR w wersji papierowej lub elektronicznej. 2. Przedmiot umowy musi być fabrycznie nowy – wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2024 lub nowszy. 3. Wspólny Słownik Zamówień CPV – 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne), 33735000-1 (Gogle), 72212517-6: Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego. 4. Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia - Specyfikacja techniczna” do niniejszej specyfikacji stanowiący „Minimalne wymagania Systemu Wirtualnej Symulacji VR”. Szczegółowe warunki realizacji określa załącznik nr 4 do SWZ „Projekt umowy”. 5. Minimalny okres gwarancji wynosi 24 miesiące. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający, po dokonaniu analizy przedmiotu zamówienia, uznał, że brak jest możliwości dokonania podziału zamówienia na części ze względu na charakter przedmiotu zamówienia, wymogi techniczne oraz ekonomiczne. Wszczęcie procedury jako jedno postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego znajduje pełne uzasadnienie merytoryczne, funkcjonalne i projektowe w tym: • wspólny cel i spójność merytoryczna. Zamówienie realizuje wspólny cel edukacyjny i dydaktyczny – rozwijanie kompetencji praktycznych uczestników symulacji w sposób ustandaryzowany i jednolity. Symulator VR jest narzędziem służącym do realizacji zajęć praktycznych w nowoczesnej, innowacyjnej formule, wspierającej cele określone we wniosku o dofinansowanie w różnych rodzajach symulacji w zależności od założeń dydaktycznych przygotowanych przez instruktorów. • wspólne i nierozłączne komponenty techniczne. Konfiguracja, tworzenie, edycja i dystrybucja scenariuszy, monitorowanie postępów studentów, analiza wyników jest realizowana w jednym narzędziu dydaktycznym. • usługi szkoleniowe, gwarancyjne i serwisowe wykonywane przez jeden podmiot w jednym standardzie wykonania. Jeden rodzaj dostarczanego sprzętu co eliminuje konieczność szkolenia z wielu rodzajów sprzętu. • efektywność ekonomiczna i organizacyjna jest osiągana poprzez brak podziału na części. Realizacja jednego zamówienia pozwala na: optymalizację kosztów zakupu, spójną konfigurację sprzętu i oprogramowania, uniknięcie dublowania usług wdrożeniowych i szkoleniowych, prostsze zarządzanie projektem, rozliczeniami i monitorowaniem rezultatów. • Zgodność z zasadą efektywności i celowości. Zgodnie z art. 44 ust. 3 ustawy o finansach publicznych, wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny. Realizacja jednego zamówienia jest uzasadnione również z punktu widzenia tej zasady, gdyż zmniejsza ryzyko rozproszenia wykonawstwa, umożliwia spójną realizację techniczną i dydaktyczną oraz zwiększa efektywność wykorzystania środków publicznych.
Menge14 Stück