2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH: TUSZY, TONERÓW, WKŁADÓW BARWIĄCYCH DO URZĄDZEŃ DRUKUJĄCYCH
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z transportem, rozładowaniem i wniesieniem do magazynu Odbiorcy materiałów eksploatacyjnych do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, faksów, ploterów (zwanych dalej wyrobami) będących w eksploatacji 45 WOG i jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu gospodarczym, zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia, w asortymencie i ilościach podstawowych wyszczególnionych w tabeli nr 1 z zastrzeżeniem prawa opcji dla asortymentu i ilości wymienionych w tabeli nr 2. Przedmiot umowy obejmuje również odbiór zużytych materiałów eksploatacyjnych będących odpadem o kodzie 16 02 14, w ilości równej ilości dostarczonego sprzętu zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 11.09.2015r. ( Dz.U.2024.573 t.j. z dnia 2024.04.15). Wzór umowy załącznik nr 8 do SWZ oraz formularz cenowy załącznik nr 2 do SWZ są uzupełnieniem opisu przedmiotu zamówienia i stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia
Interne Kennung: 41/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125110 Toner für Laserdrucker/Fax-Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z transportem, rozładowaniem i wniesieniem do magazynu Odbiorcy materiałów eksploatacyjnych do drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, faksów, ploterów (zwanych dalej wyrobami) będących w eksploatacji 45 WOG i jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu gospodarczym, zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia, w asortymencie i ilościach podstawowych wyszczególnionych w tabeli nr 1 z zastrzeżeniem prawa opcji dla asortymentu i ilości wymienionych w tabeli nr 2. Przedmiot umowy obejmuje również odbiór zużytych materiałów eksploatacyjnych będących odpadem o kodzie 16 02 14, w ilości równej ilości dostarczonego sprzętu zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 11.09.2015r. ( Dz.U.2024.573 t.j. z dnia 2024.04.15). Szczegółowy wykaz materiałów eksploatacyjnych zawiera formularz cenowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Miejscem dostaw będzie magazyn: - 1W na terenie 45 WOG w Wędrzynie, 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wyroby równoważne, pod warunkiem, że: a) wyroby eksploatacyjne równoważne (innych firm niż wymienione w specyfikacji) są fabrycznie nowe, bez śladów używania i uszkodzenia, w oryginalnych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach producenta, pełnowartościowe, nieregenerowane. b) pod pojęciem ,,fabrycznie nowe” należy rozumieć materiały, które w swoim całym procesie produkcyjnym (za wyjątkiem kartonowego opakowania) są wytwarzane z elementów wytworzonych od podstaw, bez użycia w jakikolwiek sposób komponentów uzyskanych z innych produktów wcześniej użytkowanych (w szczególności dotyczy to obudowy); c) ich stosowanie nie narusza praw gwarancyjnych producentów sprzętu. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za uszkodzenia sprzętu spowodowane używaniem zaoferowanych wyrobów. Wykonawca zobowiązuje się do zagwarantowania naprawy sprzętu i pokrycia kosztów naprawy w przypadku, gdyby usterka została wywołana przez stosowanie wyrobów równoważnych. W takim przypadku koszt ekspertyzy związanej z oceną kwestionowanych materiałów oraz koszt ekspertyzy sprzętu ponosi Wykonawca; d) nie naruszają praw patentowych wyrobu eksploatacyjnych pochodzących od producentów sprzętu; e) dostarczenia karty specyfikacji technicznej dla każdego zaoferowanego produktu f) posiadają znak firmowy producenta oraz etykiety identyfikujące dany wyrobów pozwalające na ich identyfikację bez konieczności naruszania opakowania, z wszelkimi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów (np. hologramy) a także w sposób chroniący przed działaniem czynników zewnętrznych (hermetyczne wewnętrzne opakowanie); g) są kompatybilne ze sprzętem, do którego są przeznaczone, o parametrach takich samych bądź lepszych niż odpowiadające im produkty OEM (pojemność tuszu/ tonera, ilość uzyskanych kopii nie może być mniejsza niż dla produktów oryginalnych); h) wydajność tonerów musi zostać potwierdzona dołączonymi certyfikatami wykonanymi zgodnie z normami STMC, ISO/IEC 19752, ISO/IEC 24711, ISO/IEC 19798 lub normami równoważnymi wykonanymi przez niezależne jednostki badawcze. Z załączonych dokumentów ma jednoznacznie wynikać, których pozycji asortymentowych dany dokument dotyczy; i) wyroby eksploatacyjne muszą być fabrycznie nowe, niewchodzące wcześniej (pierwotnie) w całości ani w części w skład innych wyrobów (nieużywane). Muszą one posiadać znak firmowy producenta, etykiety zawierające numer katalogowy i termin jego ważności; j) w przypadku, kiedy wyroby oryginalne posiadają wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, wyrób równoważny musi posiadać analogiczny element; k) jeżeli w trakcie trwania umowy Zamawiający stwierdzi, iż wydajność, jakość lub niezawodność dostarczonych wyrobów niekorzystnie odbiega od parametrów wyrobów oryginalnego (pochodzącego od producenta urządzenia, do którego wyroby są przeznaczone) lub jeżeli toner/tusz nie sygnalizuje we właściwy sposób stanu zużycia tuszu lub tonera, Wykonawca na żądanie Zamawiającego winien wyrób oferowany w asortymencie, którego żądanie dotyczy, wymienić na nowy, spełniający wymagania Zamawiającego. W przypadku trzeciej reklamacji danego typu zamiennego materiału eksploatacyjnego Zamawiający może odstąpić od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Wzór umowy załącznik nr 8 do SWZ oraz formularz cenowy załącznik nr 2 do SWZ są uzupełnieniem opisu przedmiotu zamówienia i stanowią integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje korzystanie z zamówień opcjonalnych (prawo opcji) 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, co Wykonawca akceptuje, poprzez podpisanie niniejszej umowy. W ramach prawa opcji Zamawiający może zakupić dodatkowo materiały eksploatacyjne ujęte w tabeli nr 2 (ilość i rodzaj). 2. Ostateczna ilość zakupionych materiałów eksploatacyjnych w ramach prawa opcji będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego, nie przekroczy jednak 100 % kwoty gwarantowanej w § 6 ust. 1. pkt b (wzoru umowy). 3. Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji w sytuacji zaistnienia potrzeby w terminie określonym w § 2. ust 1 i 6 wzoru umowy, po wykorzystaniu całości środków z zamówienia podstawowego. 4. Wyrób zakupiony w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego. 5. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określona jako prawo opcji jest jego uprawnieniem, a nie zobowiązaniem. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w przypadku braku rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, bądź nie przyznania środków finansowych na ten cel. 6. O zamiarze skorzystania z prawa opcji, ilości zamówionych materiałów eksploatacyjnych oraz miejsca dostawy Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie na druku zamówienia (wg załącznika nr 3 do umowy). Dopuszczalne jest wielokrotne udzielanie zamówień opcjonalnych, jednak łącznie do asortymentu wskazanego w tabeli nr 2 – załącznik nr 2 do umowy. 7. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy. Pisemna forma powiadomienia Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji przez Zamawiającego, jest wiążąca dla Wykonawcy w zakresie realizacji wszystkich warunków określonych w niniejszej umowie dla zakupu realizowanego w ramach opcji. Odmowa zrealizowania przez Wykonawcę dostawy w ramach prawa opcji stanowić będzie niewykonanie umowy w terminie. W razie udzielenia zamówienia opcjonalnego w mniejszej wysokości bądź wcale, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu względem Zamawiającego