522256-2026 - Wettbewerb
Polen – Personalcomputer – Sukcesywna dostawa notebooków, stacji dokujących, komputerów stacjonarnych oraz monitorów w 2 pakietach dla potrzeb Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa notebooków, stacji dokujących, komputerów stacjonarnych oraz monitorów w 2 pakietach dla potrzeb Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
BeschreibungZmiany i wyjaśnienie treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1345023 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa notebooków, stacji dokujących, komputerów stacjonarnych oraz monitorów w 2 pakietach dla potrzeb Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (przez okres 6 miesięcy lub do wyczerpania kwoty umowy). 2. Na przedmiot zamówienia składają się następujące pakiety, opisane szczegółowo w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ: Pakiet 1 – sprzęt komputerowy oraz monitory, Pakiet 2 – notebooki oraz stacje dokujące. 3. Szczegółowe opisy minimalnych, wymaganych parametrów technicznych sprzętu będącego przedmiotem zamówienia określone zostały w załączniku nr 3 do SWZ. Ilości sprzętu określono w załączniku nr 4 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby: a) zaoferowany sprzęt był fabrycznie nowy, wolny od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji; b) zaoferowany sprzęt był wyprodukowany po 1 stycznia 2026 roku; c) zaoferowany sprzęt spełniał wszystkie normy stawiane takim towarom przez prawo polskie; d) wszystkie komputery i notebooki były wyposażone w kabel przyłączeniowy (patchcord) 4 parowy UTP co najmniej kat.5e o dł. min. 5m; e) komputery, monitory były dostarczane z niezbędnymi kablami podłączeniowymi; f) komputery i notebooki były dostarczane z zainstalowanym systemem operacyjnym (na dysku obecna partycja z narzędziem odzyskiwania systemu operacyjnego) g) Wykonawca zobowiązany jest udzielić min. 36 miesięcznej gwarancji na cały oferowany sprzęt wyszczególniony w Pakietach 1 i 2 oraz na wszystkie baterie. Wykonawca nie może zaoferować okresu gwarancji krótszego niż 36 miesięcy. W przypadku zaoferowania okresu gwarancji krótszego niż 36 miesięcy oferta zostanie odrzucona. W przypadku nie podania (w formularzu oferty) okresu gwarancji Zamawiający uzna, iż Wykonawca oświadcza, że okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. 5. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą wypełnionych formularzy według załącznika nr 3 oraz załącznika 4 do SWZ. Formularze należy wypełnić w sposób czytelny, precyzyjny, kompletny i jednoznaczny. Nie załączenie rzeczonych formularzy (zał. 3, 4) spowoduje odrzucenie oferty Wykonawcy. 6. Zamawiający wymaga wypełnienia wszystkich pozycji tabeli (załącznika nr 3 i 4 do SWZ) w celu jednoznacznej identyfikacji produktu, tym samym nie dopuszcza się nadawania różnym produktom tego samego oznaczenia identyfikacyjnego. Każdy produkt musi posiadać własny indywidualny kod. Oznaczenie poprzez nadanie kodów dla jakiejś grupy, serii produktów jest niedopuszczalne. 7. Wykonawca wypełniając załącznik nr 3 do SWZ zobowiązany jest do podania nazwy firmy, producenta oferowanego sprzętu lub oprogramowania oraz oznaczeń identyfikacyjnych określających oferowany produkt w sposób jednoznaczny i niebudzący wątpliwości (symbole podzespołów, model, typ urządzenia, nazwa i wersja oprogramowania). Przy każdym wymienionym w tabeli parametrze należy podać oferowaną konkretną wartość. Zamawiający nie dopuszcza kopiowania wymaganych parametrów, używania zwrotów „jak wymagane”, „zgodnie z wymaganiami Zamawiającego” lub podobnych. 8. Zamawiający, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, w celu sprawdzenia pełnej zgodności parametrów oferowanego sprzętu i oprogramowania z wymaganiami Zamawiającego, wezwie Wykonawców do przedstawienia dodatkowych dokumentów, informacji na temat danego produktu w celu jednoznacznego określenia i potwierdzenia czy oferowany produkt spełnia wymagania stawiane przez Zamawiającego w załączniku nr 3 do SWZ. 9. Oferowany przedmiot zamówienia ma być fabrycznie nowy oraz musi spełniać minimalne wymagania techniczne wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia. UWAGA! W przypadku: komputerów stacjonarnych (K1 – K3), monitorów (M1 – M3), Zamawiający zastrzega sobie prawo zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 z późniejszymi zmianami), pod warunkiem uzyskania zgody wydawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zamawiający przekaże wyłonionemu Wykonawcy pisemną informację o uzyskaniu zgody wydanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na podstawie której Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia faktury korygującej. 10. W przypadku gdy w dokumentacji bądź w SWZ pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia lub odniesienia do norm, aprobat, specyfikacji technicznych, należy rozumieć, zgodnie z przepisem art. 99 ust. 5 i art. 101 ustawy Pzp, że jest to uzasadnione specyfikacją przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych, przy czym minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania nie gorsze od parametrów wskazanych w dokumentacji. 11. Pod pojęciem „sukcesywnej dostawy” należy rozumieć sukcesywne (częściowe) dostarczanie przedmiotu umowy do jednostek organizacyjnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w terminie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00 na koszt Wykonawcy, w miejsca wskazane przez Zamawiającego w zgłoszeniu przesłanym Wykonawcy. 12. Przygotowując ofertę, Wykonawca winien dokładnie zapoznać się z zawartością wszystkich dokumentów składających się na dokumentację przetargową, którą należy odczytywać wraz modyfikacjami i zmianami wnoszonymi przez Zamawiającego w trakcie trwania postępowania. 13. Szczegółowe postanowienia dotyczące wykonywania zobowiązań odnoszących się do niniejszego zamówienia zawarto w projekcie umowy – załącznik nr 5 do SWZ.
Interne KennungGUM2026ZP0086
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme, 30213100 Tragbare Computer
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 – sprzęt komputerowy oraz monitory,
BeschreibungPakiet 1 – sprzęt komputerowy oraz monitory,
Interne KennungGUM2026ZP0086 Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 – notebooki oraz stacje dokujące.
BeschreibungPakiet 2 – notebooki oraz stacje dokujące.
Interne KennungGUM2026ZP0086 Pakiet 2
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer