5223-2026 - Ergebnis
Polen – Persönliche Ausrüstung und Hilfsausrüstung – Rezerwa wyposażenia ratownika. Dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRezerwa wyposażenia ratownika. Dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej
BeschreibungPostępowanie w trybie art. 132 (przetarg nieograniczony) o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, o jakich stanowi art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) Komenda Powiatowa PSP w Wąbrzeźnie prowadzi niniejsze postępowanie w imieniu własnym oraz w imieniu innych jednostek PSP woj. kujawsko-pomorskiego na podstawie porozumienia ws. wspólnego przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz wspólnego udzielenia zamówienia publicznego. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej –z podziałem na 2 części: Część A – dostawa hełmów balistycznych ( 200 szt.), gogli ochronnych (191 szt.) oraz masek z filtropochłaniaczem (191 szt.). Część B - dostawa 200 szt. kamizelek balistycznych Wspólny Słownik Zamówień CPV: 35800000-2 SPRZĘT OSOBISTY I POMOCNICZY 18444111-4 HEŁMY OCHRONNE 35113430-2 KAMIZELKI BEZPIECZEŃSTWA 35814000-3 MASKI PRZECIWGAZOWE Szczegółowy opis zamówienia zawierają odpowiednio dla każdej części załączniki nr 1A, 1B a szczegółowe warunki realizacji załącznik nr 4 do SWZ – projekt umowy. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Ilekroć SWZ odwołuje się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi, Wykonawca może zastosować wskazane w SWZ lub równoważne, spełniające wymogi techniczne oraz posiadające właściwości użytkowe zgodne z wymaganiami określonymi w SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje produkt równoważny, informacja o tym musi się znaleźć w ofercie (w załączonym do formularza ofertowego opisie przedmiotu zamówienia po uzupełnieniu kolumny nr 3 przez Wykonawcę – wzór załącznik nr 1A, 1B do SWZ).
Interne KennungPT2370.7.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający skorzystał z prawa skrócenia terminu składania ofert na podstawie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zmianami) „jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania oferty jest uzasadnione(…)” Zgodnie z artykułem 46 ustawy o finansach publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1530) kierownik jednostki budżetowej może zaciągać zobowiązania do wysokości określonej rocznym planem finansowym. Brak reakcji zadania w ramach rocznego planu skutkuje zwrotem niewykorzystanej dotacji. Z uwagi na fakt, iż środki finansowe i wynikające z nich zadania zostały przewidziane do realizacji na ostatni kwartał 2025 roku oraz jak wskazali potencjalni wykonawcy, do których wysłano zapytanie w celu oszacowania wartości zamówienia, że na wykonanie zadania wymagane jest od 8 do 10 tygodni wskazane jest aby skrócić czas procedury zamówień publicznych, co pozwoli zrealizować zadanie do końca 2025 roku. . Przeprowadzenie pełniej procedury zamówienia przez Zamawiającego wiązało by się z brakiem realnych możliwości na zrealizowanie zamówienia do końca 2025roku.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35800000 Persönliche Ausrüstung und Hilfsausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18444111 Sturzhelme, 35113430 Sicherheitswesten, 35814000 Gasmasken
5. Los
LosLOT-0001
TitelRezerwa wyposażenia ratownika. Dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej - Część A
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej –z podziałem na 2 części: Część A – dostawa hełmów balistycznych ( 200 szt.), gogli ochronnych (191 szt.) oraz masek z filtropochłaniaczem (191 szt.). Wspólny Słownik Zamówień CPV: 18444111-4 HEŁMY OCHRONNE 35814000-3 MASKI PRZECIWGAZOWE Szczegółowy opis zamówienia zawierają odpowiednio dla każdej części załączniki nr 1A, 1B a szczegółowe warunki realizacji załącznik nr 4 do SWZ – projekt umowy. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Ilekroć SWZ odwołuje się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi, Wykonawca może zastosować wskazane w SWZ lub równoważne, spełniające wymogi techniczne oraz posiadające właściwości użytkowe zgodne z wymaganiami określonymi w SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje produkt równoważny, informacja o tym musi się znaleźć w ofercie (w załączonym do formularza ofertowego opisie przedmiotu zamówienia po uzupełnieniu kolumny nr 3 przez Wykonawcę – wzór załącznik nr 1A, 1B do SWZ).
Interne KennungPT.2370.7.2025
Haupteinstufung (cpv): 18444111 Sturzhelme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35814000 Gasmasken
LosLOT-0002
TitelRezerwa wyposażenia ratownika. Dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej Część B
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa środków ochrony indywidualnej ratownika na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej –z podziałem na 2 części: Część B - dostawa 200 szt. kamizelek balistycznych Wspólny Słownik Zamówień CPV: 35113430-2 KAMIZELKI BEZPIECZEŃSTWA Szczegółowy opis zamówienia zawierają odpowiednio dla każdej części załączniki nr 1A, 1B a szczegółowe warunki realizacji załącznik nr 4 do SWZ – projekt umowy. Przedmiot zamówienia powinien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia, b) być fabrycznie nowy i zgodny z obowiązującymi normami. Ilekroć SWZ odwołuje się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi, Wykonawca może zastosować wskazane w SWZ lub równoważne, spełniające wymogi techniczne oraz posiadające właściwości użytkowe zgodne z wymaganiami określonymi w SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje produkt równoważny, informacja o tym musi się znaleźć w ofercie (w załączonym do formularza ofertowego opisie przedmiotu zamówienia po uzupełnieniu kolumny nr 3 przez Wykonawcę – wzór załącznik nr 1A, 1B do SWZ).
Haupteinstufung (cpv): 35113430 Sicherheitswesten
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: PT2370.7.2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35800000 Individual and support equipment
Additional classification (cpv): 18444111 Crash helmets, 35113430 Safety vests, 35814000 Gas masks
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: PT.2370.7.2025
Main classification (cpv): 18444111 Crash helmets
Additional classification (cpv): 35814000 Gas masks
Lot: LOT-0002
Main classification (cpv): 35113430 Safety vests