522388-2026 - Wettbewerb
Kroatien – Elektrizität – Električna energija
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Električna energija
Beschreibung: Predmet postupka je nabava opskrbe električnom energijom, temeljem iskazanih potreba te sukladno tehničkim karakteristikama i ostalim traženim uvjetima naznačenim u ovoj Dokumentaciji o nabavi. Isporučena električna energija mora sadržavati minimalno 50% električne energije iz obnovljivih izvora. Radi stimuliranja proizvodnje energije iz obnovljivih izvora, a kako bi ona postala konkurentnija energiji dobivenoj iz konvencionalnih izvora te poticanja izgradnje novih izvora obnovljive energije i postizanja održivog razvoja, Naručitelj je odredio da električna energija mora sadržavati gore navedeni minimalni postotak električne energije iz obnovljivih izvora. Naime, temeljem Nacionalnog akcijskog plana za zelenu javnu nabavu za razdoblje od 2015.- 2017. s pogledom do 2020. godine, koji je donesen na sjednici Vlade RH 26. kolovoza 2015. kao osnovno mjerilo zelene javne nabave za električnu energiju, predviđena je nabava barem 50% električne energije iz obnovljivih izvora i/ili nabava električne energije iz visokoučinkovite kogeneracije (s tim da ponuđač treba navesti udio električne energije iz obnovljivih izvora kojom misli opskrbiti naručitelja). Obnovljivi izvori energije su obnovljivi nefosilni izvori energije, odnosno, energija vjetra, sunčeva energija, aerotermalna, geotermalna i hidrotermalna energija, energija mora, energija vodotoka, energija iz biomase, plina iz deponija otpada, plina iz postrojenja za obradu otpadnih voda i bioplina (članak 3. Zakona o tržištu električne energije (NN 111/21).
Interne Kennung: JN 10/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000