2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kotkanalueen henkilöstökuljetuspalveluiden kilpailutus
Beschreibung: HANKINNAN KOHDE Hankinnan kohteena on Tilaajan palveluksessa Kotkan luotsausalueella työskentelevien luotsien henkilöstökuljetuspalvelut tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritellyn mukaisesti. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä A Sopimus. SOPIMUSKAUSI Sopimuskausi on neljä (4) vuotta. Tilaajalla on mahdollisuus jatkaa sopimusta enintään kahden (2) vuoden optiokaudella. Ks. myös tarjouspyynnön liitteenä A olevan sopimuksen luvut 5 ja 6. HANKINNAN LAAJUUS Hankinnan ennakoitu arvolisäveroton arvo sisältäen myös optiokauden on 950 000 - 1 400 000 euroa. Hankinnan ennakoidun arvolisäverottoman arvon määrittämistä vaikeuttaa geopoliittisesta maailman tilanteesta johtuva kustannusvaihtelu hankinnan kohteena oleviin palveluihin.
Interne Kennung: 608448
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
5. Los
Los: LOT-0000