522510-2026 - Ergebnis
Finnland – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Pyykin ja lääkkeiden kuljetus vankiloiden välillä
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pyykin ja lääkkeiden kuljetus vankiloiden välillä
Beschreibung: Kuljetuspalvelu sisältää ensisijaisesti puhtaan ja likaisen pyykin kuljettamisen eri puolilla Suomea sijaitseviin vankiloihin, joka muodostaa merkittävän osan kuljetusten kokonaisuudesta. Tämän ohella palveluun kuuluu lääkkeiden sekä erilaisten terveydenhuoltotarvikkeiden toimittamista vankiloihin. Lisäksi palveluun sisältyy matkalaukkujen ja muiden oheistuotteiden siirtoja yksiköiden välillä.
Interne Kennung: RISE/437/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0000