See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów żywnościowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów żywnościowych z podziałem na 6 części
Vorherige Bekanntmachung: 324193-2026
Interne Kennung: ZP/01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia ciągłości dostaw artykułów żywnościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stołówki szkolnej, w tym w szczególności do realizacji żywienia uczniów. Zapewnienie wyżywienia uczniów stanowi zadanie o charakterze ciągłym i obligatoryjnym, wynikającym z organizacji pracy szkoły oraz przepisów dotyczących funkcjonowania stołówki szkolnej. Ewentualna przerwa w dostawach produktów spożywczych mogłaby skutkować zakłóceniem procesu edukacyjnego, koniecznością ograniczenia działalności stołówki lub narażeniem uczniów na brak posiłków. Zamawiający wskazuje, że z uwagi na ograniczenia czasowe związane z koniecznością zapewnienia nieprzerwanych dostaw żywności, zachowanie standardowych terminów składania ofert przewidzianych w ustawie Pzp nie jest możliwe bez ryzyka wystąpienia przerwy w realizacji usługi. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert do minimum ustawowego jest uzasadnione zarówno interesem publicznym, jak i koniecznością zapewnienia ciągłości dostaw żywności do szkoły, przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji i przejrzystości postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 mrożone warzywa i owoce
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mrożonych warzyw i owoców.
Interne Kennung: Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania zamówień według bieżących potrzeb, poprzez dowolne kształtowanie ilości poszczególnych produktów w ramach danej części zamówienia, z zastrzeżeniem, że łączna wartość zamówień podstawowych nie przekroczy wartości umowy dla tej części. 2) Ilości wskazane w Formularzach cenowych mają charakter szacunkowy i służą wyłącznie do kalkulacji oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do ich pełnego wykorzystania, jak również może dokonywać przesunięć ilościowych pomiędzy poszczególnymi pozycjami asortymentowymi w ramach danej części. 3) Po wyczerpaniu wartości wynagrodzenia przewidzianego dla zamówienia podstawowego w danej części, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu wartości zamówienia maksymalnie o 40% wartości tej części. 4) Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego zamówień na dostawy produktów ponad wartość zamówienia podstawowego, bez konieczności zawierania aneksu do umowy. 5) Zamawiający ma prawo do wielokrotnego korzystania z prawa opcji aż do wyczerpania maksymalnej wartości opcji. 6) Wynagrodzenie Wykonawcy obejmuje wyłącznie produkty faktycznie zamówione, dostarczone i odebrane bez zastrzeżeń.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 Ryby mrożone, filety rybne i pozostałego mięsa ryb
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mrożonych ryb, filetów rybych i pozostałego mięsa ryb.
Interne Kennung: Część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 Nabiał, produkty mleczarskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa nabiału i produktów mleczarskich
Interne Kennung: Część nr 3
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 Artykuły spożywczych ogólnego przeznaczenia żywieniowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych ogólnego przeznaczenia żywieniowego
Interne Kennung: Część nr 4 Artykuły spożywczych ogólnego przeznaczenia żywieniowego
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 świeże warzywa i owoce
Interne Kennung: Część nr 5
Haupteinstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 mięso i wędliny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa mięsa i wędlin
Interne Kennung: Część nr 6
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse