See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej-PB i PW wraz z uzyskaniem ZRiD dla zadania pn.: Rozbudowa odcinków drogi wojewódzkiej Nr 473 na terenie gminy Grabica z podziałem na zadania
Beschreibung: Zakres usługi obejmuje: a) zamówienie podstawowe – Wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn.: „Rozbudowa odcinków drogi wojewódzkiej Nr 473 na terenie gminy Grabica” z podziałem na zadania: zadanie 1) - „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 473 w m. Rusociny” zadanie 2) - „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 473 w m. Szydłów” b) opcja – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zadania pn.: „Rozbudowa odcinków drogi wojewódzkiej Nr 473 na terenie gminy Grabica” z podziałem na zadania: zadanie 1) - „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 473 w m. Rusociny” zadanie 2) - „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 473 w m. Szydłów”
Interne Kennung: DZ.352.22.2022
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: W ramach zamówienia należy wykonać wielobranżową dokumentację projektową pozwalającą na uzyskanie ZRID oraz wykonanie wszystkich robót budowlanych niezbędnych dla prawidłowej realizacji zadań inwestycyjnych: Zadanie 1 obejmuje: -Mapa do celów projektowych na papierze i w formie numerycznej -Projekt zagospodarowania terenu -Projekt architektoniczno-budowlany branży drogowej -Projekt wykonawczy branży drogowej -Projekt architektoniczno-budowlany budowy odwodnienia -Projekt wykonawczy budowy odwodnienia -Projekt architektoniczno-budowlany branży inżynieryjnej -Projekt wykonawczy branży inżynieryjnej -Projekt architektoniczno-budowlany budowy kanału technologicznego -Projekt wykonawczy budowy kanału technologicznego -Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci teletechnicznej -Projekt wykonawczy przebudowy sieci teletechnicznej -Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci energetycznej -Projekt wykonawczy przebudowy sieci energetycznej -Projekt architektoniczno-budowlany budowy oświetlenia drogi -Projekt wykonawczy budowy oświetlenia drogi -Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci wodociągowej -Projekt wykonawczy przebudowy kanalizacji sanitarnej -Projekt techniczny oddzielnie dla każdej z branż* -Ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia -Projekt organizacji ruchu na czas robót -Projekt stałej organizacji ruchu -Informacja dotycząca BIOZ -Materiały do uzyskania zgód wodnoprawnych (w tym operat wodnoprawny wraz z wypisami z rejestru gruntów) wraz z uzyskaniem decyzji wodnoprawnej -Materiały do uzyskania opinii do wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej -Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej -Plan wycinki i nasadzeń zieleni -Uzyskanie wszelkich innych wymaganych uzgodnień i decyzji, postanowień zgodnie z wymaganiami szczegółowymi, w tym właściwy protokół z narady koordynacyjnej -STWiORB dla każdej z branż -Szczegółowy przedmiar robót dla każdej branży -Formularz wyceny ofertowej zgodny z STWiORB -Kosztorys inwestorski. Zadanie 2 obejmuje: -Mapa do celów projektowych na papierze i w formie numerycznej -Projekt zagospodarowania terenu -Projekt architektoniczno-budowlany branży drogowej -Projekt wykonawczy branży drogowej -Projekt architektoniczno-budowlany budowy odwodnienia -Projekt wykonawczy budowy odwodnienia -Projekt architektoniczno-budowlany budowy kanału technologicznego -Projekt wykonawczy budowy kanału technologicznego -Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci teletechnicznej -Projekt wykonawczy przebudowy sieci teletechnicznej -Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci energetycznej -Projekt wykonawczy przebudowy sieci energetycznej -Projekt architektoniczno-budowlany budowy oświetlenia drogi -Projekt wykonawczy budowy oświetlenia drogi -Projekt architektoniczno-budowlany przebudowy sieci wodociągowej -Projekt wykonawczy przebudowy kanalizacji sanitarnej -Projekt techniczny oddzielnie dla każdej z branż* -Ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia -Projekt organizacji ruchu na czas robót -Projekt stałej organizacji ruchu -Informacja dotycząca BIOZ -Materiały do uzyskania zgód wodnoprawnych (w tym operat wodnoprawny wraz z wypisami z rejestru gruntów) wraz z uzyskaniem decyzji wodnoprawnej -Materiały do uzyskania opinii do wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej -Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej -Plan wycinki i nasadzeń zieleni -Uzyskanie wszelkich innych wymaganych uzgodnień i decyzji, postanowień zgodnie z wymaganiami szczegółowymi, w tym właściwy protokół z narady koordynacyjnej -STWiORB dla każdej z branż -Szczegółowy przedmiar robót dla każdej branży -Formularz wyceny ofertowej zgodny z STWiORB -Kosztorys inwestorski. * w ramach opracowania dok. należy sporządzić projekt techniczny, o którym mowa w art.34 ust.3 Pr.Bud. w zakresie jaki będzie wymagany ze względu na specyfikę obiektów budowlanych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: OPCJA – NADZÓR AUTORSKI Zamawiający na podstawie art. 441 ust 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zlecenie wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części nadzoru autorskiego (prawo opcji). Wykonawca w ramach realizacji niniejszego zamówienia zobowiązany jest pełnić nadzór autorski nad inwestycją „na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego”. Należy przez to rozumieć, że Zamawiający w formie pisemnej wyznaczy dzień rozpoczęcia wykonania zamówienia oznaczonego jako „opcja” i będzie to równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o skorzystaniu z opcji. Przewiduje się realizację zamówienia w opcji w latach 2024 - 2026. Nadzór autorski pełniony będzie w okresie realizacji inwestycji, co oznacza, że termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostanie dostosowany odpowiednio do terminu robót. W przypadku zmiany terminu realizacji robót termin świadczenia usługi nadzoru autorskiego zostaje dostosowany odpowiednio do nowego terminu robót. Nadzór autorski zgodnie z ustawą Prawo budowlane art. 20.1 w szczególności obejmuje: -stwierdzanie zgodności realizacji z projektem w toku realizacji robót budowlanych, -uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru, -wyjaśnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wątpliwości Zamawiającego powstałych w toku realizacji, -udział w komisjach i radach budowy oraz odbiorze inwestycji. Opracowania projektowe wykonywane przez Wykonawcę będące naprawieniem błędów w opracowanej przez niego dokumentacji projektowej lub jej uzupełnieniem niezbędnym dla prawidłowej realizacji robót nie będą opłacane. Wykonawca w uzgodnionym obustronnie terminie przekaże Zamawiającemu zmiany oraz poprawki, wynikłe z niezgodności opracowania projektowego ze stanem faktycznym lub z błędów projektowych. Wykonawca zobowiązuje się do delegowania na budowę lub innych czynności swoich upoważnionych przedstawicieli na wezwanie Zamawiającego w terminie do 3 dni od dnia wezwania. Zamawiający nie będzie opłacał pobytów Wykonawcy na budowie dokonywanych bez jego wezwania. Jednorazowy nadzór autorski uwzględnia: -pobyt na budowie projektanta branży której dotyczy nadzór autorski, -przygotowanie materiałów do pełnienia nadzoru, -czas przejazdu z siedziby jednostki projektowej na budowę i z powrotem, -czas pobytu na budowie, -załatwianie spraw związanych z nadzorem po powrocie, -koszt prac projektowych wynikających z pobytu na budowie. Wynagrodzenie za pełnienie nadzoru autorskiego rozliczane będzie zgodnie z rzeczywistą liczbą odbytych nadzorów. Zakłada się do 10 nadzorów autorskich dla danego zadania.