2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie majątku i innych interesów Gminy Miejskiej Ostróda
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie majątku i innych interesów Gminy Miejskiej Ostróda. Przedmiot zamówienia podzielony został na sześć następujących części: 1. Część I: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Gminy Miejskiej Ostróda. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. 2. Część II: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Gminy Miejskiej Ostróda. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terenie państw należących do Systemu Zielonej Karty, a niebędących członkami Unii Europejskiej (tzw. ubezpieczenie Zielona Karta- ubezpieczenie bezskładkowe), 3) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 4) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 5) rozszerzone, odpłatne ubezpieczenie assistance, 6) ubezpieczenie mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli wykonawca takie posiada). 3. Część III: Ubezpieczenie autobusów komunikacji publicznej Gminy Miejskiej Ostróda. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów. 4. Część IV: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Miejskiej Ostróda. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie imienne członków Ochotniczej Straży Pożarnej, 2) ubezpieczenie grupowe, bezimienne członków Ochotniczej Straży Pożarnej w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych. 5. Część V: Ubezpieczenie jednostek pływających Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza, kapitana lub użytkownika jachtu wobec osób trzecich, 2) ubezpieczenie casco jachtu, 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków załogi, 4) ubezpieczenie rzeczy osobistych członków załogi. 6. Część VI: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nadwyżkowej Gminy Miejskiej Ostróda. Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nadwyżkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają następujące załączniki do SWZ: Załącznik nr 1: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający postanowienia obligatoryjne dotyczące realizacji wszystkich części zamówienia oraz dane do oceny ryzyka. Załącznik nr 1a: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia majątku i odpowiedzialności cywilnej Gminy Miejskiej Ostróda, dotyczący części I zamówienia. Załącznik nr 1b: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia pojazdów mechanicznych Gminy Miejskiej Ostróda, dotyczący części II zamówienia. Załącznik nr 1c: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia autobusów komunikacji publicznej Gminy Miejskiej Ostróda, dotyczący części III zamówienia. Załącznik nr 1d: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Miejskiej Ostróda, dotyczący części IV zamówienia. Załącznik nr 1e: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia jednostek pływających Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, dotyczący części V zamówienia. Załącznik nr 1f: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne oraz klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne dla ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nadwyżkowej Gminy Miejskiej Ostróda, dotyczący części VI zamówienia. Załącznik nr 1g: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający warunki obligatoryjne- definicje pojęć i obligatoryjną treść klauzul dodatkowych, dotyczący części I, II, III, IV, V i VI zamówienia. Załącznik nr 1h: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający klauzule dodatkowe i inne postanowienia szczególne fakultatywne, dotyczący części I, II, III, IV, V i VI zamówienia. Załącznik nr 1i: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wykaz mienia zgłaszanego do ubezpieczenia, dotyczący części I, II, III i V zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone będzie w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 129 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r.- Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 793; dalej: uPzp). 2. Oferta winna być sporządzona w języku polskim i złożona pod rygorem nieważności w języku polskim w formie elektronicznej (do zachowania elektronicznej formy czynności prawnej wystarcza złożenie oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3. Opis sposobu przygotowania ofert będzie znajdował się w § 12 SWZ. 4. Ofertę należy złożyć na platformie pod adresem: https://umostroda.ezamawiajacy.pl/. 5. Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert będzie znajdował się w § 15 SWZ. 6. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://umostroda.ezamawiajacy.pl/pn/UMOSTRODA/demand/309399/notice/public/details (będzie dostępny po wszczęciu postępowania).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515100 Feuerversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Ubezpieczenie majątku i odpowiedzialności cywilnej Gminy Miejskiej Ostróda.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, 2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 121 000,00 zł. 2. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w § 12 umowy, 2) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego, 3) zmiany wskaźnika (co do zasady zwiększenia) przeliczeniowego wartości odtworzeniowej nowej dla wszystkich lub wybranych budynków lub zmiany wartości tych budynków na odtworzeniową nową. 3. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Przeliczenie wysokości należnej składki następować będzie o do zasady według wzoru: stawka taryfowa roczna x suma ubezpieczenia x (liczba dni /365) lub w przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej: składka roczna x (liczba dni/365) 5. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe zaproponowane przez wykonawcę w ofercie; postanowienie nie dotyczy kategorii mienia niewymienionych w specyfikacji warunków zamówienia oraz ewentualnych zmian podmiotowych, prowadzących do podjęcia działalności niewymienionej w specyfikacji- wówczas (w obydwu przypadkach) stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. 6. Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w przypadku ujawnienia się bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego, nieprzewidzianego lub pominiętego w specyfikacji warunków zamówienia - opisie przedmiotu zamówienia, w tym konieczność zawarcia nowego rodzaju ubezpieczenia oraz modyfikacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wymagać będzie zgody wykonawcy; w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia. 7.Opcja może obejmować również ograniczenie zakresu zamówienia, nie więcej niż o 20% w stosunku do zakresu gwarantowanego. 8.Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. 9. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. 10. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. 11. Opcja przewidywana przez zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Gminy Miejskiej Ostróda.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów na terenie państw należących do Systemu Zielonej Karty, a niebędących członkami Unii Europejskiej (tzw. ubezpieczenie Zielona Karta- ubezpieczenie bezskładkowe), 3) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 4) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 5) rozszerzone, odpłatne ubezpieczenie assistance, 6) ubezpieczenie mini assistance (ubezpieczenie bezskładkowe, jeśli wykonawca takie posiada).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 5 000,00 zł. 2. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w § 12 umowy, 2) wyrównywania okresów ubezpieczenia pojazdów na określony dzień i ewentualnej konieczności zawierania umów ubezpieczenia na okres dłuższy niż wynikający z terminu realizacji zamówienia, 3) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego- w przypadku ewentualnego przedłużenia okresu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych konieczne będzie porozumienie stron, w którym wykonawca wyrazi zgodę na zmianę tego okresu o wskazany czas, 4) ubezpieczenia pojazdów nabywanych na podstawie art. 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub art. 50a tejże ustawy w zakresie odpowiedzialności cywilnej. 3. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w przypadku ujawnienia się bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego, nieprzewidzianego lub pominiętego w specyfikacji warunków zamówienia- opisie przedmiotu zamówienia, w tym konieczność zawarcia nowego rodzaju ubezpieczenia oraz modyfikacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wymagać będzie zgody wykonawcy; w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia. 5. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe za poszczególne ubezpieczenia i pojazdy zaproponowane przez wykonawcę w ofercie; postanowienie odnoszące się do ceny ubezpieczenia nie dotyczy: - kategorii pojazdów niewymienionych w SWZ lub - w przypadku auto casco i assistance- pojazdów niezgłaszanych aktualnie do tego ubezpieczenia, przy czym wykonawca w takich przypadkach winien uwzględnić rodzajowe i podrodzajowe podobieństwo pojazdów oraz ich przeznaczenie (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją pojazdów), - przepadku pojazdów na podstawie art. 130a ustawy- Prawo o ruchu drogowym oraz przejęcia ich na własność na podstawie art. 50a tejże ustawy, - przypadków, gdy moc silnika zgłaszanego do ochrony pojazdu osobowego będzie większa niż 350 km, wartość pojazdu osobowego lub ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony przekroczy 500 000,00 zł, a jednostkowa wartość pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony będzie wyższa niż 1 000 000,00 zł, - rozszerzenia lub modyfikacji zakresu ochrony ubezpieczeniowej. W wymienionych powyżej sytuacjach stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą, przy czym w przypadku pojazdów nabytych na podstawie art. 130a lub art. 50a ustawy - Prawo o ruchu drogowym - z uwagi na mniejsze ryzyko związane z posiadaniem tego typu pojazdów - możliwe będzie ustalenie z wykonawcą niższych składek i stawek, niż zaproponowane w ofercie. 6. Opcja może obejmować również ograniczenie zakresu zamówienia, nie więcej niż o 20% w stosunku do zakresu gwarantowanego. 7. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. 8. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. 9. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. 10. Opcja przewidywana przez zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych Gminy Miejskiej Ostróda.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) ubezpieczenie pojazdów od uszkodzenia i utraty auto casco, 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 36 500,00 zł. 2. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w § 12 umowy, 2) wyrównywania okresów ubezpieczenia pojazdów na określony dzień i ewentualnej konieczności zawierania umów ubezpieczenia na okres dłuższy niż wynikający z terminu realizacji zamówienia, 3) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego- w przypadku ewentualnego przedłużenia okresu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych konieczne będzie porozumienie stron, w którym wykonawca wyrazi zgodę na zmianę tego okresu o wskazany czas. 3. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia w przypadku ujawnienia się bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego, nieprzewidzianego lub pominiętego w specyfikacji warunków zamówienia - opisie przedmiotu zamówienia, w tym konieczność zawarcia nowego rodzaju ubezpieczenia oraz modyfikacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wymagać będzie zgody wykonawcy; w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia. 5. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe za poszczególne ubezpieczenia i pojazdy zaproponowane przez wykonawcę w ofercie; postanowienie odnoszące się do ceny ubezpieczenia nie dotyczy: - kategorii pojazdów niewymienionych w SWZ lub- w przypadku auto casco- pojazdów niezgłaszanych aktualnie do tego ubezpieczenia, przy czym wykonawca w takich przypadkach winien uwzględnić rodzajowe i podrodzajowe podobieństwo pojazdów oraz ich przeznaczenie (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją pojazdów), - przypadków, gdy wartość pojazdu będzie wyższa niż 2 100 000,00 zł, - rozszerzenia lub modyfikacji zakresu ochrony ubezpieczeniowej. W wymienionych powyżej sytuacjach stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. 6. Opcja może obejmować również ograniczenie zakresu zamówienia, nie więcej niż o 20% w stosunku do zakresu gwarantowanego. 7. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. 8. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. 9. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. 10. Opcja przewidywana przez zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Miejskiej Ostróda.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie imienne członków Ochotniczej Straży Pożarnej, 2) ubezpieczenie grupowe, bezimienne członków Ochotniczej Straży Pożarnej w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 500,00 zł. 2. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w §12 umowy, 2) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego. 3. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe zaproponowane przez wykonawcę w ofercie. 5. Zmiana zakresu ochrony ubezpieczeniowej (rozszerzenie lub jej modyfikacja) wymagać będzie zgody wykonawcy i w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia, a stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. 6. Opcja może obejmować również ograniczenie zakresu zamówienia, nie więcej niż o 20% w stosunku do zakresu gwarantowanego. 7. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. 8. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. 9. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. 10. Opcja przewidywana przez Zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Ubezpieczenie jednostek pływających Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje: 1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza, kapitana lub użytkownika jachtu wobec osób trzecich, 2) ubezpieczenie casco jachtu, 3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków załogi, 4) ubezpieczenie rzeczy osobistych członków załogi.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 6 500,00 zł. 2. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w §12 umowy, 2) wyrównywania okresów ubezpieczenia jednostek pływających na określony dzień i ewentualnej konieczności zawierania umów ubezpieczenia na okres dłuższy niż wynikający z terminu realizacji zamówienia, 3) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego. 3. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe zaproponowane przez wykonawcę w ofercie. 5. Zmiana zakresu ochrony ubezpieczeniowej (rozszerzenie lub jej modyfikacja) wymagać będzie zgody wykonawcy i w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia, a stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. 6. Opcja może obejmować również ograniczenie zakresu zamówienia, nie więcej niż o 20% w stosunku do zakresu gwarantowanego. 7. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. 8. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. 9. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. 10. Opcja przewidywana przez Zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nadwyżkowej Gminy Miejskiej Ostróda
Beschreibung: Zakres ubezpieczenia obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nadwyżkowej.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 u.p.z.p. zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w kwocie nie większej niż 7 500,00 zł. 2. Faktyczne potrzeby zamawiającego będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy, w następującym zakresie: 1) wskazanym w §12 umowy, 2) przedłużenia umowy o określony czas, nie dłuższy niż 3 miesiące, uzależniony od wysokości środków przeznaczonych na realizację prawa opcji, które pozostają jeszcze do dyspozycji zamawiającego. 3. Zasady i warunki (w tym warunki ubezpieczenia) dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji zastosowanie będą miały składki i stawki jednostkowe zaproponowane przez wykonawcę w ofercie. 5. Zmiana zakresu ochrony ubezpieczeniowej (rozszerzenie lub jej modyfikacja) wymagać będzie zgody wykonawcy i w przypadku tym wykonawcy przysługuje również prawo ustalenia odmiennych warunków ubezpieczenia, a stawki ubezpieczeniowe i składka dodatkowa podlegać mogą odrębnym ustaleniom pomiędzy zamawiającym i wykonawcą. 6. Opcja może obejmować również ograniczenie zakresu zamówienia, nie więcej niż o 20% w stosunku do zakresu gwarantowanego. 7. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do zamawiającego. 8. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji do upływu terminu, na który zostanie zawarta umowa. 9. O zamiarze skorzystania z prawa opcji zamawiający poinformuje wykonawcę odrębnym pismem lub oświadczeniem. 10. Opcja przewidywana przez Zamawiającego ma charakter przedmiotowy, ilościowy oraz czasowy.