52279-2026 - Wettbewerb
Polen – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie miasta Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie miasta Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina, w okresie od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej niż od dnia 01.04.2026 r.) do dnia 31.12.2026 r., w szczególności w zakresie: 1. pielęgnacji rabat kwiatowych, drzew i krzewów, 2. sadzenia drzew i krzewów, 3. pielęgnacji trawników, 4. utrzymania porządku na obszarach objętych przedmiotem zamówienia, 5. utrzymania urządzeń zabawowych i sportowych, 6. uzupełnienia urządzeń zabawowych, ławek parkowych, koszy na nieczystości, 7. opieki nad zwierzętami w mini zoo, 8. obsługi i utrzymania boksów, ptaszarni i zaplecza.
Interne KennungWP.271.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe warunki zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia dostępnych pod linkiem https://konin.logintrade.net/zapytania_email,221613,4e506a4cff3b969423f0271c8e4ae47d.html
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze, 90612000 Straßenkehrdienste, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen, 77400000 Dienstleistungen in der Zoologie
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie miasta Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w okresie od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej niż od 01.04.2026 r.) do dnia 31.12.2026 r., w zakresie: - pielęgnacji rabat kwiatowych, drzew i krzewów - sadzenia drzew i krzewów, - pielęgnacji trawników, - utrzymania porządku na obszarach objętych przedmiotem zamówienia, - utrzymania urządzeń zabawowych i sportowych, - uzupełnienia urządzeń zabawowych, ławek parkowych, koszy na nieczystości.
Interne KennungWP.271.1.2026 Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77320000 Pflegearbeiten für Sportplätze, 90612000 Straßenkehrdienste, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
Optionen
Beschreibung der OptionenOpcja. a) Zamawiający przewiduje prawo opcji, które obejmuje wykonanie wybranych czynności z zakresu utrzymania, pielęgnacji i porządkowania terenów zielonych. b) Maksymalna wartość opcji wynosi 30% wartości zamówienia podstawowego. c) Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na usługi, o których mowa w pkt a) lub innych okoliczności powodujących, iż wskazany przez Zamawiającego zakres rzeczowy lub ilościowy czynności dla zamówienia podstawowego okaże się niewystarczający w okresie trwania umowy. d) Zaistnienie okoliczności, o których mowa w pkt c), spowoduje zlecenie Wykonawcy niezbędnych czynności i odpowiednie zwiększenie wynagrodzenia należnego mu z tytułu umowy za przedmiot zamówienia – w danym Rejonie. e) Usługi realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach określonych w projektach umów, ponad zakres przewidziany dla zamówienia podstawowego. f) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie w okresie realizacji umowy – do wyczerpania maksymalnej wartości opcji w każdym Rejonie. g) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji w pełnym lub częściowym zakresie. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia lub, z tytułu opcji - częściowo - odpowiednio do zakresu zlecenia opcjonalnego. h) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego, pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.
LosLOT-0002
TitelCzęść II - Utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie miasta Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina
Interne KennungWP.271.1.2026 Część II
LosLOT-0003
TitelCzęść III - Utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie miasta Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w okresie od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej niż 01.04.2026 r.) do dnia 31.12.2026 r., w zakresie: - pielęgnacji rabat kwiatowych, drzew i krzewów - sadzenia drzew i krzewów, - pielęgnacji trawników, - utrzymania porządku na obszarach objętych przedmiotem zamówienia, - utrzymania urządzeń zabawowych i sportowych, - uzupełnienia urządzeń zabawowych, ławek parkowych, koszy na nieczystości.
Interne KennungWP.271.1.2026 Część III
LosLOT-0004
TitelCzęść IV - Utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie miasta Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w Parku im. F. Chopina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie, pielęgnacja i porządkowanie zieleni miejskiej na terenie Konina wraz z utrzymaniem mini zoo w okresie od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej niż od 01.04.2026 r.) do dnia 31.12.2026 r., w zakresie: - pielęgnacji rabat kwiatowych, drzew i krzewów - sadzenia drzew i krzewów, - pielęgnacji trawników, - utrzymania porządku na obszarach objętych przedmiotem zamówienia, - utrzymania urządzeń zabawowych i sportowych, - uzupełnienia urządzeń zabawowych, ławek parkowych, koszy na nieczystości, - opieki nad zwierzętami w mini zoo, - obsługi i utrzymania boksów, ptaszarni i zaplecza.
Interne KennungWP.271.1.2026 Część IV
Beschreibung der OptionenOpcja. a) Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego postępowania prawo opcji, które obejmuje wykonanie wybranych czynności z zakresu utrzymania, pielęgnacji i porządkowania terenów zielonych lub prowadzenia i ochrony mini zoo. b) Maksymalna wartość opcji wynosi 30% wartości zamówienia podstawowego. c) Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na usługi, o których mowa w pkt a) lub innych okoliczności powodujących, iż wskazany przez Zamawiającego zakres rzeczowy lub ilościowy czynności dla zamówienia podstawowego okaże się niewystarczający w okresie trwania umowy. d) Zaistnienie okoliczności, o których mowa w pkt c), spowoduje zlecenie Wykonawcy niezbędnych czynności i odpowiednie zwiększenie wynagrodzenia należnego mu z tytułu umowy za przedmiot zamówienia – w danym Rejonie. e) Usługi realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach określonych w projektach umów, ponad zakres przewidziany dla zamówienia podstawowego. f) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie w okresie realizacji umowy – do wyczerpania maksymalnej wartości opcji w każdym Rejonie. g) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z opcji w pełnym lub częściowym zakresie. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia lub, z tytułu opcji - częściowo - odpowiednio do zakresu zlecenia opcjonalnego. h) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego, pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.