See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usługa sprzątania powierzchni wewnętrznych w rejonie odpowiedzialności 16 WOG w Drawsku Pomorskim”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru usługi (dalej ST) są wymagania dotyczące wykonania i odbioru usługi realizowanej pn. „Usługi sprzątania powierzchni wewnętrznych budynków w jednostkach, instytucjach i obiektach wojskowych położonych w rejonie odpowiedzialności 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku Pomorskim 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania: 1) Zadanie nr 1 –Grupa Zabezpieczenia Wałcz, 2) Zadanie nr 2 –Grupa Zabezpieczenia Złocieniec, 3) Zadanie nr 3 –Grupa Zabezpieczenia Drawsko Pomorskie, 4) Zadanie nr 4 – Internaty Konotop. 3. Szczegółowy system sprzątania zostanie ustalony i dostosowany do potrzeb Użytkowni-ków obiektu objętego realizacją przedmiotową usługą i usankcjonowany opracowanym przez Wykonawcę Harmonogramem wykonania usług zaakceptowanym przez Zamawiają-cego; stanowiącym dla Wykonawcy podstawowy plan działania w ramach podpisanej umowy. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia wykonania czynności usług sprzątania w trybie pilnym, niezależnie od wskazanych poniżej systemów czasowych, w sytuacjach awaryjnych i wyjątkowych. Decyzje w zakresie zlecenia i określenia terminu wykonania ww. czynności podejmuje Zamawiający po konsultacji z Koordynatorem Wykonawcy. 5. Harmonogramy wykonania usługi i rejestry potwierdzające wykonanie usługi Wykonawca sporządzi dla każdego budynku. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany dni i godzin wykonania niektórych czynności sprzątania, z uwagi na względy organizacyjne lub inne sytuacje, których nie można było przewidzieć, po ustaleniu terminu z Koordynatorem Wykonawcy. 7. Zestawienie usług sprzątania podany w Harmonogramie wykonania usług jest ilością maksymalną i Zamawiający zastrzega sobie prawo nie wykorzystania pełnego zakresu tych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszyć wielkość powierzchni przyjętych do wykonania usługi z przyczyn np. wyłączenia czasowego budynków lub pomieszczeń z eksploatacji, remontów, rotacji wojsk sojuszniczych, zmian organizacyjnych lub przystąpieniem do postępowania. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia zamiennie sprzątania powierzchni wewnętrznych w ramach przedmiotu zamówienia w ilości i po cenie jednostkowej takiej jak powierzchnie, za którą usługa jest wykonywana pierwotnie. Zamawiający nie może zmienić przy tym wartości umowy. Decyzje w tym zakresie podejmuje Zamawiający. 10. Zamawiający przewiduje możliwość wykonania określonych czynności w ramach usługi sprzątania powierzchni wewnętrznych w ilości większej niż przewidziana w specyfikacji, z zastrzeżeniem, że czynności te będą wykonywane kosztem tej czynności w ramach usług na innych powierzchniach. Zamawiający nie może przy tym zmienić wartości umowy. Decyzje w tym zakresie podejmuje Zamawiający. 11. System czasookresów sprzątania: 1) podstawowy czas wykonywania czynności w ramach sprzątania powierzchni wewnętrznych określa się na dni powszednie od poniedziałku do piątku realiza-cją od 07:00 do 15:30 (poniedziałek-czwartek) oraz od 7:00 do 13:00 (piątek); 2) mycie okien i ram okiennych, parapetów oraz stolarki drzwiowej, czyszczenie rolet, żaluzji i verticali, konserwacja podłóg – czynność wykonywana na pisemne wezwanie Osoby wyznaczonej przez Zamawiającego, od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy od 07:00 do 15:30 oraz w piątki od 07:00 do 13:00; 3) występuje konieczność mycia okien metodą wysokościową (wysięgnik, podnośnik, itp.) – dotyczy okien na drugiej i kolejnej kondygnacji budynku; 4) częstotliwość i zakres usług świadczonych codziennie powinna zapewnić utrzymanie czystości i porządku na obsługiwanych terenach, uwzględniając konieczność wykonywania usług we wszystkie dni tygodnia (z uwzględnieniem sobót i niedziel), a jeżeli zachodzi taka potrzeba, to nawet przed rozpoczęciem pracy pracowników poszczególnych kompleksów oraz godzin popołudniowych; 5) sytuacja opisana w pkt 4 powyżej dotyczy odbywania się ćwiczeń wojskowych w rejonie odpowiedzialności Zamawiającego; ćwiczenia wojskowe odbywają się w różnym natężeniu czasowym i osobowym przez cały okres trwania umowy; 6) osoba wyznaczona przez Zamawiającego uprawniona jest do żądania od Wykonawcy: a) świadczenia usługi od określonej godziny w sytuacji opisanej w pkt 1) i 2) powyżej, b) świadczenia usług w okresach wskazanych w pkt 4) powyżej w czasie odbywania się ćwiczeń wojskowych; 12. Zgłaszanie potrzeby świadczenia usługi, w sposób określony w pkt 6) powyżej, realizowane będzie przez Osobę wyznaczoną przez Zamawiającego w formie elektronicznej (email) natomiast Wykonawca zobowiązany jest potwierdzić niezwłocznie przyjęcie zgłoszenia w tej samej formie lub telefonicznie; 13. Zgłoszenie powinno nastąpić na dwa dni przed przystąpieniem do realizacji usług; 14. W przypadku mycia powierzchni podłóg Wykonawca zobowiązany jest do jej oznakowa-nia tabliczką ostrzeżenia „uwaga śliska podłoga” w języku polskim i angielskim. 15. Zastosowane przez Wykonawcę środki czystości muszą posiadać dopuszczenie do obrotu rynkowego i użytku w postaci np. Karty charakterystyki, świadectwa, deklaracje itp. 16. Przedmiot zamówienia należy wykonać z godnie ze Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru usługi, zestawieniem powierzchni wewnętrznych, projektem umowy oraz formularzem ofertowym. 17. Zamawiający informuje, że odbędzie się zebranie Wykonawców w celu dokonania wizji lokalnej w miejscu prowadzenia usługi sprzątania terenów zewnętrznych w celu zapoznania się ze stanem faktycznym. Zebranie, nie jest zebraniem wykonawców, o którym mowa w art. 136.1. uPzp. 18. Zamawiający żąda w okresie realizacji zamówienia, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy tj.: wszystkie czynności związane ze sprzątaniem zewnętrznych powierzchni utw
Interne Kennung: 240/2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: GZ Złocieniec
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru usługi (dalej ST) są wymagania dotyczące wykonania i odbioru usługi realizowanej pn. „Usługi sprzątania powierzchni wewnętrznych budynków w jednostkach, instytucjach i obiektach wojskowych położonych w rejonie odpowiedzialności 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku Pomorskim
Interne Kennung: zadanie nr 2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 22. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 Ustawy Pzp w ramach, którego zakłada, że szacowana wielkość prawa opcji nie przekroczy 80 % zamówienia podstawowego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać usługi sprzątania w obsługiwanych obiektach (budynkach) w ramach administrowanych kompleksów wojskowych ujętych w umowie. Realizacja zamówienia w ramach prawa opcji uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości środków finansowych przydzielonych na ten cel w budżecie Zamawiającego. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe w czasie trwania umowy, cena prawa opcji będzie taka sama jak zamówienia podstawowego określona w formularzu cenowym dołączonym do oferty przez Wykonawcę. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem