2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie w Lubelski Węgiel „Bogdanka" S.A. w dni poza harmonogramem pracy pracowników zatrudnionych u Zamawiającego, Usług zgodnie z SWZ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonywanie w Lubelski Węgiel „Bogdanka" S.A. w dni poza harmonogramem pracy pracowników zatrudnionych u Zamawiającego, usług (zwanych dalej: Usługami lub Robotami lub Pracami) w zakresie: 1) produkcji węgla i wydobycia urobku węglowego, przygotowania eksploatowanych ścian, drążonych wyrobisk i urządzeń szybowych szybów wydobywczych do ruchu; 2) prowadzenia robót przygotowawczych, drążenie wyrobisk; 3) wykonywania prac konserwacyjno-remontowych i transportowych na dole i na powierzchni zakładu górniczego Zamawiającego; 4) realizacji transportu kolejowego węgla na terenie linii prywatnej U Bogdanka oraz na terenie infrastruktury PKP PLK; 5) wykonywania prac mierniczo-geologicznych; 6) przeróbki mechanicznej węgla kamiennego, kontroli jakości i spedycji węgla kamiennego, obsłudze sprzedaży węgla (w tym: waga i kasa miałowa, waga i kasa węgla grubego, waga kamienia), korygowaniu kształtu i kompletowaniu elementów obudowy - a także wykonywania innych czynności wyszczególnionych w Opisie przedmiotu zamówienia, niezbędnych do świadczenia Usług, przy wykorzystaniu maszyn, urządzeń, instalacji, sprzętu, narzędzi materiałów, wyrobisk górniczych oraz obiektów infrastruktury Zamawiającego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z załącznikami i Część II SWZ - Projekt umowy. 3. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem sektorowym w rozumieniu art. 7 pkt 35) ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 155888-2026
Interne Kennung: 2336/HZP/MMA/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60200000 Schienentransport/-beförderung, 45221200 Bauarbeiten für Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45221230 Schächte, 45221250 Tiefbauarbeiten, außer Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45234122 U-Bahn-Arbeiten, 45254000 Bauarbeiten für Bergbau- und Produktionsanlagen, 50220000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Eisenbahnen und anderen Ausrüstungen, 50225000 Wartung von Gleisen, 50324200 Vorbeugende Wartung, 50531400 Reparatur und Wartung von Kräne, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z załącznikami i Część II SWZ – Projekt umowy. 2. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem sektorowym w rozumieniu art. 7 pkt 35) ustawy Pzp. 3. W przypadku odniesienia się przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia do znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, o których mowa w przepisie art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, lub odniesienia się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w przepisie art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza, aby oferowane rozwiązanie spełniało inne wymagania, pod warunkiem zapewnienia spełnienia wszystkich cech, parametrów, wydajności i funkcjonalności, które zostały określone w SWZ (rozwiązania równoważne). Wobec tego należy przyjąć, że gdy w treści SWZ (w tym w treści załączników), znajdują się odwołania do takich rozwiązań, następuje po nich zwrot „lub równoważne”, zaś kryteria stosowane w celu oceny równoważności, Zamawiający wskazuje każdorazowo przy danym rozwiązaniu. 4. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w przepisie art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, ma obowiązek udowodnić w ofercie, w szczególności z pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonywanie w Lubelski Węgiel „Bogdanka" S.A. w dni poza harmonogramem pracy pracowników zatrudnionych u Zamawiającego, usług (zwanych dalej: Usługami lub Robotami lub Pracami) w zakresie: 1) produkcji węgla i wydobycia urobku węglowego, przygotowania eksploatowanych ścian, drążonych wyrobisk i urządzeń szybowych szybów wydobywczych do ruchu; 2) prowadzenia robót przygotowawczych, drążenie wyrobisk; 3) wykonywania prac konserwacyjno-remontowych i transportowych na dole i na powierzchni zakładu górniczego Zamawiającego; 4) realizacji transportu kolejowego węgla na terenie linii prywatnej U Bogdanka oraz na terenie infrastruktury PKP PLK; 5) wykonywania prac mierniczo-geologicznych; 6) przeróbki mechanicznej węgla kamiennego, kontroli jakości i spedycji węgla kamiennego, obsłudze sprzedaży węgla (w tym: waga i kasa miałowa, waga i kasa węgla grubego, waga kamienia), korygowaniu kształtu i kompletowaniu elementów obudowy - a także wykonywania innych czynności wyszczególnionych w Opisie przedmiotu zamówienia, niezbędnych do świadczenia Usług, przy wykorzystaniu maszyn, urządzeń, instalacji, sprzętu, narzędzi materiałów, wyrobisk górniczych oraz obiektów infrastruktury Zamawiającego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z załącznikami i Część II SWZ - Projekt umowy. 3. Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem sektorowym w rozumieniu art. 7 pkt 35) ustawy Pzp.