See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII SUPERVIZARE – ASISTENȚĂ TEHNICĂ PRIN DIRIGENȚIE DE ȘANTIER a lucrărilor de execuție aferente Proiectului “Modernizare DJ 684 pe traseul DN68A (Coșava) – Tomești – Luncanii de Jos – Ruschița – Voislova (DN68A). Legătură cu județul Hunedoara la DJ 687D”, cod MySMIS 335609 – 2 loturi
Beschreibung: Prezenta procedura a facut obiectul unei alte achizitii (CN1089971/20.02.2026) care a fost anulata la data de 21.04.2026. În baza contractelor de servicii aferente lotului 1 si 2, vor fi prestate servicii de supervizare/supraveghere (asistență tehnică - dirigenție de șantier) a contractului de execuție a lucrărilor ce urmează a fi încheiat de autoritatea contractantă pentru acest proiect, precum și supervizarea măsurilor întreprinse de către Antreprenori în perioada de garanție pentru remedierea oricăror eventuale defecțiuni ale Lucrărilor. Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea investiției prevăzute prin contract sunt postate în SEAP în cadrul anunțului de participare nr. CN1090544/11.03.2026, după cum urmează: Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea lotului 1 prevăzute prin contract sunt: • modernizarea drumului județean cu o bandă de circulație pe sens; • intersecții cu drumurile și străzile laterale; • accese la proprietăți; • stații de autobuz; • parcări; • realizarea dispozitivelor de colectare și scurgere a apelor pluviale; • realizarea podurilor și podețelor - 4 poduri: km 10+341, km 10+710, km 10+955 și km 18+727; • ziduri de sprijin; • elemente de siguranța circulației; Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea lotului 2 prevăzute prin contract sunt: • modernizarea drumului județean cu o bandă de circulație pe sens; • intersecții cu drumurile și străzile laterale; • accese la proprietăți; • stații de autobuz; • parcări; • realizarea dispozitivelor de colectare și scurgere a apelor pluviale; • realizarea podurilor și podețelor - 4 poduri: km 19 + 255, km 24 + 290, km 24 + 730 și km 28 + 737; • ziduri de sprijin; • elemente de siguranța circulației; Serviciile de supervizare/supraveghere (asistență tehnică - dirigenție de șantier) a contractului de execuție a acestor lucrări, se vor realiza în conformitate cu legislația aplicabilă - Anexa 1 la HG nr. 1 din 10 ianuarie 2018 - Condiții generale și specifice și Acordul contractual pentru contractele de execuție lucrări, Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcții cu modificările și completările ulterioare, și Ordinul M.D.R.T. pentru aprobarea Procedurii de autorizare a diriginților de șantier nr. 1496/2011 cu modificările și completările ulterioare), pentru întreaga perioada de executare, finalizare a Lucrărilor și de remediere a oricăror eventuale defecțiuni ale Lucrărilor în perioada de garanție. Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi prestate în conformitate cu prevederile caietului de sarcini, documentației tehnice postate în SEAP și a legislației în vigoare. Serviciile care fac obiectul prezentei proceduri, vor fi prestate pe o perioadă de 92 luni de la data emiterii ordinului administrativ (20 luni execuție+72 garanția lucrărilor), conform documentației de atribuire. Valoarea estimată lot 1 și 2: 500.000,00 lei fără TVA. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentare, în a 12-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în condițiile în care solicitările se vor adresa cu cel puțin 22 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificările depuse după acest termen nu vor mai fi luate in considerare
Interne Kennung: 4358029_2026_PAAPD1582917
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71356200 Technische Hilfe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SERVICII SUPERVIZARE – ASISTENȚĂ TEHNICĂ PRIN DIRIGENȚIE DE ȘANTIER a lucrărilor de execuție -„Modernizare drum interjudețean DJ 684 pe traseul DN 68A (Coșava) – Tomești – Luncanii de Jos” Sectorul 2 km 8+800 – 19+189
Beschreibung: Prezenta procedura a facut obiectul unei alte achizitii (CN1089971/20.02.2026) care a fost anulata la data de 21.04.2026. În baza contractului vor fi prestate servicii de supervizare/supraveghere (asistență tehnică - dirigenție de șantier) a contractului de execuție a lucrărilor ce urmează a fi încheiat de autoritatea contractantă pentru acest proiect, precum și supervizarea măsurilor întreprinse de către Antreprenori în perioada de garanție pentru remedierea oricăror eventuale defecțiuni ale Lucrărilor. Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea investiției prevăzute prin contract sunt postate în SEAP în cadrul anunțului de participare nr. CN1090544/11.03.2026, după cum urmează: Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea lotului 1 prevăzute prin contract sunt: • modernizarea drumului județean cu o bandă de circulație pe sens; • intersecții cu drumurile și străzile laterale; • accese la proprietăți; • stații de autobuz; • parcări; • realizarea dispozitivelor de colectare și scurgere a apelor pluviale; • realizarea podurilor și podețelor - 4 poduri: km 10+341, km 10+710, km 10+955 și km 18+727; • ziduri de sprijin; • elemente de siguranța circulației; Serviciile de supervizare/supraveghere (asistență tehnică - dirigenție de șantier) a contractului de execuție a acestor lucrări, se vor realiza în conformitate cu legislația aplicabilă - Anexa 1 la HG nr. 1 din 10 ianuarie 2018 - Condiții generale și specifice și Acordul contractual pentru contractele de execuție lucrări, Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcții cu modificările și completările ulterioare, și Ordinul M.D.R.T. pentru aprobarea Procedurii de autorizare a diriginților de șantier nr. 1496/2011 cu modificările și completările ulterioare), pentru întreaga perioada de executare, finalizare a Lucrărilor și de remediere a oricăror eventuale defecțiuni ale Lucrărilor în perioada de garanție. Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi prestate în conformitate cu prevederile caietului de sarcini, documentației tehnice postate în SEAP și a legislației în vigoare. Serviciile care fac obiectul prezentei proceduri, vor fi prestate pe o perioadă de 92 luni de la data emiterii ordinului administrativ (20 luni execuție+72 garanția lucrărilor), conform documentației de atribuire.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71520000 Bauaufsicht, 71521000 Baustellenüberwachung
Los: LOT-0002
Titel: SERVICII SUPERVIZARE – ASISTENȚĂ TEHNICĂ PRIN DIRIGENȚIE DE ȘANTIER a lucrărilor de execuție Modernizare drum interjudețean DJ 684 pe traseul Luncanii de Jos – limită județ Caras - Severin”
Beschreibung: Prezenta procedura a facut obiectul unei alte achizitii (CN1089971/20.02.2026) care a fost anulata la data de 21.04.2026. În baza contractului vor fi prestate servicii de supervizare/supraveghere (asistență tehnică - dirigenție de șantier) a contractului de execuție a lucrărilor ce urmează a fi încheiat de autoritatea contractantă pentru acest proiect, precum și supervizarea măsurilor întreprinse de către Antreprenori în perioada de garanție pentru remedierea oricăror eventuale defecțiuni ale Lucrărilor. Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea investiției prevăzute prin contract sunt postate în SEAP în cadrul anunțului de participare nr. CN1090544/11.03.2026, după cum urmează: • modernizarea drumului județean cu o bandă de circulație pe sens; • intersecții cu drumurile și străzile laterale; • accese la proprietăți; • stații de autobuz; • parcări; • realizarea dispozitivelor de colectare și scurgere a apelor pluviale; • realizarea podurilor și podețelor - 4 poduri: km 19 + 255, km 24 + 290, km 24 + 730 și km 28 + 737; • ziduri de sprijin; • elemente de siguranța circulației; Serviciile de supervizare/supraveghere (asistență tehnică - dirigenție de șantier) a contractului de execuție a acestor lucrări, se vor realiza în conformitate cu legislația aplicabilă - Anexa 1 la HG nr. 1 din 10 ianuarie 2018 - Condiții generale și specifice și Acordul contractual pentru contractele de execuție lucrări, Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcții cu modificările și completările ulterioare, și Ordinul M.D.R.T. pentru aprobarea Procedurii de autorizare a diriginților de șantier nr. 1496/2011 cu modificările și completările ulterioare), pentru întreaga perioada de executare, finalizare a Lucrărilor și de remediere a oricăror eventuale defecțiuni ale Lucrărilor în perioada de garanție. Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi prestate în conformitate cu prevederile caietului de sarcini, documentației tehnice postate în SEAP și a legislației în vigoare. Serviciile care fac obiectul prezentei proceduri, vor fi prestate pe o perioadă de 92 luni de la data emiterii ordinului administrativ (20 luni execuție+72 garanția lucrărilor), conform documentației de atribuire.
Interne Kennung: 2