523039-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Planungsleistungen im Bauwesen – TOP_PLUSZ-6.2.1-23-NY1-2025-00005_Tervezés
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TOP_PLUSZ-6.2.1-23-NY1-2025-00005_Tervezés
Beschreibung: 1. RÉSZ - Erdei Tornapálya fejlesztése Engedélyes szintű tervszállítás Natura 2000 hatásbecsléssel; a tervzsűri észrevételeinek bedolgozása és engedélyezési eljárások lefolytatása; Kiviteli terv elkészítése és a Tervezői művezetési feladatok ellátása; a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. A tervezési terület az Erdei Tornapálya, amely a Sóstói-erdő déli részén, a Csaló köz északi oldalán található. A területen jelenleg szabadtéri sporteszközök, játszótér, szalonnasütő hely, valamint egy erdei színpad található. A fejlesztés célja egy akadálymentes vizesblokk kialakítása és a meglévő színpad lefedése. Akadálymentes vizesblokk - 1 db A vizesblokkot minden felhasználói csoport számára akadálymentesen használható módon kell megtervezni. Kötelezően kialakítandó funkciók: - férfi és női vizesblokk, - akadálymentes vizesblokk, - takarítószer- tároló helyiség. A vizesblokk tervezése során a vízjogi engedélyezéshez szükséges dokumentációt is el kell készíteni. Meglévő erdei színpad lefedése - 1 db - tájba illő szerkezet és anyagok használata szükséges, - nem zavarhatja a tájképet, - nem járhat jelentős terep- vagy vegetációbolygatással, - természetvédelmi és szezonális korlátozásokhoz igazodó tervezés elvárt. A tervezés során biztosítani kell: - a csapadékvíz rendezett elvezetését és szikkasztását, - a színpadi mobiliák elhelyezésére alkalmas tároló kialakítását, - a hosszú távú karbantarthatóságot, üzemeltethetőség, - energiaköltségek minimalizálása. Tervezői művezetés (5 alkalom), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése, továbbá a 2023. évi LXIX. törvény (Ábtv.) 19. § (4) bekezdése szerinti költségszakértői feladatok ellátása valósul meg. A tervező felelős a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért (árazatlan/árazott tervezői költségvetés), valamint az építészeti-műszaki dokumentációk megfelelőségéért. A tervezőnek külön költségszakértői jogosultsággal nem kell rendelkeznie. 2. RÉSZ - Pihenőpark kialakítása Kiviteli terv elkészítése (benne sétány/út tervezése); a tervzsűri észrevételeinek bedolgozása és engedélyezési eljárások lefolytatása; a Tervezői művezetési feladatok ellátása; a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. A tervezési terület Nyíregyháza északi részén, a Sóstói erdő északkeleti sarkában helyezkedik el. Határai: északon: Tölgyes utca, keleten: vasúti terület, nyugaton és délen: a Sóstói erdő. Az északi tervezési terület két elkülönülő részre tagolódik: Önkormányzati tulajdonú erdőterület, amely a vasút mentén húzódik, összesen mintegy 9 700 m² kiterjedéssel. A Nyírségi Erdészeti Zrt. tulajdonában álló erdőterület, amelyen keresztül egy 230 m hosszú ösvény és egy 113 m hosszú erdei sáv halad át. A fejlesztés célja a tervezési területen egy pihenőpark kialakítása. A pihenőpark területén az alábbi funkciók és elemek megjelenítése szükséges: - tanösvény kialakítása, - interaktív oktatási pontok, - denevérházak és madárodúk kihelyezése, - szalonnasütő hely, - asztalok, padok, napozóhelyek, - kerékpártámaszok, - tuskókert kialakítása a természetes bomlási folyamatok bemutatására. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja között 5 alkalom), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése, továbbá az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény (Ábtv.) 19. § (4) bekezdése szerinti költségszakértői feladatok ellátása valósul meg. a tervező felelős a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért (árazatlan/árazott tervezői költségvetés), valamint az építészeti-műszaki dokumentációk megfelelőségéért. A tervezőnek külön költségszakértői jogosultsággal nem kell rendelkeznie. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-6.2.1-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA); - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Az ellátandó feladatok további részleteit a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR000106452026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét, hogy az ajánlati felhívás BT-750 pontjai szerinti valamennyi alkalmassági minimumkövetelményt és ezek előírt igazolási módját a minősített Ajánlattevők hivatalos jegyzékébe történő felvétel feltételét képező minősítési szempontokhoz, valamint a Közbeszerzési Hatóság „bronz” fokozatú minősítéséhez képest szigorúbban határozta meg. Ugyanis az Ajánlatkérő által előírt műszaki szakmai referencia alkalmasság típusában és mértékében, a műszaki szakmai szakember alkalmasság típusában eltér a „bronz” fokozatú minősítéshez szükséges követelményektől. Az ajánlatkérő a Kbt. 81. § (4)-(5) bekezdése alapján úgy rendelkezik, hogy az ajánlatok bírálatát az ajánlatok értékelését követően végzi el. Csak az értékelési sorrendben a legkedvezőbb vagy Ajánlatkérő döntése alapján a legkedvezőbb és az azt követő legkedvezőbb ajánlattevő tekintetében végzi el az ajánlati ár megítélését, valamint a bírálatot.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Erdei Tornapálya fejlesztése
Beschreibung: 1. RÉSZ - Erdei Tornapálya fejlesztése Engedélyes szintű tervszállítás Natura 2000 hatásbecsléssel; a tervzsűri észrevételeinek bedolgozása és engedélyezési eljárások lefolytatása; Kiviteli terv elkészítése és a Tervezői művezetési feladatok ellátása; a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. A tervezési terület az Erdei Tornapálya, amely a Sóstói-erdő déli részén, a Csaló köz északi oldalán található. A területen jelenleg szabadtéri sporteszközök, játszótér, szalonnasütő hely, valamint egy erdei színpad található. A fejlesztés célja egy akadálymentes vizesblokk kialakítása és a meglévő színpad lefedése. Akadálymentes vizesblokk - 1 db A vizesblokkot minden felhasználói csoport számára akadálymentesen használható módon kell megtervezni. Kötelezően kialakítandó funkciók: - férfi és női vizesblokk, - akadálymentes vizesblokk, - takarítószer- tároló helyiség. A vizesblokk tervezése során a vízjogi engedélyezéshez szükséges dokumentációt is el kell készíteni. Meglévő erdei színpad lefedése - 1 db - tájba illő szerkezet és anyagok használata szükséges, - nem zavarhatja a tájképet, - nem járhat jelentős terep- vagy vegetációbolygatással, - természetvédelmi és szezonális korlátozásokhoz igazodó tervezés elvárt. A tervezés során biztosítani kell: - a csapadékvíz rendezett elvezetését és szikkasztását, - a színpadi mobiliák elhelyezésére alkalmas tároló kialakítását, - a hosszú távú karbantarthatóságot, üzemeltethetőség, - energiaköltségek minimalizálása. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja között 5 alkalom), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése, továbbá az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény (Ábtv.) 19. § (4) bekezdése szerinti költségszakértői feladatok ellátása valósul meg. Ebben a tervező felelős a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért (árazatlan/árazott tervezői költségvetés), valamint az építészeti-műszaki dokumentációk megfelelőségéért. A tervezőnek külön költségszakértői jogosultsággal nem kell rendelkeznie. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-6.2.1-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (1) bekezdés g) pontja szerint az építés helyszínén képződő építési-bontási hulladék tekintetében az elkülönített gyűjtésre és az újrafeldolgozásra, újrahasználatra való előkészítésre vonatkozó követelmények meghatározásáról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Amennyiben ezen előírás megszegése ajánlattevő felelősségi körében történik és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes nettó ajánlati ár. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (1) bekezdés g) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR000106452026/1
Los: LOT-0002
Titel: Pihenőpark kialakítása
Beschreibung: 2. RÉSZ - Pihenőpark kialakítása Kiviteli terv elkészítése (benne sétány/út tervezése); Natura 2000 hatásbecslés elkészítése; a tervzsűri észrevételeinek bedolgozása és engedélyezési eljárások lefolytatása; a Tervezői művezetési feladatok lefolytatása; a kapcsolódó kivitelezési munkákra irányuló közbeszerzési eljárások szakmai támogatása az alábbi jellemzőkkel rendelkező tervezett beruházással kapcsolatban. A tervezési terület Nyíregyháza északi részén, a Sóstói erdő északkeleti sarkában helyezkedik el. Határai: északon: Tölgyes utca, keleten: vasúti terület, nyugaton és délen: a Sóstói erdő. Az északi tervezési terület két elkülönülő részre tagolódik: Önkormányzati tulajdonú erdőterület, amely a vasút mentén húzódik, összesen mintegy 9 700 m² kiterjedéssel. A Nyírségi Erdészeti Zrt. tulajdonában álló erdőterület, amelyen keresztül egy 230 m hosszú ösvény és egy 113 m hosszú erdei sáv halad át. A fejlesztés célja a tervezési területen egy pihenőpark kialakítása. A pihenőpark területén az alábbi funkciók és elemek megjelenítése szükséges: - tanösvény kialakítása, - interaktív oktatási pontok, - denevérházak és madárodúk kihelyezése, - szalonnasütő hely, - asztalok, padok, napozóhelyek, - kerékpártámaszok, - tuskókert kialakítása a természetes bomlási folyamatok bemutatására. A burkolt felületek arányát minimalizálni, a zöldfelületek arányát maximalizálni szükséges. A rehabilitációs szakmérnöki tanúsítást a fogyatékos személyek jogairól és az esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény, a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) rendelkezései alapján szükséges elkészíteni. A kivitelezés során tervezői művezetés (a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárás alapján megkötött kivitelezési szerződés szerinti munkák sikeres műszaki átadás-átvételi eljárás lezárásának napja között 5 alkalom), a projekthez kapcsolódó jövőbeni kivitelezési közbeszerzési eljárás(ok) szakmai támogatása, valamint rehabilitációs szakmérnöki tanúsítás elkészítése, továbbá az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény (Ábtv.) 19. § (4) bekezdése szerinti költségszakértői feladatok ellátása valósul meg. Ebben a tervező felelős a beruházáshoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért (árazatlan/árazott tervezői költségvetés), valamint az építészeti-műszaki dokumentációk megfelelőségéért. A tervezőnek külön költségszakértői jogosultsággal nem kell rendelkeznie. A kiviteli tervdokumentáció elkészítése során – különösen, de nem kizárólag - az alábbiaknak kell megfelelni: - a TOP_PLUSZ-6.2.1-23 pályázati felhívásban foglaltaknak, - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvényben foglaltaknak; - és a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról szóló 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet (TÉKA) foglaltaknak; - az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvényben foglaltaknak, • az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX. 30.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • az építőipari kivitelezői tevékenységről szóló 191/2009. (IX.15.) Korm. rendeletben foglaltaknak, • a Magyar Építész Kamara által összeállított 28/2015. (04.09.) határozata a „Az építészeti-műszaki dokumentáció tartalmi és formai követelményeiről” dokumentumban foglaltaknak • a Magyar Mérnök Kamara által összeállított 14/2023. (VII.14.) határozata a „Tervdokumentációk tartalmi és formai követelményeinek szabályzata” dokumentumban foglaltaknak. Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletet alkalmazza jelen eljárásban. Erre tekintettel előírja, hogy a tervező köteles a műszaki leírásban a műszaki követelmény rendszer részeként rendelkezni a hivatkozott jogszabály 13. § (2) bekezdés f) pontja szerint az építési területre szállítandó építési termékek, anyagok és eszközök szállításával kapcsolatos szén-dioxid és más üvegházhatású gáz kibocsátásának csökkentésére vonatkozó intézkedésekről, műszaki megoldásokról. Ajánlatkérő ezen előírás teljesítését a leszállított tervdokumentáció alapján ellenőrzi. Amennyiben ezen előírás megszegése ajánlattevő felelősségi körében történik és amennyiben ennek pótlása a teljesítési határidőn túl történik 1 % mértékű eseti hibás teljesítési kötbér megfizetésére köteles, azzal, hogy a kötbér alapja a teljes nettó ajánlati ár. Ajánlatkérő hibás teljesítésnek tekinti, amennyiben a tervdokumentáció részét képező műszaki leírásban a tervező nem rendelkezik a 13. § (2) bekezdés f) pontja szerinti követelményről. Ezen követelménnyel kapcsolatos részletszabályokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR000106452026/2