523084-2026 - Wettbewerb
Polen – Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel – Dostawa krzeseł obrotowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa krzeseł obrotowych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa krzeseł obrotowych: a) w ramach zamówienia podstawowego – 376 szt. b) w ramach prawa objętego prawem opcji – 39 szt. Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy, zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Prawem opcji objęte jest nabycie (zakup) w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych następujących wyrobów: Realizacja zamówienia opcjonalnego nastąpi po tych samych cenach jednostkowych jak w zamówieniu podstawowym, zgodnie z wyceną ofertową złożoną przez Wykonawcę. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie wobec Zamawiającego o realizację dostaw opcjonalnych. 2. Szczegółowy zakres i warunki realizacji zamówienia przedstawiają:  opis przedmiotu zamówienia,  projekt umowy,  wycena ofertowa,  dokument gwarancyjny,  wzory protokołów przyjęcia – przekazania,  wykaz miejsc dostawy sprzętu polowego,  wzór karty wyrobu. Ww. dokumenty stanowią załączniki do SWZ i są jej integralną częścią.
Interne Kennung18/2026/ZP/SSp
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrensa podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zamawiający wykluczy wykonawcę na podstawie powyższej przesłanki. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576. Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na mocy art. 257 ustawy tj.: Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Podmiotowe środki dowodowe mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r., str. 1) Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez Wykonawcę w oświadczeniu JEDZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. Zamawiający dokonuje oceny skuteczności certyfikatu z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności, statusu certyfikacji ujawnionego w bazie certyfikacji oraz zgodności certyfikatu z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach prawa objętego prawem opcji dostawa 39 szt. krzeseł obrotowych Prawem opcji objęte jest nabycie (zakup) w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych środków finansowych następujących wyrobów: Realizacja zamówienia opcjonalnego nastąpi po tych samych cenach jednostkowych jak w zamówieniu podstawowym, zgodnie z wyceną ofertową złożoną przez Wykonawcę. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie wobec Zamawiającego o realizację dostaw opcjonalnych.