2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych na potrzeby OSP Chrzelice oraz OSP Biała
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest : Zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych na potrzeby OSP Chrzelice oraz OSP Biała Wspólny Słownik Zamówień CPV: 34144210-3 - wozy strażackie. 2. Zamówienie podzielone jest na dwie części: 1) części 1 Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Chrzelice. 2) części 2 Zakup fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Biała. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ oraz załącznik nr 3 do SWZ Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 1. Na podstawie art. 108 ustawy Pzp Zamawiający z postępowania wykluczy wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2024 r. poz. 17 ze zm.) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1938)”. d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzania wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej − lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego, 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1, 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności, 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne, 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie, 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w: 1) art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 2) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Interne Kennung: GKZP.271.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Zakup fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Chrzelice.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest: Samochód GCBA (Ciężki Samochód Gaśniczy z Zabudową) to pojazd straży pożarnej przeznaczony do gaszenia pożarów, a także do prowadzenia działań ratowniczych. Jego główne cechy to duży zbiornik min. 5000 (+/- 2 %) na wodę i środek pianotwórczy, autopompa oraz wyposażenie ratownicze. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Zakup fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Biała.
Beschreibung: 1) Dopuszczalna masa całkowita oferowanego podwozia (DMC) 7000 kg 2) Samochód wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy min. 129 kW. 3) Wymiary zewnętrzne pojazdu kompletnego: • maksymalna długość całkowita po zabudowie max.7100 mm, • maksymalna wysokość całkowita pojazdu mierzona przy nadwoziu sprzętowym 2600 mm, • szerokość maksymalna 2600 mm z lusterkami bocznymi, • rozstaw osi min.4100 mm. 4) Samochód wyposażony w silnik o zapłonie samoczynnym , posiadający aktualne normy ochrony środowiska (czystości spalin) spełniający normę emisji spalin min. Euro 6 E Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: GKZP.271.9..2025