523304-2025 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Utworzenie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w celu wdrożenia odwróconej piramidy świadczeń w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtworzenie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w celu wdrożenia odwróconej piramidy świadczeń w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie rezonansu magnetycznego w budynku modułowym ( wykończonym ) wraz z wyposażeniem technologicznym ( klatka Faraday’a , indywidualna centrala wentylacyjna, klimatyzacja, agregat wody lodowej). Zamówienie zostanie zrealizowane w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży im. prof. Romana Drewsa ul. Żeromskiego 29, 64-800 Chodzież) na działce gruntowej 2550/3, polegające na rozbudowie istniejącego budynku na powierzchni 52,55m² i powierzchni użytkowej 40,35 m², dla zainstalowania specjalistycznego urządzenia aparatury medycznej obrazowania medycznego metodą rezonansu magnetycznego ( RM ). Budynki szpitala oraz rozbudowany budynek poradni nie są wpisane do rejestru zabytków. Obszar szpitala znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej nawarstwień kulturowych miasta oraz granicy historycznego założenia urbanistycznego miasta.
Interne KennungZP.271.1UE.2025.DD
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1. Budowa kontenera na potrzeby rezonansu magnetycznego
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę polegającą na dostawieniu modułowego budynku ( kontenera ) przed elewacją frontową istniejącej poradni od strony ulicy Żeromskiego, w którym zostanie umieszczony aparat RM. Nowa powierzchnia zostanie strukturalnie zintegrowana z istniejącą infrastrukturą Szpitala w zakresie mediów (instalacje) i skomunikowania (bezpośrednie połączenie komunikacyjne). Kontener w formie samonośnej konstrukcji na rzucie prostokąta zostanie posadowiony na wcześniej przygotowanym fundamencie żelbetowym ze ścianami fundamentowymi. Kontener ma być dostarczony na miejsce posadowienia, jako gotowy prefabrykowany element. Konstrukcja kontenera zawiera miedzianą klatkę Faraday’a dla zapewnienia stałego pola elektrostatycznego w kubaturze wewnętrznej kontenera. Budynek modułowy wykonany w konstrukcji stalowej. Ściany budynku warstwowe, składające się z szkieletu stalowego wypełnionego wełną mineralną grubości 10 cm, od zewnątrz warstwa izolacyjna: płyta warstwowa z rdzeniem z wełny mineralnej gr. 15 cm + wełna mineralna elewacyjna o gr. 8cm oraz zewnętrzny tynk cienkowarstwowy. Dach o konstrukcji stalowej pokryty płytą warstwową z rdzeniem PIR. Całość dostarczana na budowę jako gotowy element. W kubaturze kontenera wydzielono pomieszczenie badań z rezonansem oraz przyległe pomieszczenie sterowni z wejściem bezpośrednio z istniejącego budynku oraz pomieszczenie maszynowni –zainstalowania aparatu RM. Zasilanie będzie realizowane w energię elektryczną z sieci energetycznej istniejącej infrastruktury. Ogrzewanie będzie realizowane ciepłem wytwarzanym z elektryczności oraz utylizacją ciepła odpadowego w układzie wody lodowej, instalacji wentylacji obsługiwanej przez zewnętrzną centralę wentylacyjną. W obiekcie wydzielono trzy pomieszczenia: pomieszczenie badań z rezonansem oraz przyległe pomieszczenie sterowni z wejściem bezpośrednio z istniejącego budynku przez powiększony otwór oraz pomieszczenie maszynowni. Pomieszczenie przeznaczone do badań rezonansem magnetycznym należy wykończyć zgodnie z wytycznymi producenta urządzeń rezonansu oraz z przepisami i normami dotyczącymi pomieszczeń usług medycznych. Wody opadowe z dachu z rur spustowych odprowadzane będą do istniejącej zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej. Ścieki bytowe odprowadzane do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej. Woda potrzebna do awaryjnego zasilania agregatu wody lodowej – przyłącze do istniejącej wewnętrznej sieci szpitala. Źródłem ciepła dla budynku będzie sieć elektroenergetyczna zasilająca klimakonwektor oraz nagrzewnice elektryczne zlokalizowane w centrali wentylacyjnej. Instalacja wentylacji mechanicznej - wymiana powietrza odbywać się będzie mechanicznie przy użyciu centrali wentylacyjnej zlokalizowanej poza budynkiem. Instalacja chłodnicza - zyski ciepła niwelowane będą przy użyciu agregatu wody lodowej. Instalacja wody lodowej zasilać będzie chłodnicę zlokalizowaną w centrali wentylacyjnej oraz rezonans magnetyczny. Agregat zlokalizowany będzie w przestrzeni technicznej. WYMIARY I KUBATURA  szerokość budynku: - 4,55 m (rozbudowa)  długość: - 11,55 m (rozbudowa)  wysokość do attyki: - 3,70 m (rozbudowa)  powierzchnia zabudowy - 52,55 m²  powierzchnia całkowita - 52,55 m²  kubatura rozbudowy – 206 m³  ilość kondygnacji rozbudowy - 1
Interne KennungZP.271.1UE.2025.DD.1
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2. Zakup, montaż i uruchomienie Rezonansu Magnetycznego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa aparatu wraz z instalacją i konfiguracją oraz oprogramowaniem, montaż i uruchomienie rezonansu magnetycznego. Rezonans magnetyczny o minimalnych parametrach techniczno-użytkowych tj. indukcja pola 1,5T, tor odbioru RF, technologia światłowodowa, minimum 16 kanałowy, wyposażenie w zestaw cewek umożliwiających wykonanie badań całego ciała, w tym 16 kanałowa cewka do badań głowy i szyi, 12 - elementowa cewka do badań kręgosłupa, jamy brzusznej i mięśnia sercowego, 9 elementowa cewka przeznaczona do badania jamy brzusznej, klatki piersiowej, miednicy, mięśnia sercowego oraz naczyń kończyn dolnych, zestaw cewek 16-kanałowych do badań pediatrycznych oraz stawów: kolanowego, łokciowego, skokowego, barkowego, biodrowego i nadgarstka, 8-kanałowa cewka do badań stawu kolanowego, 3-kanałowa cewka do badania stawu barkowego. Konfiguracja aparatu pozwalająca na wykonywanie badań neurologicznych, w tym obrazowanie mózgu oraz badań naczyniowych z kontrastem i bez. Konsola obsługiwana przez technika wyposażona we wstrzykiwacz kontrastu. Rezonans magnetyczny w rozbudowanej konfiguracji z wbudowanymi zasobami przetwarzania, gromadzenia i udostępniania danych medycznych, osprzętu operatorskiego i oprogramowania aplikacyjnego dla diagnostyki badań neurologicznych w tym obrazowania mózgu, badań naczyniowych z kontrastem i bez, badań onkologicznych (badania morfologiczne, dynamiczne, dyfuzyjne), badań stawów, badań kardiowaskularnych, mammografii MR dzięki zastosowaniu systemu gradientowego. Dostawa aparatu RM obejmuje także jego rozmieszczenie, zainstalowanie i konfigurację aparatu z rozruchem technologicznym oraz specjalistyczne oprogramowanie medyczne dla przetwarzania brzegowego pozyskiwanych danych obrazowania medycznego metodą rezonansu magnetycznego, a także jego integrację jako kolejny mod danych z posiadanym i eksploatowanym przez Szpital systemem informatycznym PACS. Szczegółowy opis wymaganych parametrów techniczno – użytkowych zawiera załącznik nr 13 do SWZ.
Interne KennungZP.271.1UE.2025.DD.2