523330-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bau von Park- and Ride-Anlagen – Execuția lucrărilor aferente obiectivului de investiții "Masuri integrate de investitii pentru dezvoltare durabila a mobilitatii urbane in Orasul Sinaia - Construire Park&Ride", Codul SMIS: 351826
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuția lucrărilor aferente obiectivului de investiții "Masuri integrate de investitii pentru dezvoltare durabila a mobilitatii urbane in Orasul Sinaia - Construire Park&Ride", Codul SMIS: 351826
Beschreibung: Se vor executa in conformitate cu cerințele proiectului tehnic si a caietelor de sarcini – Lucrări de CONSTRUIRE Park&Ride în cadrul proiectului Masuri integrate de investitii pentru dezvoltare durabila a mobilitatii urbane in Orasul Sinaia - Construire Park&Ride, Codul SMIS: 351826, finanțat prin PROGRAMUL REGIONAL SUD MUNTENIA 2021 - 2027. Potrivit devizului general estimativ aferent proiectului tehnic rezulta o valoare totala estimata de 72,016,949.17 lei fara TVA, astfel: Cap. 1.2 Valoare estimata – Amenajarea terenului: 250,000.00 lei fără TVA Cap. 1.3 Valoare estimata – Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea terenului la starea iniţială: 75,000.00 lei fara TVA Cap. 1.4 Valoarea estimata - Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor: 250,000.00 lei fără TVA Cap. 2 Valoare estimata – Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului de investiții: 509,781.79 lei fără TVA Cap. 4.1 Valoare estimata – Construcții si instalații: 67,913,423.71 lei fără TVA; Cap. 4.2 Valoare estimata – Montaj utilaje, echipamente tehnologice si funcționale: 143,313.23 lei fără TVA; Cap. 4.3 Valoare estimata - Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj: 2,514,546.20 lei fără TVA; Cap. 5.1 Valoare estimata - Organizare de Șantier: 360,884.24 lei fără TVA (formata din: 5.1.1 Lucrări de construcții si instalații aferente organizării de șantier si 5.1.2 Cheltuieli conexe organizării șantierului). Valoarea estimata fara TVA: 72,016,949.17 Moneda: RON Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări in a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2844103/2026/351826/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45223320 Bau von Park- and Ride-Anlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se vor executa in conformitate cu cerințele proiectului tehnic si a caietelor de sarcini – Lucrări de CONSTRUIRE Park&Ride în cadrul proiectului Masuri integrate de investitii pentru dezvoltare durabila a mobilitatii urbane in Orasul Sinaia - Construire Park&Ride, Codul SMIS: 351826, finanțat prin PROGRAMUL REGIONAL SUD MUNTENIA 2021 - 2027. Potrivit devizului general estimativ aferent proiectului tehnic rezulta o valoare totala estimata de 72,016,949.17 lei fara TVA, astfel: Cap. 1.2 Valoare estimata – Amenajarea terenului: 250,000.00 lei fără TVA Cap. 1.3 Valoare estimata – Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea terenului la starea iniţială: 75,000.00 lei fara TVA Cap. 1.4 Valoarea estimata - Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor: 250,000.00 lei fără TVA Cap. 2 Valoare estimata – Cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului de investiții: 509,781.79 lei fără TVA Cap. 4.1 Valoare estimata – Construcții si instalații: 67,913,423.71 lei fără TVA; Cap. 4.2 Valoare estimata – Montaj utilaje, echipamente tehnologice si funcționale: 143,313.23 lei fără TVA; Cap. 4.3 Valoare estimata - Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesita montaj: 2,514,546.20 lei fără TVA; Cap. 5.1 Valoare estimata - Organizare de Șantier: 360,884.24 lei fără TVA (formata din: 5.1.1 Lucrări de construcții si instalații aferente organizării de șantier si 5.1.2 Cheltuieli conexe organizării șantierului). Valoarea estimata fara TVA: 72,016,949.17 Moneda: RON NU SE ACORDA AVANS! Natura si cantitatea lucrărilor: Se propune realizarea unei parcări de tip Park & Ride, realizată sub forma unei construcții cu regim de înălțime P+5E, având o suprafață construită de aproximativ 2.807,95 mp. Construcția va asigura un număr total de 475 de locuri de parcare, din care 407 locuri în interiorul clădirii și 68 de locuri de parcare exterioare, amenajate conform documentației tehnice aprobate. Din punct de vedere structural, construcția va fi realizată cu sistem structural mixt, alcătuit din: • structură din beton armat, de tip cadre spațiale, formată din stâlpi, pereți și planșee realizate din plăci și rețea de grinzi principale; • structură metalică, compusă din cadre metalice contravântuite, realizate din stâlpi tip HEA și grinzi tip IPE. Lucrările vor fi executate în conformitate cu documentațiile tehnico economice aprobate, cu respectarea reglementărilor tehnice în vigoare și a cerințelor impuse prin contractul de finanțare. Contract EXECUTIE LUCRARI
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen