523591-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Dostawa energii elektrycznej na rzecz Gminy Chrzanów, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Chrzanów w 2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej na rzecz Gminy Chrzanów, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Chrzanów w 2026 r.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn. dostawa energii elektrycznej na rzecz Gminy Chrzanów, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Chrzanów w 2026 r. 2. Zamówienie obejmować będzie dostawę energii elektrycznej na rzecz Gminy Chrzanów, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Chrzanów w 2026 r. 3. Prognozowane zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 4 105 550 kWh. UWAGA: Zgodnie z UCHWAŁA NR LXXV/1102/23 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 20 listopada 2023 roku w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, Zamawiający zobowiązany jest do zapewnienia, aby od 1 stycznia 2026 r. min. 75 % energii elektrycznej zużywanej w ciągu roku przez będące jej własnością budynki użyteczności publicznej pochodziło ze źródeł odnawialnych, w szczególności poprzez zakup energii poświadczony gwarancją pochodzenia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby co najmniej 75 % energii elektrycznej dostarczonej do PPE pochodziło ze źródeł odnawialnych w szczególności poprzez zakup energii poświadczony gwarancją pochodzenia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie będzie zobowiązany dostarczyć gwarancję pochodzenia energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii w instalacjach odnawialnego źródła energii, o której mowa w Rozdziale 5 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2024 r. poz. 1361, ze zm.) z której będzie wynikać, że co najmniej 1 502 122,50 kWh zakontraktowanej energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia Zamawiającemu gwarancji za okres realizacji zamówienia, w terminie do 120 dni po upływie danego roku. W przypadku zwiększenia dostarczanej ilości energii elektrycznej wymagany poziom energii ze źródeł odnawialnych odnosić się będzie do wolumenu energii dostarczonej w ramach zawartej umowy z uwzględnieniem dokonanych zmian ilościowych 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 5. Sprzedaż energii będzie się odbywała na podstawie umów zawieranych odrębnie przez poszczególnych zamawiających (odrębnie przez samorządowe jednostki organizacyjne – 22 umowy), które będą oddzielnymi płatnikami, a które są szczegółowo opisane w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych ustawą Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, zasadami określonymi w koncesjach, zgodnie z postanowieniami warunków umowy a także zgodnie z ofertą wykonawcy i zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego. 7. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca jest zobowiązany do: 1) sprzedaży energii elektrycznej przy zachowaniu obowiązujących standardów jakościowych zgodnie z § 4 Umowy; 2) zapewnienie Zamawiającemu informacji o danych pomiarowo- rozliczeniowych energii elektrycznej pobranej przez Zamawiającego 3) w poszczególnych PPE w postaci raportu zawierającego w szczególności: nazwę, numer i adres płatnika, Nazwę i adres odbiorcy, numer PPE, taryfę, ilość energii w kWh, wartość netto, VAT, cykl rozliczeniowy. 4) prowadzenia ewidencji wpłat należności, która zagwarantuje poprawność rozliczeń; 5) w terminie do 120 dni od dnia zakończenia realizacji umowy dostarczyć gwarancję pochodzenia energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii w instalacjach odnawialnego źródła energii. 6) podana wielkość wolumenu energii elektrycznej określona w ust. 3 jest wartością szacowaną na podstawie dotychczasowego zużycia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznego wolumenu energii elektrycznej, względem ilości określonej w ust. 3. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia określonego w ust. 3 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii elektrycznej.
Interne KennungZP.271.30.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywać będzie się w języku polskim przy użyciu Platformy: https://platformazakupowa.pl/pn/chrzanow. 2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem ww. Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 3. Zamawiający dopuszcza komunikację między zamawiającym, a wykonawcą za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail pełnomocnika zamawiającego: zp@chrzanow.pl (nie dotyczy składania ofert) oraz adresy e-mail wykonawców podane w formularzach ofertowych. Zaleca się jednak, aby komunikacja z wykonawcami odbywała się tylko na ww. Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu email. Adresy email będą wykorzystywane w szczególności w przypadku awarii platformy zakupowej. 4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformy zakupowej. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert zamawiający będzie zamieszczał na ww. platformie w sekcji “Komunikaty”. Przyjmuje się, że dokument wysłany przy użyciu platformy zakupowej został doręczony wykonawcy w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią, w dniu jego przekazania na platformę zakupową. 5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformy zakupowej przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 6. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.,7) znaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin oraz uznaje go za wiążący, 2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view 8. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 9. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. 10. Wsparcia technicznego w zakresie działania Platformy zakupowej udziela jej dostawca, tj. Open Nexus Sp. z o.o., ul. Bolesława Krzywoustego 3, 61-144 Poznań, nr tel. 22 101-02-02, e-mail: cwk@platformazakupowa.pl od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godz. 8:00 –17:00. 11. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia, za pośrednictwem platformy https://platformazakupowa.pl/pn/chrzanow Zamawiający jest obowiązany niezwłocznie udzielić wyjaśnień, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 12. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 13. Zamawiający informuje, że nie zamierza zwołać zebrania wszystkich wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści SWZ. 14. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiają udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0002
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn. dostawa energii elektrycznej na rzecz Gminy Chrzanów, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz jednostek organizacyjnych Gminy Chrzanów w 2026 r. 2. Zamówienie obejmować będzie dostawę energii elektrycznej na rzecz Gminy Chrzanów, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz nw. jednostek organizacyjnych Gminy Chrzanów w 2026 r.: 1) Urząd Miejski w Chrzanowie, Aleja Henryka 20, 32-500 Chrzanów, 2) Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Władysława Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów, 3) Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie, ul. Mydlana 20, 32-500 Chrzanów, 4) Miejski Zarząd Zasobów Komunalnych w Chrzanowie, ul. Garncarska 4, 32-500 Chrzanów, 5) Ośrodek Pomocy Społecznej w Chrzanowie, ul. Jagiellońska 4, 32-500 Chrzanów, 6) Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Chrzanowie, ul. Śląska 74b, 32-500 Chrzanów, 7) Przedszkole Samorządowe Nr 5 w Chrzanowie, ul. Kościuszki 27, 32-500 Chrzanów, 8) Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Chrzanowie, ul. Kościuszki 10, 32-500 Chrzanów, 9) Przedszkole Samorządowe Nr 9 im. Jana Brzechwy w Chrzanowie, ul. Brzezina 14, 32-500 Chrzanów, 10) Przedszkole Samorządowe Nr 11 z Oddziałem Specjalnym w Chrzanowie, ul. Fabryczna 25, 32-500 Chrzanów, 11) Przedszkole Samorządowe im. św. Franciszka – patrona ekologów w Balinie, ul. Komisji Edukacji Narodowej 7, 32-500 Chrzanów, 12) Przedszkole Samorządowe w Płazie, ul. Wiosny Ludów 16a, 32-552 Płaza, 13) Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie, ul. Zielona 15, 32-500 Chrzanów, 14) Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie, Al. Henryka 43, 32-500 Chrzanów, 15) Szkoła Podstawowa Nr 5 im. ks. Michała Potaczały w Chrzanowie, ul. Fabryczna 23a, 32-500 Chrzanów, 16) Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie, ul. Pogorska 8c, 32-500 Chrzanów, 17) Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 19, 32-500 Chrzanów, 18) Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie, ul. Jaworznicka 139, 32-500 Chrzanów, 19) Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach, ul. Stanisława Przybyszewskiego 6, 32-500 Chrzanów, 20) Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Płazie, ul. Wiosny Ludów 2, 32-552 Płaza, 3. Prognozowane zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 4 105 550 kWh, w tym: 1) taryfa C11: całodobowa – 596 150 kWh, 2) taryfa C12A: szczytowa – 26 090 kWh, pozaszczytowa – 32 560 kWh, 3) taryfa C12B: dzienna – 757 518 kWh, nocna – 1 134 854 kWh, 4) taryfa C21: całodobowa – 652 396 kWh, 5) taryfa C22B: dzienna – 556 812 kWh, nocna – 211 320 kWh, 6) taryfa G11: całodobowa – 137 850 kWh, UWAGA: Zgodnie z UCHWAŁA NR LXXV/1102/23 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 20 listopada 2023 roku w sprawie zmiany uchwały Nr XXV/373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, Zamawiający wymaga, aby co najmniej 75 % energii elektrycznej dostarczonej do PPE w pochodziło ze źródeł odnawialnych. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie będzie zobowiązany dostarczyć gwarancję pochodzenia energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii w instalacjach odnawialnego źródła energii, o której mowa w Rozdziale 5 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2024 r. poz. 1361, ze zm.) z której będzie wynikać, że co najmniej 1 502 122,50 kWh zakontraktowanej energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia Zamawiającemu gwarancji za okres realizacji zamówienia, w terminie do 120 dni po upływie danego roku. W przypadku zwiększenia dostarczanej ilości energii elektrycznej wymagany poziom energii ze źródeł odnawialnych odnosić się będzie do wolumenu energii dostarczonej w ramach zawartej umowy z uwzględnieniem dokonanych zmian ilościowych. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 5. Sprzedaż energii będzie się odbywała na podstawie umów zawieranych odrębnie przez poszczególnych zamawiających (odrębnie przez samorządowe jednostki organizacyjne – 22 umowy), które będą oddzielnymi płatnikami, a które są szczegółowo opisane w załączniku nr 7 do SWZ. 6. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych ustawą Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, zasadami określonymi w koncesjach, zgodnie z postanowieniami warunków umowy a także zgodnie z ofertą wykonawcy i zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego. 7. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca jest zobowiązany do: 1) sprzedaży energii elektrycznej przy zachowaniu obowiązujących standardów jakościowych zgodnie z § 4 Umowy; 2) zapewnienie Zamawiającemu informacji o danych pomiarowo- rozliczeniowych energii elektrycznej pobranej przez Zamawiającego 3) w poszczególnych PPE w postaci raportu zawierającego w szczególności: nazwę, numer i adres płatnika, Nazwę i adres odbiorcy, numer PPE, taryfę, ilość energii w kWh, wartość netto, VAT, cykl rozliczeniowy. 4) prowadzenia ewidencji wpłat należności, która zagwarantuje poprawność rozliczeń; 5) w terminie do 120 dni od dnia zakończenia realizacji umowy dostarczyć gwarancję pochodzenia energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii w instalacjach odnawialnego źródła energii. 6) podana wielkość wolumenu energii elektrycznej określona w ust. 3 jest wartością szacowaną na podstawie dotychczasowego zużycia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznego wolumenu energii elektrycznej, względem ilości określonej w pkt 3. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia określonego w pkt 3 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość energii elektrycznej.