523964-2026 - Auftragsänderung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2026
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa i szkółkarstwa, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 części (6 Pakietów). Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2026 - 31.12.2026r. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Interne KennungSA5.270.3.2.2025
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 - Leśnictwa: Sulęczyno, Bawernica, Parchowo, Zdunowice, Glinowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, nasiennictwa, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie leśnictw Sulęczyno, Bawernica, Parchowo, Zdunowice i Glinowo w roku 2026. Zamawiający zastrzega, że wykazane w opisie przedmiotu zamówienia czynności do wykonania w rezerwacie przyrody "Mechowiska Sulęczyńskie" oraz w rezerwacie przyrody „Jeziorka Chośnickie” zawarte w załącznikach dla Pakietu nr 1 będą realizowane w przypadku uzyskania dofinansowania na zaplanowane prace. W przypadku nieuzyskania dofinansowania na wykonanie planowanych czynności w przedmiotowych rezerwatach przyrody, decyzję o ich realizacji podejmie Zamawiający. Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy do 28.02.2027 roku w zakresie prac w rezerwacie przyrody „Mechowiska Sulęczyńskie” oraz w rezerwacie przyrody „Jeziorka Chośnickie” z uwagi na szczególne warunki i terminy wykonania tych prac określone w ustawie „O ochronie przyrody” oraz planach ochrony dla rezerwatów przyrody „Mechowiska Sulęczyńskie” i „Jeziorka Chośnickie”.
Interne KennungPakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 - Leśnictwa: Żółno, Karpno, Zdroje, Płocice, Płociczno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zadrzewień, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie leśnictw Żółno, Karpno, Zdroje, Płocice i Płociczno w roku 2026.
Interne KennungPakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3 - Leśnictwa: Trawice, Dywan, Głuchy Bór, Zarośle, Wiele
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie leśnictw Trawice, Dywan, Głuchy Bór, Zarośle, Wiele w roku 2026.
Interne KennungPakiet nr 3
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4 - Szkółka Leśna Trawice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa oraz ochrony lasu do wykonania na terenie Szkółki Leśnej Trawice i na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2026. Wykonawcy składający ofertę na Pakiet nr 4 – Szkółka Leśna Trawice winni uwzględnić w kalkulację oferowanej stawki możliwość zbioru szyszek, nasion lub owoców drzew i krzewów leśnych na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.
Interne KennungPakiet nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
LosLOT-0005
TitelPakiet nr 5 - HARW1- Leśnictwa: Bawernica, Parchowo, Zdunowice, Żółno, Karpno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw Bawernica, Parchowo, Zdunowice, Żółno i Karpno w roku 2026.
Interne KennungPakiet nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen
LosLOT-0006
TitelPakiet nr 6 - HARW2- Leśnictwa: Płocice, Dywan, Głuchy Bór, Zarośle, Wiele
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw Płocice, Dywan, Głuchy Bór, Zarośle i Wiele w roku 2026.
Interne KennungPakiet nr 6