2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa azotu ciekłego medycznego do celów krioterapii wraz z dzierżawą dwóch zbiorników kriogenicznych dla CWPL „CePeLek” SP ZOZ w Warszawie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa azotu ciekłego medycznego do celów krioterapii wraz z dzierżawą dwóch zbiorników kriogenicznych dla CWPL „CePeLek” SP ZOZ w Warszawie. Opis w załączniku nr 2 do SWZ (formularz asortymentowo cenowy) 2. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 2411180-3–azot ciekły, 92534000-3 usługi transportowe, 44615000-4 zbiorniki ciśnieniowe. Podane przez Zamawiającego ewentualne nazwy, znaki towarowe mają charakter przykładowy a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu, przy czym Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, opisowi przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, co oznacza możliwość zaproponowania odpowiedników żądanych wyrobów, posiadających takie same lub zbliżone cechy pod względem składu chemicznego, funkcjonalności, giętkości, ergonomiczności i trwałości użytkowej. Oferta równoważna nie może mieć parametrów technicznych i jakościowych niższych od przedstawionych w SWZ przez Zamawiającego. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji znajdują się w SWZ i załączniku nr 2 do SWZ opis przedmiotu zamówienia – formularz asortymentowy jak również w załączniku nr 4do SWZ (projektowane postanowienia umowy). 5. We wszystkich przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SWZ. Użyte w SWZ określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami: lub równoważne. Proponowane rozwiązania równoważne muszą być o takich samych parametrach użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych lub je przewyższać. 6. Przedmiotem zamówienia jest dostawa azotu ciekłego medycznego w ilości 450 000 kg oraz dzierżawa dwóch zbiorników kriogenicznych: a) niestacjonarnego, paletowego o pojemności 2000 litrów ( 5%), b) zbiornika przenośnego o pojemności 300 litrów ( 5%), 7. Zaoferowane zbiorniki powinny być wolne od wad fizycznych i prawnych oznakowane znakiem CE, posiadać deklarację zgodności WE, wykonane zgodnie z warunkami technicznymi określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań ciśnieniowych i zespołów urządzeń ciśnieniowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 244) 8. Na zbiornikach ciśnieniowych oprócz oznakowania CE wymagane są informacje zawierające: • nazwę i adres lub dane indentyfikacyjne producenta oraz, jeżeli ma to zastosowanie, jego upoważnionego przedstawiciela; • rok produkcji urządzenia ciśnieniowego; • oznaczenie serii lub partii urządzenia ciśnieniowego; • numer fabryczny, jeżeli stosuje się numery fabryczne; • zasadnicze najwyższe i najniższe parametry dopuszczalne. 9. Zbiorniki muszą być wyposażone w zawory odcinające, bezpieczeństwa, czujniki, manometry, instalację alarmową, zawór do napełniania zbiornika itp. 10. Zamawiający planuje usytuowanie zbiorników we wnęce o szerokości 160 cm. 11. Zbiornik kriogeniczny o pojemności 300 litrów ( 5%), oprócz zaworu łączącego z instalacją kriogeniczną musi posiadać drugi zawór umożliwiający pobranie azotu do małych butli przenośnych. 12. Wykonawca będzie zobowiązany do zlecenia na własny koszt okresowych przeglądów zbiorników do Urzędu Dozoru Technicznego, usuwania awarii, legalizacji itp. Kopie dokumentacji z dokonywanych przeglądów i legalizacji powinny być każdorazowo bez wezwania przekazywane Zamawiającemu. 13. Po zawarciu umowy i zamontowaniu zbiorników Wykonawca przeszkoli personel Zamawiającego w zakresie obsługi zbiornika, napełniania butli oraz postępowania w sytuacjach awaryjnych. 14. Zbiorniki ciśnieniowe muszą posiadać aktualne dokumenty dopuszczające ich stosowanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, instrukcję postępowania w przypadku wystąpienia awarii oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Dokumenty te zostaną przekazane Zamawiającemu po zamontowaniu zbiorników. 15. W celu zapewnienia ciągłości pracy komory kriogenicznej podłączenie zbiorników kriogenicznych do rurociągu kriogenicznego odbędzie się w ciągu 5 dni od daty podpisania umowy, w ciągu jednego dnia roboczego, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym od godziny 12:00. 16. Dostawa azotu ciekłego do siedziby Zamawiającego odbywać się będzie środkami transportu Wykonawcy przystosowanymi do przewożenia gazów. 17. Wykonawca zobowiązany jest posiadać środek transportu, który dojedzie do miejsca usytuowania zbiornika przez bramę wjazdową o szerokości 300 cm i wysokości 360 cm. 18. Dostawa azotu realizowana będzie na podstawie częściowych zamówień telefonicznych lub przesłanych na e-mail w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od daty i godziny zgłoszenia. 19. W przypadku stwierdzenia wad ilościowych lub jakościowych załatwienie reklamacji nastąpi w terminie 2 dni roboczych od daty zgłoszenia. 20. Ilości wskazane w formularzu asortymentowo – cenowym są wielkościami orientacyjnymi przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy z którym Zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 2. 21. Ilości wskazane w formularzu asortymentowo – cenowym są wielkościami orientacyjnymi przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy z którym Zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w załączniku nr 2.
Interne Kennung: 19/CWPL/PN/D/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111800 Flüssigstickstoff
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44615000 Druckbehälter
5. Los
Los: LOT-0001