524149-2026 - Ergebnis
Rumänien – Namensschilder – Acord-cadru de furnizare „Plăci semifabricat cu fond reflectorizant şi bandă pentru imprimare plăci de înmatriculare prin tehnologie „hot stamping”” - D.G.P.C.Î. 2026-2028
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare „Plăci semifabricat cu fond reflectorizant şi bandă pentru imprimare plăci de înmatriculare prin tehnologie „hot stamping”” - D.G.P.C.Î. 2026-2028
Beschreibung: Autoritatea contractanta intenționează sa încheie un acord-cadru de furnizare de „Plăci semifabricat cu fond reflectorizant și bandă pentru imprimare plăci de înmatriculare prin tehnologie „hot stamping””după cum urmează: - Plăci semifabricat cu fond reflectorizant; - Bandă pentru imprimare plăci cu numere de înmatriculare prin tehnologie „hot stamping”. Autoritatea contractanta va răspunde la solicitările de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor, în măsura în care aceste solicitări au fost transmise în termenul menționat la SECȚIUNEA I, respectiv 18 zile înainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 17686532/2026/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44423450 Namensschilder
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru de furnizare de „Plăci semifabricat cu fond reflectorizant şi bandă pentru imprimare plăci de înmatriculare prin tehnologie „hot stamping””, după cum urmează: Cantitate minimă și maximă estimată pentru acordul-cadru: Plăci semifabricat tip A pentru numere de înmatriculare permanente (minim 7.000.000 buc. – maxim 9.000.000 buc.) minim 58.450.000,00 lei – maxim 75.150.000,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip A pentru numere de înmatriculare temporare (minim 5.000 buc. – maxim 25.000 buc.) minim 42.150,00 lei – maxim 210.750,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip B pentru numere de înmatriculare permanente (minim 100 buc. – maxim 1.000 buc.) minim 941,00 lei – maxim 9.410,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip B pentru numere de înmatriculare temporare (minim 10 buc. – maxim 100 buc.) minim 94,10 lei – maxim 941,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip C pentru numere de înmatriculare permanente (minim 50.000 buc. – maxim 200.000 buc.) minim 238.500,00 lei – maxim 954.000,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip C pentru numere de înmatriculare temporare (minim 100 buc. – maxim 1.000 buc.) minim 499,00 lei – maxim 4.990,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip D pentru numere de înmatriculare permanente (minim 5.000 buc. – maxim 20.000 buc.) minim 36.350,00 lei – maxim 145.400,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip D pentru numere de înmatriculare temporare (minim 10 buc. – maxim 100 buc.) minim 72,80 lei – maxim 728,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare neagră simplă (minim 9.000 role – maxim 15.000 role) minim 1.613.340,00 lei – maxim 2.688.900,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare roşie simplă (minim 3.000 role – maxim 6.000 role ) minim 1.176.420,00 lei – maxim 2.352.840,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare verde simplă (minim 300 role – maxim 600 role) minim 117.642,00 lei – maxim 235.284,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare albastră simplă (minim 5 role – maxim 10 role ) minim 1.913,10 lei – maxim 3.826,20 lei fără T.V.A. Cantitate minimă și maximă pentru cel mai mare contract subsecvent: Plăci semifabricat tip A pentru numere de înmatriculare permanente (minim 1.500.000 buc. – maxim 5.000.000 buc.) minim 12.525.000,00 lei – maxim 41.750.000,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip A pentru numere de înmatriculare temporare (minim 2.000 buc. – maxim 8.000 buc.) minim 16.860,00 lei – maxim 67.440,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip B pentru numere de înmatriculare permanente (minim 100 buc. – maxim 1.000 buc.) minim 941,00 lei – maxim 9.410,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip B pentru numere de înmatriculare temporare (minim 10 buc. – maxim 100 buc.) minim 94,10 lei – maxim 941,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip C pentru numere de înmatriculare permanente (minim 30.000 buc. – maxim 50.000 buc.) - minim 143.100,00 lei – maxim 238.500,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip C pentru numere de înmatriculare temporare (minim 100 buc. – maxim 1.000 buc.) - minim 499,00 lei – maxim 4.990,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip D pentru numere de înmatriculare permanente (minim 5.000 buc. – maxim 10.000 buc.) minim 36.350,00 lei – maxim 72.700,00 lei fără T.V.A. Plăci semifabricat tip D pentru numere de înmatriculare temporare (minim 10 buc. – maxim 100 buc.) minim 72,80 lei – maxim 728,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare neagră simplă (minim 4.000 role – maxim 7.000 role) minim 717.040,00 lei – maxim 1.254.820,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare roşie simplă (minim 3.000 role – maxim 4.000 role) minim 1.176.420,00 lei – maxim 1.568.560,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare verde simplă (minim 200 role – maxim 400 role) minim 78.428,00 lei – maxim 156.856,00 lei fără T.V.A. Bandă de imprimare de culoare albastră simplă (minim 5 role – maxim 10 role) minim 1.913,10 lei – maxim 3.826,20 lei fără T.V.A. NOTĂ! Valorile unitare estimate ale categoriilor de produse au caracter orientativ, nefiind de natură a limita ofertarea, evaluarea finală a ofertelor realizându-se prin raportare la valoarea totală estimată a acordului-cadru, conform art. 137 din Hotărârea de Guvern nr. 395 din 2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30192300 Farbbänder