524186-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen – Acord Cadru de servicii de colectare, de transport și de eliminare a deșeurilor spitalicești
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord Cadru de servicii de colectare, de transport și de eliminare a deșeurilor spitalicești
Beschreibung: Având în vedere specificul instituției, achiziționarea serviciilor de colectare, transport și eliminare a deșeurilor spitalicești este necesară pentru asigurarea desfășurării în condiții optime a activităților medicale și pentru gestionarea în siguranță a deșeurilor rezultate din actul medical. Aceste servicii sunt indispensabile pentru protejarea sănătății personalului medical, a pacienților și a populației, precum și pentru prevenirea contaminării mediului, cu respectarea prevederilor legale aplicabile privind gestionarea deșeurilor rezultate din activitățile medicale, inclusiv ale Ordinului ministrului sănătății nr. 1.226/2012 pentru aprobarea Normelor tehnice privind gestionarea deșeurilor rezultate din activități medicale și a metodologiei de culegere a datelor pentru baza națională de date privind deșeurile rezultate din activități medicale, cu modificările și completările ulterioare, precum și a celorlalte acte normative incidente în vigoare.
Interne Kennung: 4245305_2026_PAAPD1631915
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90524400 Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziționarea de servicii de colectare, de transport și de eliminare a deșeurilor spitalicești Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 355,914.00 RON. Valoarea garanției de participare (1% din valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent): 3,559.14 RON) Servicii de colectare, de transport și de eliminare deșeuri medicale periculoase și nepericuloase (inclusiv tăietoare-înțepătoare (18.01.01-18.01.03*); infecțioase (18.01.03*), anatomo-patologice (18.01.02-18.01.03*), medicamente expirate (18.01.09) și citotoxice-citostatice (18.01.08*), deșeuri de amalgam de la tratamentele stomatologice (18.01.10*) Servicii de colectare, de transport și de eliminare deșeuri medicale periculoase (medicamente și substanțe stupefiante și psihotrope cu regim special) in limita a 10kg / eiliminare Servicii de colectare, de transport și de eliminare deșeuri medicale periculoase (medicamente și substanțe stupefiante și psihotrope cu regim special) cantitate suplimentara peste 10 kg Servicii de colectare, de transport și de eliminare deșeuri medicale periculoase (substanțe chimice expirate și neexpirate 18.01.06*, 18.01.07) Servicii de colectare, de transport și de eliminare deșeuri medicale periculoase (hote contaminate din laboratoare )
Interne Kennung: 1