524206-2025 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa wraz z wdrożeniem systemu informacji pasażerskiej oraz wdrożenie wspólnego biletu przejazdu PKS Konin, MZK Konin i Koleje Wielkopolskie wraz z dostawami i usługami towarzyszącymi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wraz z wdrożeniem systemu informacji pasażerskiej oraz wdrożenie wspólnego biletu przejazdu PKS Konin, MZK Konin i Koleje Wielkopolskie wraz z dostawami i usługami towarzyszącymi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem zintegrowanego systemu informacji pasażerskiej w PKS w Koninie oraz wdrożenie wspólnego biletu przejazdu PKS Konin, MZK Konin i Koleje Wielkopolskie wraz z dostawami i usługami towarzyszącymi ( System), w związku z realizacją przedsięwzięcia pn. „ Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim”. Na przedmiot zamówienia składają się następujące główne elementy przedmiotowe: 1.1. dostawa sprzętu – bileterki autobusowe, tablice informacji pasażerskiej 1.2. dostawa systemu ( oprogramowanie, licencje) 1.3. wdrożenie systemu 1.4. zapewnienie dostępu do systemu i wsparcia technicznego 1.5. szkolenie administratorów i użytkowników 1.6. serwis gwarancyjny 1.7. utrzymanie systemu 2. Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności: 2.1. Dostawa oprogramowania i wdrożenie usługi sprzedaży online wspólnego biletu dla przejazdów: PKS Konin, Koleje Wielkopolskie i MZK Konin. 2.2. Dostawa 180 szt. kompletnych urządzeń zwanych bileterkami autobusowymi wraz z oprogramowaniem w modelu Software-as-a-Service (SaaS) – umożliwiającym sprzedaż i kontrolę biletów przez kierowcę w autobusie. 2.3. Udzielenie gwarancji na urządzenia bileterki autobusowe oraz zapewnienie świadczenia serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego. 2.4. Dostawa i wdrożenie oprogramowania (w modelu SaaS) służącego do tworzenia rozkładów jazdy, taryf i rozliczania sprzedaży we wszystkich kanałach sprzedażowych. 2.5. Udzielenie licencji na oprogramowanie i zapewnienie wsparcia technicznego na oprogramowanie. 2.6. Dostawa i wdrożenie modułu ( w modelu SaaS) systemu informacji pasażerskiej. 2.7. Dostawa i montaż tablic informacji pasażerskiej. 2.8. Świadczenie usługi dostępu do Systemu, zapewnienie ciągłości działania, spójności danych oraz zapewnienie usług serwisu i wsparcia technicznego. 2.9. Szkolenie użytkowników i administratorów.
Interne KennungPKS-15/116/02/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72253200 Systemunterstützung, 48813100 Elektronische Anzeigetafeln, 48813200 Systeme zur Echtzeit-Passagierinformation, 30142000 Abrechnungsmaschinen und Registrierkassen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 2.1. Dostawa oprogramowania i wdrożenie usługi sprzedaży online wspólnego biletu dla przejazdów: PKS Konin, Koleje Wielkopolskie i MZK Konin. 2.2. Dostawa 180 szt. kompletnych urządzeń zwanych bileterkami autobusowymi wraz z oprogramowaniem w modelu Software-as-a-Service (SaaS) – umożliwiającym sprzedaż i kontrolę biletów przez kierowcę w autobusie. 2.3. Udzielenie gwarancji na urządzenia bileterki autobusowe oraz zapewnienie świadczenia serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego. 2.4. Dostawa i wdrożenie oprogramowania (w modelu SaaS) służącego do tworzenia rozkładów jazdy, taryf i rozliczania sprzedaży we wszystkich kanałach sprzedażowych. 2.5. Udzielenie licencji na oprogramowanie i zapewnienie wsparcia technicznego na oprogramowanie. 2.6. Dostawa i wdrożenie modułu ( w modelu SaaS) systemu informacji pasażerskiej. 2.7. Dostawa i montaż tablic informacji pasażerskiej. 2.8. Świadczenie usługi dostępu do Systemu, zapewnienie ciągłości działania, spójności danych oraz zapewnienie usług serwisu i wsparcia technicznego. 2.9. Szkolenie użytkowników i administratorów. 3. Wymagania dotyczące uruchomienia sprzedaży online wspólnego biletu: 3.1. Dostawa i wdrożenie systemu na stronie www.pkskonin.pl do wyszukiwania połączeń i sprzedaży biletów online. 3.2. Zapewnienie w systemie aktualnych danych rozkładowych oraz sprzedaży biletów operatorów: PKS Konin, Kolei Wielkopolskich, MZK Konin. 3.3. Publikacja rozkładów jazdy i sprzedaż biletów odbywa się na podstawie odrębnych umów. 3.4. System sprzedaży na stronie www.pkskonin.pl w przypadku danych rozkładowych i sprzedaży biletów zamawiającego musi być zintegrowany z oprogramowaniem służącym do tworzenia rozkładów jazdy, taryf i rozliczania sprzedaży we wszystkich kanałach sprzedażowych opisanym w punkcie 4. 3.5. Pasażer otrzymuje możliwość zakupu online biletów jednorazowych oraz miesięcznych, z ulgami ustawowymi i handlowymi na przejazdy przewoźników wymienionych w pkt.2.1. na podstawie ustalonego z Wykonawcą regulaminu sprzedaży. 3.6. Możliwość zakupu wspólnego biletu jednorazowego dla przewoźników wskazanych w pkt. 1.1. oznacza, że pasażer, w jednym zapytaniu może dokonać zakupu biletów u wybranych przez siebie przewoźników na jednej platformie i wykonać jedną transakcję płatniczą. Po tej operacji kupujący otrzyma odpowiednie bilety, które będą uprawniały go do przejazdu na wybranej trasie. Jednocześnie będzie można dokonać kontroli tych biletów podczas przejazdów (np. za pomocą kodów QR lub kodów kreskowych). 3.7. Możliwość zakupu wspólnego biletu miesięcznego realizowana jest poprzez ustawienie odpowiedniej taryfy zintegrowanej przez PKS Konin, która następnie wykorzystywana jest do sprzedaży tego typu biletów. 3.8. Szczegóły rozliczenia pomiędzy przewoźnikami regulują zapisy w umowie z Wykonawcą. 3.9. Wykonawca (dostawca) systemu sprzedaży wspólnego biletu zapewni obsługę posprzedażową dla klientów, realizowaną w imieniu zamawiającego przez Biuro Obsługi Klienta dostawcy, w tym m.in. obsługę reklamacji. 3.10. Wykonawca dostarczy spersonalizowaną aplikację mobilną do wyszukiwania połączeń i zakupu biletów, której działanie będzie analogiczne jak systemu wdrożonego na stronie www.pkskonin.pl. 3.1. Wymagania dla urządzeń – bileterka autobusowa: 3.1.1. Urządzenia z ekranem dotykowym co najmniej 8 cali, wyposażonym w szkło hartowane o twardości 9H. 3.1.2. Urządzenia z systemem ANDROID lub iOS 3.1.3. Możliwość podpięcia urządzenia do instalacji 24V w autobusie lub wyposażenie urządzenia w odpowiedni zasilacz. 3.1.4. Min. 4 GB RAM / 32 GB ROM. 3.1.5. Urządzenia z zestawem do montażu w autobusie. 3.1.6. Urządzenia posiadające wbudowany nadajnik GPS oraz zintegrowane funkcje obsługi kodów QR, kodów kreskowych, technologii NFC oraz terminala płatniczego do realizacji transakcji kartą. 3.1.7. Urządzenia umożliwiające sterowanie tablicami do pojazdów - wyświetlających dane odjazdowe - będących w posiadaniu zamawiającego (EMAR, PIXEL). 3.1.8. Karta GSM – co najmniej 2GB transfer na miesiąc. 3.1.9. Gwarancja producenta na urządzenia: min. 12 miesięcy. 3.2. Wymagania dotyczące oprogramowania bileterki: 3.2.1. Oprogramowanie sprzedażowe musi współpracować z urządzeniem opisanym w pkt. 3.1. 3.2.2. Oprogramowanie dostarczane w modelu SaaS na cały okres obowiązywania umowy - gwarantujące ciągły rozwój funkcjonalności i automatyczne aktualizacje. 3.2.3. Identyfikacja użytkownika urządzenia – logowanie operatorem (PIN, login) 3.2.4. Sprzedaż biletów relacyjnych, strefowych, sieciowych, jednorazowych i miesięcznych, okresowych, na komunikację zbiorową z możliwością zastosowania ulg ustawowych i handlowych. 3.2.5. Możliwość kontroli biletów z dowolnego kanału sprzedaży przez kod QR, kod kreskowy lub biletów na kartach NFC. 3.2.6. Wspólna pula biletów do sprzedaży online i w autobusie. 3.2.7. Możliwość sprzedaży biletów również w przypadku braku łączności z Internetem.3.2.8. Dane do sprzedaży muszą pochodzić z oprogramowania służącego do tworzenia rozkładów jazdy, taryf i rozliczania sprzedaży we wszystkich kanałach sprzedażowych.- zdefiniowanego w pkt.4. 3.2.9. Informacja o sprzedaży ze wszystkich kanałów musi trafiać do oprogramowania zdefiniowanego w pkt.4.3.2.10. Oprogramowanie musi współpracować z kasą fiskalną. 3.3. Wymagania dla kasy fiskalnej: 3.3.1. Kasa w formie oprogramowania online tzw. wirtualna do sprzedaży biletów. 3.3.2. Kasa zarejestrowana i homologowana przez Główny Urząd Miar (GUM). 3.3.3. Oprogramowanie zgodne z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących oraz Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących. 3.3.4. Możliwość pracy offline z synchronizacją danych po odzyskaniu łączności. Pozostałe wymagania oprogramowania służącego do tworzenia rozkładów jazdy, taryf i rozliczania sprzedaży we wszystkich kanałach sprzedażowych, modułu systemu informacji pasażerskiej, tablic informacji pasażerskiej i innych wymagań, określa ro