2. Verfahren
Verfahren
Titel: Provozovatel sběrného dvora pro město Neratovice
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je poskytování služeb spočívajících v zajištění provozu zařízení ke sběru odpadů dle zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech, ve znění pozdějších předpisů, pro přebírání odpadů vyprodukovaných na území města Neratovice od zadavatele, od fyzických osob nepodnikajících s trvalým pobytem ve městě Neratovice a od vlastníků nemovitostí na území města Neratovice a zajištění zpětného odběru dle zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností, (část druhá) ve znění pozdějších předpisů, od výše uvedených osob, a následné nakládání s převzatými odpady (popsané zařízení bude dále souhrnně označováno jako „Sběrný dvůr“). Součástí sběrného dvora bude také zřízení RE-USE centra.
Interne Kennung: N006/26/V00019908
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nadlimitní veřejná zakázka na služby je zadána dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v pozdějším znění (dále jen „ZZVZ“) v souladu s § 56 v otevřením řízení.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Změna dle § 100 odst. 1 ZZVZ Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku a dále uvádí podmínky pro tuto změnu a její obsah. Změna nemění celkovou povahu veřejné zakázky. Součástí předmětu plnění veřejné zakázky je, mimo jiného, množství převzatého odpadu, přičemž množství odpadu bude odpovídat aktuálním potřebám zadavatele. Předmětem vyhrazeného závazku ze smlouvy je právo zadavatele rozsah požadovaných služeb (množství předaného odpadu, případně dalšího druhu odpadu) upravovat dle svých potřeb, tzn. potřeb města. Dále je předmětem vyhrazeného závazku možnost upravovat jednotkové ceny o inflaci vyhlášenou ČSU nad 1 % vyhlášenou ČSU (pro upřesnění například v případě inflace 10 %, bude možno jednotkové ceny navýšit o 9 %). K navýšení může dojít pouze jednou ročně k 1. lednu následujícího kalendářního roku, přičemž rozhodným údajem je údaj uvedený ČSÚ ke dni 30. 09. příslušného kalendářního roku. Míra inflace bude vyjádřena přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen, který vyjadřuje procentuální změnu průměrné cenové hladiny za posledních 12 měsíců oproti průměru za předchozích 12 měsíců. Výše překročení jednotkových cen bude sjednána dodatkem ke Smlouvě. Tento dodatek musí být uzavřen nejpozději do 30. 11. příslušného kalendářního roku. V souladu s výše uvedeným zadavatel stanovuje možný rozsah služeb nad předpokládané množství (více odpadu nad předpokládané množství, každoroční inflace) jako vyhrazenou změnu závazku dle § 100 ZZVZ. Tato vyhrazená změna (množství předaných odpadů, inflace) nepřesáhne 5 mil. Kč bez DPH a bude automaticky aktivována při prvním překročení rozsahu uvedených služeb, nebo na základě žádosti dodavatele v případě inflace. Dodavatel v nabídce podávané na plnění specifikované v této Zadávací dokumentaci uvádí výši nabídkové ceny pouze ve vztahu k těm částem plnění veřejné zakázky, které se netýkají vyhrazené změny závazku. Změna dle § 100 odst. 2 ZZVZ Zadavatel si vyhrazuje, s přihlédnutím k § 100 odst. 2 ZZVZ, možnost nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením nebo výpovědí z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu. Tento postup lze využít opakovaně. V případě, že dojde v důsledku uplatnění této výhrady k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, vyhrazuje si zadavatel, že bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele s ohledem na již realizovanou část služeb tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části služeb.