524332-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kraftfahrzeuge – Achiziție de mijloace de mobilitate terestră
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție de mijloace de mobilitate terestră
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unor acorduri-cadru de furnizare vehicule, câte unul pentru fiecare lot în parte, care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4192782_2025_PAAPD1564261
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autospecială pentru acces în zone foarte greu accesibile
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOSPECIALĂ PENTRU ACCES ÎN ZONE FOARTE GREU ACCESIBILE care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 5 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 2 cpl. - maxim 20 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Autospecială blindată
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOSPECIALĂ BLINDATĂ care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 5 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 2 cpl. - maxim 10 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 35412000 Gepanzerte Kampffahrzeuge
Los: LOT-0003
Titel: AUTOVEHICUL PLUG IN HIBRID
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOVEHICUL 8+1 LOCURI care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 20 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare in a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: AUTOVEHICUL 8+1 LOCURI
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOVEHICUL 8+1 LOCURI care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 20 cpl. - maxim 300 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 50 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
Los: LOT-0005
Titel: AUTOVEHICUL CU TRACȚIUNE INTEGRALĂ
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOVEHICUL CU TRACȚIUNE INTEGRALĂ care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 20 cpl. - maxim 200 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 50 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare in a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: AUTOVEHICUL CU TRACȚIUNE INTEGRALĂ, PICK-UP CU CABINĂ DUBLĂ
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOVEHICUL CU TRACȚIUNE INTEGRALĂ, PICK-UP CU CABINĂ DUBLĂ care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 30 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: AUTOVEHICUL N1
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOVEHICUL N1 care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 30 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: MICROBUZ
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare MICROBUZ care să fie valabile pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 20 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse
Los: LOT-0009
Titel: AUTOBUZ
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOBUZ care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 2 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 1 cpl. - maxim 10 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
Los: LOT-0010
Titel: AUTOCAMION TRANSPORT MATERIALE – N2
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOCAMION TRANSPORT MATERIALE – N2 care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 200 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 20 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
Los: LOT-0011
Titel: AUTOCAMION TRANSPORT MATERIALE – N3
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOCAMION TRANSPORT MATERIALE – N3 care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 5 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 2 cpl. - maxim 10 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: AUTOVEHICUL PENTRU DEPLASAREA PE ZĂPADĂ
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare AUTOVEHICUL PENTRU DEPLASAREA PE ZĂPADĂ care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 100 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 20 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: CVADRICICLU (ATV)
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare CVADRICICLU (ATV) care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 150 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 20 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CVADRICICLU (ATV/UTV)
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare CVADRICICLU (ATV/UTV) care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 cpl. - maxim 150 cpl. Cantitate contract subsecvent: minim 5 cpl. - maxim 10 cpl. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Remorcă pentru transport cvadriciclu (ATV/UTV)
Beschreibung: Obiectul achiziţiei constă în încheierea unui acord-cadru de furnizare Remorcă pentru transport cvadriciclu (ATV/UTV) care să fie valabil pentru o perioadă de 24 de luni, în vederea completării dotării pe linie de asigurare a mobilității terestre a misiunulor structurilor/unităților Jandarmeriei Române. Cantitate acord-cadru: minim 10 buc. - maxim 150 buc. Cantitate contract subsecvent: minim 5 buc. - maxim 20 buc. Situația actuală a înzestrării cu mijloace de mobilitate terestră a structurilor/unităților Jandarmeriei Române este grevată de o serie de neajunsuri generate de deficitele înregistrate la mai multe categorii de vehicule. Având în vedere faptul că, mijloacele de mobilitate terestră aflate în dotare sunt supuse permanent unei intense uzuri fizice și morale, măsurile practicate privind realizarea înzestrării, au asigurat parțial necesarul de mijloace de mobilitate a unităților, deficitele înregistrate perpetuîndu-se de la un an la altul. Calendar estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: semestrial Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare în a 11 a zi înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 34223300 Anhänger