See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania „Budowa drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Odcinek IV obwodnica Oświęcimia (DK 44 klasy GP)”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: — zaprojektowanie drogi krajowej 44 klasy GP obwodnica Oświęcimia, która przebiegać będzie po nowym śladzie, km 0+669,70 – km 9+714,42 (dowiązanie się do istniejącej DK44). Lokalizacja: województwa śląskie i małopolskie, powiaty: bieruńsko-lędziński, oświęcimski, gminy: Bojszowy, Oświęcim, — uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji, w tym niezbędnych zmian danych wcześniej decyzji administracyjnych, — wybudowanie drogi krajowej jw. wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, — opracowanie dokumentacji powykonawczej, — uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi krajowej na odcinku jw.
Interne Kennung: O.KR.D-3.2410.4.2019
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności zaprojektowanie i wykonanie następujących robót budowlanych: 1) dwujezdniowa droga krajowa w ciągu DK44 klasy GP (obwodnica Oświęcimia) wraz ze skrzyżowaniami; 2) przebudowa istniejących dróg w zakresie kolizji z obwodnicą; 3) drogi inne niż obwodnica, w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości, dodatkowe jezdnie, zlokalizowanych w pasie drogowym obwodnicy; 4) zatoki do kontroli pojazdów dla służb policji i Inspekcji Transportu Drogowego; 5) budowa lub przebudowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, skrzyżowań drogi krajowej z linią kolejową; 6) obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy i w ciągu dróg krzyżujących się z obwodnicą; 7) system odwodnienia terenu; 8) urządzenia ochrony środowiska; 9) infrastruktura dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu obwodnicy; 10) przebudowa kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod- i nadziemnej; 11) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórka elementów dróg, przepustów i innych; 12) sieć teletechniczna na potrzeby Zamawiającego; 13) oświetlenie drogowe; 14) organizacja ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; 15) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego; 16) po zakończeniu pełna rekultywacja terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę; 17) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości lub budynków użytkowanych lub uszkodzonych wskutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy; 18) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii wraz z opracowaniem szkicu przebiegu granic tych pasów drogowych; 19) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań; 20) system zarządzania ruchem; 21) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych. W ramach tego odcinka szczególnego podejścia wymaga fragment drogi zlokalizowany w sąsiedztwie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. W związku z tym został opracowany „Raport z oceny oddziaływania na dobro światowego dziedzictwa – Auschwitz-Birkenau niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940–1945) dla inwestycji pn. Budowa drogi ekspresowej S-1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej” (dalej „Raport”), w którym szczegółowo opisano genezę specjalnego traktowania tego obszaru, przeprowadzono analizy uwarunkowań lokalizacji i rozwiązań elementów drogi oraz sformułowano zalecenia, które należy ująć na kolejnych etapach przygotowania i realizacji inwestycji. Zamawiający zwraca uwagę, że ww. Raport będzie przedmiotem analizy ekspertów wskazanych przez Unesco. Wykonawca opracowując projekt budowlany winien analizować zawarte w nim rozwiązania pod kątem zgodności z zapisami zawartymi w ww. Raporcie, bowiem sprawą priorytetową jest bezkonfliktowe funkcjonowanie „dobra światowego dziedzictwa” oraz drogi krajowej, nawet w sytuacji istnienia innych, prostszych bądź oszczędniejszych rozwiązań. Całkowity szacunkowy rząd wielkości wartości zamówienia – powyżej 5 548 000 EUR (progi unijne) – zgodnie z Załącznikiem V, część C do dyrektywy 2014/24/UE.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71351910 Geologische Untersuchungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen, 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71354000 Kartografiedienste, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation