See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg i chodników na drogach powiatowych Powiatu Kłodzkiego w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia są usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie powiatu kłodzkiego w sezonie zimowym 2026/2027. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na: 13 części. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: - odśnieżanie jezdni i chodników; - zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; - utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym.
Interne Kennung: ZDP.241.55.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Międzylesie oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie wykonawcy
Beschreibung: Zakres rzeczowy obejmuje zimowe utrzymanie następujących dróg powiatowych: • 3269D Domaszków - Międzylesie (km 0+000 - 25+000), z wyłączeniem odcinka prze-biegającego przez miasto Międzylesie; • 3270D Jodłów - Potoczek (km 0+000 - 2+700); • 3271D Międzylesie - Boboszów (km 0+000 - 3+405) - odśnieżanie interwencyjne; • 3233D Szklarnia - Gajnik - Roztoki do skrzyżowania z drogą krajową nr 33 (km 0+000 - 8+865); • 3272D Kamieńczyk - granica Rzeczypospolitej Polskiej (km 0+000 - 3+735); • 3274D Lesica - od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3275D do Międzylesia (km 18+160 - 27+110); • 3273D Nagodzice (km 0+000 - 2+424). Usługi będą wykonywane przy wykorzystaniu jednego nośnika samochodowego wyposażo-nego w piaskarko-solarkę, pług średni oraz pług ciężki. Informacje dodatkowe: • Zimowe utrzymanie dróg powinno być prowadzone w sposób zapewniający przejezd-ność dróg we wczesnych godzinach porannych, przed rozpoczęciem dojazdów miesz-kańców do pracy oraz dzieci do szkół. • Wykonawca będzie zaopatrywał się w sól drogową oraz piasek drobnoziarnisty na ba-zie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej. Transport materiałów z bazy Ob-wodu Drogowego nr 2 do bazy wykonawcy zapewnia wykonawca na własny koszt. Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 250 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 60 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków at-mosferycznych.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres rzeczowy obejmuje zimowe utrzymanie następujących dróg powiatowych: • 3269D Domaszków - Międzylesie (km 0+000 - 25+000), z wyłączeniem odcinka przebiegającego przez miasto Międzylesie; • 3270D Jodłów - Potoczek (km 0+000 - 2+700); • 3271D Międzylesie - Boboszów (km 0+000 - 3+405) - odśnieżanie interwencyjne; • 3233D Szklarnia - Gajnik - Roztoki do skrzyżowania z drogą krajową nr 33 (km 0+000 - 8+865); • 3272D Kamieńczyk - granica Rzeczypospolitej Polskiej (km 0+000 - 3+735); • 3274D Lesica - od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3275D do Międzylesia (km 18+160 - 27+110); • 3273D Nagodzice (km 0+000 - 2+424). Usługi będą wykonywane przy wykorzystaniu jednego nośnika samochodowego wyposażonego w piaskarko-solarkę, pług średni oraz pług ciężki. Informacje dodatkowe: • Zimowe utrzymanie dróg powinno być prowadzone w sposób zapewniający przejezdność dróg we wczesnych godzinach porannych, przed rozpoczęciem dojazdów miesz-kańców do pracy oraz dzieci do szkół. • Wykonawca będzie zaopatrywał się w sól drogową oraz piasek drobnoziarnisty na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej. Transport materiałów z bazy Obwodu Drogowego nr 2 do bazy wykonawcy zapewnia wykonawca na własny koszt. Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 225 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 54 godzin
Los: LOT-0002
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie miasta Lądek-Zdrój, gminy Lądek-Zdrój, gminy Stronie Śląskie i gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej
Beschreibung: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej następującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 3 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 3 szt.; • pług średni - 3 szt.; • pług ciężki - 3 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 500 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków at-mosferycznych.
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 3 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 3 szt.; • pług średni - 3 szt.; • pług ciężki - 3 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 450 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27 godzin
Los: LOT-0003
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej
Beschreibung: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 400 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 20 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków at-mosferycznych.
Interne Kennung: 3
Beschreibung der Optionen: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej następującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 360 godzin dyżur na Obwodzie Drogowym - do 18 godzin
Los: LOT-0004
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Międzylesie i gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”.
Beschreibung: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • dśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przypadku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 400 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 50 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków at-mosferycznych.
Interne Kennung: 4
Beschreibung der Optionen: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 360 godzin dyżur na Obwodzie Drogowym - do 45 godzin
Los: LOT-0005
Titel: „Załadunek materiałów uszorstniających na pługopiaskarko-solarki oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”
Beschreibung: Zakres zadania obejmuje: • załadunek materiałów do zwalczania śliskości zimowej na sprzęt wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, zlokalizowanego przy ul. Zamenhofa 41, 57-500 Bystrzyca Kłodzka; • interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni w celu zapewnienia przejezdności dróg, wyko-nywane na wezwanie zamawiającego. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • ładowarką, sprawną technicznie, o pojemności łyżki nie mniejszej niż: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • załadunek materiałów uszorstniających - do 250,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 10,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 40,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmos-ferycznych.
Interne Kennung: 5
Beschreibung der Optionen: Zakres zadania obejmuje: • załadunek materiałów do zwalczania śliskości zimowej na sprzęt wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, zlokalizowanego przy ul. Zamenhofa 41, 57-500 Bystrzyca Kłodzka; • interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni w celu zapewnienia przejezdności dróg, wykonywane na wezwanie zamawiającego. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej następującym sprzętem: • ładowarką, sprawną technicznie, o pojemności łyżki nie mniejszej niż: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • załadunek materiałów uszorstniających - do 225,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 9,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 36,0 godzin
Los: LOT-0006
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Kłodzko i gminy Nowa Ruda oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie
Beschreibung: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 300 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: 6
Beschreibung der Optionen: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycznych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 270 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27 godzin
Los: LOT-0007
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie miasta Nowa Ruda i gminy Radków oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie
Beschreibung: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej następującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przypadku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 250 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków at-mosferycznych.
Interne Kennung: 7
Beschreibung der Optionen: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 225 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27 godzin
Los: LOT-0008
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Radków i gminy Nowa Ruda oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie
Beschreibung: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 200 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków at-mosferycznych.
Interne Kennung: 8
Beschreibung der Optionen: Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowaniach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-tępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 180 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27 godzin
Los: LOT-0009
Titel: Załadunek materiałów uszorstniających na pługopiaskarko-solarki oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie
Beschreibung: Zakres zadania obejmuje: • załadunek materiałów do zwalczania śliskości zimowej na sprzęt wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, zlokalizowanego przy ul. Zamenhofa 41, 57-500 Bystrzyca Kłodzka; • interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni w celu zapewnienia przejezdności dróg, wykonywane na wezwanie zamawiającego. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej następującym sprzętem: • ładowarką, sprawną technicznie, o pojemności łyżki nie mniejszej niż: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • załadunek materiałów uszorstniających - do 160,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 6,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 48,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: 9
Beschreibung der Optionen: Zakres zadania obejmuje: • załadunek materiałów do zwalczania śliskości zimowej na sprzęt wykorzystywany do zimowego utrzymania dróg na terenie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej, zlokalizowanego przy ul. Zamenhofa 41, 57-500 Bystrzyca Kłodzka; • interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni w celu zapewnienia przejezdności dróg, wyko-nywane na wezwanie zamawiającego. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • ładowarką, sprawną technicznie, o pojemności łyżki nie mniejszej niż: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • załadunek materiałów uszorstniających - do 144 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 6,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 44,0 godzin
Los: LOT-0010
Titel: Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych nr 3356D odcinek granica powiatu kłodzkiego - Sokolec - Jugów, nr 3016D granica powiatu kłodzkiego - Sokolec, nr 3315D Sokolec - Ludwikowice Kłodzkie, nr 3317D Jugów - Ludwikowice Kłodzkie wraz z DP nr 3317D (Jugów, ul. Słowiańska)
Beschreibung: Zakres rzeczowy obejmuje zimowe utrzymanie następujących dróg powiatowych: • 3016D - odcinek granica powiatu kłodzkiego - Sokolec (km 13+120 - 16+561) objęta jest VI standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3315D - odcinek Sokolec - Ludwikowice Kłodzkie (km 0+000 - 3+742) objęta jest VI standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3356D - odcinek granica powiatu kłodzkiego - Sokolec - Jugów (km 5+065 - 12+065) ob-jęta jest V standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zi-mowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3317D - odcinek Jugów - Ludwikowice Kłodzkie (km 0+000 - 3+572) objęta jest IV stan-dardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzy-mania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3317D - odcinek Jugów, ul. Słowiańska (km 0+000 - 1+326) objęta jest VI standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. Informacje dodatkowe: • wykonawca realizujący część nr 10 zapewnia we własnym zakresie sól drogową oraz piasek drobnoziarnisty niezbędne do realizacji zamówienia. Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przypadku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 110,0 godzin • posypywanie dróg - do 60,0 godzin • odśnieżanie dróg i usuwanie błota pośniegowego - do 40,0 godzin Rzeczywista liczba godzin będzie uzależniona od przebiegu i intensywności warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: 10
Beschreibung der Optionen: Zakres rzeczowy obejmuje zimowe utrzymanie następujących dróg powiatowych: • 3016D - odcinek granica powiatu kłodzkiego - Sokolec (km 13+120 - 16+561) objęta jest VI standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3315D - odcinek Sokolec - Ludwikowice Kłodzkie (km 0+000 - 3+742) objęta jest VI standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3356D - odcinek granica powiatu kłodzkiego - Sokolec - Jugów (km 5+065 - 12+065) ob-jęta jest V standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zi-mowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3317D - odcinek Jugów - Ludwikowice Kłodzkie (km 0+000 - 3+572) objęta jest IV stan-dardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzy-mania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. • 3317D - odcinek Jugów, ul. Słowiańska (km 0+000 - 1+326) objęta jest VI standardem zimowego utrzymania dróg powiatowych, zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2026/2027. Informacje dodatkowe: • wykonawca realizujący część nr 10 zapewnia we własnym zakresie sól drogową oraz piasek drobnoziarnisty niezbędne do realizacji zamówienia. Zakres usług: Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie usług zimowego utrzymania dróg powiato-wych, w szczególności: • odśnieżanie jezdni; • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorst-niającymi; • utrzymywanie przejezdności dróg w okresie zimowym. Posypywanie dróg prowadzone będzie przede wszystkim na ostrych łukach, skrzyżowa-niach, zjazdach i podjazdach oraz - w zależności od panujących warunków atmosferycz-nych - również na prostych odcinkach dróg. Wymagania sprzętowe: W celu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest dysponować co najmniej na-stępującym sprzętem: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być sprawny technicznie, posiadać równomierny docisk na całej długości lemiesza oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może zostać skierowany do realizacji innej części zamówienia w przy-padku konieczności zwiększenia intensywności prowadzenia zimowego utrzymania dróg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 99,0 godzin • posypywanie dróg - do 54,0 godzin • odśnieżanie dróg i usuwanie błota pośniegowego - do 36,0 godzin
Los: LOT-0011
Titel: Wykonanie usług w zakresie zimowego utrzymania ul. Sobieskiego, ul. Wojska Polskiego i chodników przy drogach powiatowych na terenie miasta Międzylesie
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: 1) zimowe utrzymanie chodników oraz jezdni na drogach powiatowych na terenie miasta Międzylesie, obejmujące: • odśnieżanie, • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi (sól drogowa, piasek). 2) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodników powinna być odśnieżona oraz posypana materiałami uszorstniającymi na całej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnianie śniegu wzdłuż krawężnika lub obrzeża, pod warunkiem pozostawienia pasa chodnika umożliwiającego swobodny ruch pieszych oraz nieutrudniającego odpływu wód opadowych do kanalizacji desz-czowej; • niedopuszczalne jest pozostawianie zalegającego śniegu na dojściach i zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie chodników po wystąpieniu opadów śniegu należy wyko-nać w czasie zapewniającym zachowanie bezpiecznej komunikacji pieszych; • w przypadku nocnych opadów śniegu odśnieżanie i posypywanie chodników należy zakończyć najpóźniej do godziny 6:30; • materiały do zwalczania śliskości zimowej zapewnia wykonawca. 3) Wymagania techniczne dotyczące sprzętu: • szerokość pojazdu wykorzystywanego do zimowego utrzymania nie może przekra-czać szerokości odśnieżanego chodnika; • dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie może przekraczać 2,5 t, z uwagi na no-śność chodników; • pojazd wykorzystywany do realizacji zamówienia powinien być wyposażony w urzą-dzenia sygnalizacyjne zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Pra-wo o ruchu drogowym. ZAKRES RZECZOWY ZADANIA: 1) ul. Powstańców Śląskich i ul. Chrobrego, droga powiatowa nr 3269D chodnik, 2) ul. Wojska Polskiego, droga powiatowa nr 3274D chodnik, jezdnia - odcinek od skrzy-żowania z drogą krajową nr 33 do ostatnich budynków za przejazdem kolejowym w kierunku Lesicy, km 26+140 - 27+100, 3) ul. Sobieskiego, droga powiatowa nr 3271D - chodnik i jezdnia. OKRES REALIZACJI ZAMÓWIENIA: Usługa będzie realizowana przez okres 4 miesięcy, tj. od 1 grudnia 2026 r. do 31 marca 2027 r. Wynagrodzenie wykonawcy będzie miało charakter ryczałtu miesięcznego.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Lądek - Zdrój
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: 1) utrzymanie chodników i jezdni w okresie zimowym na drogach powiatowych zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Lądek-Zdrój, obejmujące: • odśnieżanie, • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi (sól drogowa, piasek). 2) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodników powinna być odśnieżona oraz posypana materiałami uszorstniającymi na całej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnianie śniegu wzdłuż krawężnika lub obrzeża, z zachowaniem pasa umożliwiającego swobodny ruch pieszych oraz nieutrudniającego odpływu wód opadowych do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawianie zalegającego śniegu na dojściach i zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie chodników po wystąpieniu opadów śniegu należy wykonywać w czasie zapewniającym zachowanie bezpiecznej komunikacji pieszych; • w przypadku nocnych opadów śniegu odśnieżanie i posypywanie chodników należy zakończyć najpóźniej do godziny 6:30; • materiały do zwalczania śliskości zimowej zapewnia wykonawca. 3) wymagania techniczne dotyczące sprzętu: • szerokość pojazdu wykorzystywanego do zimowego utrzymania chodników nie może przekraczać szerokości odśnieżanego chodnika; • dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie może przekraczać 2,5 t, z uwagi na nośność chodników; • pojazd wykorzystywany do realizacji zamówienia powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym. OKRES REALIZACJI ZAMÓWIENIA: Usługa będzie realizowana przez okres 4 miesięcy, tj. od 1 grudnia 2026 r. do 31 marca 2027 r. Wynagrodzenie wykonawcy będzie miało charakter ryczałtu miesięcznego.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Wykonanie usług w zakresie zimowego utrzymania chodników przy drogach powiatowych w granicach obszaru Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: 1) utrzymanie chodników i jezdni w okresie zimowym na drogach powiatowych zlokalizo-wanych w granicach obszaru Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie obejmujące: • odśnieżanie, • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi (sól drogowa, piasek). 2) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodników powinna być odśnieżona oraz posypana materiałami uszorstniającymi na całej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnianie śniegu wzdłuż krawężnika lub obrzeża, z zachowaniem pasa umożliwiającego swobodny ruch pieszych oraz nieu-trudniającego odpływu wód opadowych do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawianie zalegającego śniegu na dojściach i zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie chodników po wystąpieniu opadów śniegu należy wyko-nywać w czasie zapewniającym zachowanie bezpiecznej komunikacji pieszych; • w przypadku nocnych opadów śniegu odśnieżanie i posypywanie chodników należy zakończyć najpóźniej do godziny 6:30; • materiały do zwalczania śliskości zimowej zapewnia wykonawca. 3) wymagania techniczne dotyczące sprzętu: • szerokość pojazdu wykorzystywanego do zimowego utrzymania chodników nie może przekraczać szerokości odśnieżanego chodnika; • dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie może przekraczać 2,5 t, z uwagi na nośność chodników; • pojazd wykorzystywany do realizacji zamówienia powinien być wyposażony w urzą-dzenia sygnalizacyjne zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Pra-wo o ruchu drogowym. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamó-wienia: • odśnieżanie i posypywanie chodników - do 200,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmos-ferycznych.
Interne Kennung: 13
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: 1) utrzymanie chodników i jezdni w okresie zimowym na drogach powiatowych zlokalizowanych w granicach obszaru Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie obejmujące: • odśnieżanie, • zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi (sól drogowa, piasek). 2) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodników powinna być odśnieżona oraz posypana materiałami uszorstniającymi na całej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnianie śniegu wzdłuż krawężnika lub obrzeża, z zachowaniem pasa umożliwiającego swobodny ruch pieszych oraz nieutrudniającego odpływu wód opadowych do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawianie zalegającego śniegu na dojściach i zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie chodników po wystąpieniu opadów śniegu należy wykonywać w czasie zapewniającym zachowanie bezpiecznej komunikacji pieszych; • w przypadku nocnych opadów śniegu odśnieżanie i posypywanie chodników należy zakończyć najpóźniej do godziny 6:30; • materiały do zwalczania śliskości zimowej zapewnia wykonawca. 3) wymagania techniczne dotyczące sprzętu: • szerokość pojazdu wykorzystywanego do zimowego utrzymania chodników nie może przekraczać szerokości odśnieżanego chodnika; • dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie może przekraczać 2,5 t, z uwagi na nośność chodników; • pojazd wykorzystywany do realizacji zamówienia powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Pra-wo o ruchu drogowym. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie chodników - do 180,0 godzin