524378-2026 - Ergebnis
Rumänien – Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen – Acord - cadru de servicii de colectare, transport si eliminare a deseurilor spitalicesti
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord - cadru de servicii de colectare, transport si eliminare a deseurilor spitalicesti
Beschreibung: Acord cadru servicii de colectare, transport si eliminare a deseurilor spitalicesti Se pot solicita clarificari pana la 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4417060/2024/200130/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90524400 Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii colectare, transport si eliminare deseuri infectioase
Beschreibung: 1.1 min 144000 kg - max 400000 kg 18 01 01 obiecte ascutite; 18 01 02 fragmente si organe umane, inclusiv recipiente de sange si sange; 18 01 03* deseuri ale caror colectare si eliminare fac obiectul unor masuri speciale privind prevenirea infectiilor; 18 01 10* deseuri de amalgam de la tratamentele stomatologice Deseurile intepatoare-taietoare: ace, ace cu fir, catetere, seringi cu ac, branule, lame de bisturiu, pipete, sticlarie de laborator ori alta sticlarie sparta sau nu etc. de unica folosinta, neintrebuintata sau cu termen de expirare depasit, care nu a intrat in contact cu material potential infectios Deseurile infectioase, respectiv deseurile care contin sau au venit in contact cu sange ori cu alte fluide biologice, precum si cu virusuri, bacterii, paraziti si/sau toxinele microorganismelor, perfuzoare cu tubulatura, recipiente care au continut sange sau alte fluide biologice, campuri operatorii, manusi, sonde si alte materiale de unica folosinta, comprese, pansamente si alte materiale contaminate, membrane de dializa, pungi de material plastic pentru colectarea urinei, materiale de laborator folosite, scutece care provin de la pacienti internati in unitati sanitare cu specific de boli infectioase sau in sectii de boli infectioase ale unitatilor sanitare, cadavre de animale rezultate in urma activitatilor de cercetare si experimentare etc. Deseurile anatomo-patologice constand in fragmente din organe si organe umane, parti anatomice, lichide organice, material biopsic rezultat din blocurile operatorii de chirurgie si obstetrica (fetusi, placente etc.), parti anatomice rezultate din laboratoarele de autopsie, recipiente pentru sange si sange etc. Capsule sau resturi de amalgam (mercur), dinti extrasi care au obturatii de amalgam, coroane dentare, punti dentare, materiale compozite fotopolimerizabile, ciment glasionomer etc. 1,2 min 800 buc - max 8000 buc Cutii polipropilena volum 3.2 - 4.2 litri cutii pentru deseuri intepatoare - taietoare confectionata din material plastic rigid de tip polipropilena, rezistent la actiuni mecanice 1,3 min 1200 buc - max 8000 buc Cutii polipropilena volum 1.5 - 2.5 litri cutii pentru deseuri intepatoare - taietoare confectionata din material plastic rigid de tip polipropilena, rezistent la actiuni mecanice 1,4 min 1600 buc - max 20000 buc Cutii carton, volum 20-25 litri cutii de carton inscriptionate cu pictograma ,,pericol biologic,, prevazute cu saci galbeni in interior marcati cu pictograma ,,pericol biologic,,, pentru colectarea deseurilor infectioase 1,5 min 12000 buc - max 100000 buc Saci polietilena pentru deseuri infectioase PERICOL BIOLOGIC, 240 - 320 litri / 0.05 mm - 0.08 mm Saci galbeni inscriptionati cu ,,Pericol biologic,, marcati cu pictograma ,,PERICOL BIOLOGIC,, , volum 240 - 320 litri, 0.05 mm - 0.08 mm. Produse cu documente de certificare si testare inclusiv pentru compozitia chimica a materialului din care sunt realizate, marcate si etichetate potrivit prevederilor ADR - Certificat ADR( art 28 din Ordin 1226/2012)
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii colectare, transport si eliminare deseuri nepericuloase
Beschreibung: 2,1 min 4000 kg - max 9660 kg 18 01 04 deseuri ale caror colectare si eliminare nu fac obiectul unor masuri speciale privind prevenirea infectiilor; 18 01 07 chimicale; 18 01 09 medicamente Imbracaminte necontaminata, aparate gipsate, lenjerie necontaminata, deseuri rezultate dupa tratarea / decontaminarea termica a deseurilor infectioase, recipiente care au continut medicamente, altele decat citotoxice si citostatice, etc Produse chimice organice si anorganice nepericuloase (care nu necesita etichetare specifica), dezinfectanti (hipoclorit de sodiu slab concentrat, substante de curatare etc.), solutii antiseptice, deseuri de la aparatele de diagnoza cu concentratie scazuta de substante chimice periculoase etc., care nu se incadreaza la 18 01 06* Medicamente cu exceptia celor citotoxice si citostatice 2,2 min 800 buc - max 2000 buc Bidoane (canistre) volum 5 - 10 litri bidoane (canistre) pentru colectarea deseurilor infectioase chimice lichide, confectionate din polietilena de inalta densitate, cu buson autosigilabil inclus, prevazut cu garnitura de etanseizare, prevazut cu lacasuri pt stivuire, pentru colectarea deseurilor chimice anatomo patologice 2,3 min 400 buc - max 800 buc Saci negri PVC 120 litri Saci negri LDPE, 120 litri, neimprimati, dimensiunea 1100 x 500, 0.04 mm 2,4 min 6000 buc - max 20000 buc Saci negri PVC 240 litri Saci negri LDPE, 240 litri, neimprimati, dimensiunea 1200 x 900, 0.05 mm
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii colectare, transport si eliminare deseuri periculoase
Beschreibung: 3,1 min 6000 kg - max 20000 kg - 18 01 06 chimicale constand din sau continand substante periculoase Acizi, baze, solventi halogenati, alte tipuri de solventi, produse chimice organice si anorganice, inclusiv produse reziduale generate in cursul diagnosticului de laborator, solutii fixatoare sau de developare, produse concentrate utilizate in serviciile de dezinfectie si curatenie, solutii de formaldehida, etc 3,2 min 1200 buc - max 4000 buc Bidoane (canistre) volum 5 - 10 litri bidoane (canistre) pentru colectarea deseurilor infectioase chimice lichide, confectionate din polietilena de inalta densitate, cu buson autosigilabil inclus, prevazut cu garnitura de etanseizare, prevazut cu lacasuri pt stivuire, pentru colectarea deseurilor chimice anatomo patologice
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii colectare, transport si eliminare deseuri nepericuloase 18 01 09
Beschreibung: 4,1 min 80 kg -max 160 kg 18 01 09 medicamente (psihotrope si stupefiante) Medicamente cu exceptia celor citotoxice si citostatice 4,2 min 20 buc max 60 buc Cutii polipropilena volum 3.2 - 4.2 litri cutii pentru deseuri intepatoare - taietoare confectionata din material plastic rigid de tip polipropilena, rezistent la actiuni mecanice 4,3 min 20 buc - max 60 buc Cutii polipropilena volum 1.5 - 2.5 litri cutii pentru deseuri intepatoare - taietoare confectionata din material plastic rigid de tip polipropilena, rezistent la actiuni mecanice 4,4 min 8 serv - max 16 serv Serviciu special eliminare (distrugere) medicamente stupefiante si psihotrope intrunire comisie, colectare, transport, distrugere medicamente cu regim speciale eliberare certificat distrugere (in limita a max 10 kg de medicamente cu regim special)
Interne Kennung: 4