See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Déli ipaterület víziközmű 2025-2026
Beschreibung: Kecskemét, Déli iparterület bővítési feladataihoz kapcsolódó víziközmű fejlesztések tervezési-kivitelezési munkái 2025-2026
Interne Kennung: 1
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Kecskemét Déli Iparterület bővítési feladataihoz kapcsolódó víziközmű-fejlesztések tervezési-kivitelezési munkáinak elvégzése, az alábbiak szerint: A II. számú vízműtelep és a Kiskunfélegyházi út (5. számú főút) között a mellékelt helyszínrajzon V1/1, V1/2 és V2 jelöléssel feltüntetett, meglévő NA700 mm azbesztcement anyagú vízvezeték szakaszok felújítása, összesen 2367 fm vezetékhosszban. A fejlesztéssel érintett vezetékszakaszokon lévő műtárgyak felújítása, átépítése, új műtárgy létesítése, továbbá a patak, vasút és országos közút keresztezések kialakítása, valamint a korábban felújított vezetékszakaszokhoz történő csatlakozások megvalósítása. A felújítással érintett ivóvízvezeték az alábbi szakaszokat foglalja magába: • V1/1 szakasz: Az 521 fm hosszúságú meglévő NA700 AC vízvezetékszakasz a II. számú vízműtelep telephelyi áramlásirányító osztóműtárgya valamint a Mester utca. között helyezkedik el. • V1/2 szakasz: A 901 fm hosszan meglévő NA700 AC vízvezetékszakasz a Mester utca valamint a 8386/444 hrsz-ú Ipar utca között helyezkedik el, keresztezve 140-es számú Cegléd-Szeged vasútvonalat. • V2 szakasz: a 945 fm hosszúságú meglévő NA700 AC vezetékszakasz a nyomvonal Paul Lechler utca és a Kiskunfélegyházi út (5. számú főút) főút alatti átvezetés fogadóaknája között helyezkedik el. A „3.4 Részletes megrendelői követelmények” című dokumentum tartalmazza a szakaszok vonatkozásában elvárt műszaki tartalmak részletezését. Kiegészítő információ az ajánlat mellékletét képező „3.3 Vezetéképítés általános követelményei” című dokumentumhoz: Az „1.1.5 Csőanyagok és beépítésük követelményei” megnevezésű fejezet tartalmazza az elfogadott csőanyagokat, a beépíthetőségi követelményeket és előírásokat. A PE anyagú csőrendszer esetében elfogadott a külső PP bevonaterősítés. A csőkötések kialakítása történhet elektrofittingek alkalmazásával, elektrofúziós kötéssel, vagy tompahegesztéses eljárással, minősített CNC hegesztőberendezés alkalmazásával. A hegesztéseknek minden esetben dokumentáltaknak kell lennie. Minden PE anyagú rendszer esetében be kell tartani a gyártói előírásokat. Rögzítésre került az a kritérium, hogy a rekonstrukcióhoz alkalmazandó csőátmérőket hidraulikai méretezéssel szükséges megállapítani. Csőbélelésre a PE cső is használható. A rekonstrukció során a vezeték kapacitásbeli adatai nem csökkenhetnek, amit a tervezés és anyagkiválasztás során figyelembe kell venni, illetve a BÁCSVÍZ Zrt-vel egyeztetni. Bármely csőbélelési eljárás alkalmazása esetén az adott vezetékszakaszon a leürítést követően állapotfelmérést szükséges elvégezni ipari kamerás eljárással, majd a rekonstrukciót követően újból meg kell ismételni az eljárást a minősítési eljárás részeként. Az „1.5 Ideiglenes vízszolgáltatás biztosítása a kivitelezés alatt” megnevezésű fejezet alapján a folyamatos, biztonságos ivóvíz-szolgáltatás fenntartásának igényére tekintettel kell végezni a rekonstrukciós munkákat. A tervezett munkálatokkal történő érintettség miatt ideiglenes vízellátás kiépítése és minősítése szükséges az alábbi helyszíneken: • 8683/451 hrsz ingatlan vízbekötésének átkötése a Szent László krt. DN150 vezetékre kb. 5 fm DN 160 vezetékkel. • 8683/427 hrsz ingatlan vízellátás érdekében 90 fm DN 110 vezeték építése • 8683/407 hrsz, 8683/354 hrsz és 8683/355 hrsz ingatlanok a 5. sz főúton üzemelő DN 400 GÖV vezetékről vannak ellátva ezért a GÖV vezeték utólagos húzásbiztosítását el kell végezni. A rekonstrukció alá vont szakaszok élő vezetékre történő rákötése költségét az árajánlatban szerepeltetni szükséges. A rekonstrukció alá vont vezetékek üzemelő vízvezetékhez történő csatlakoztatását – élőre kötési munkákat – kizárólag a hálózat üzemeltetetését végző BÁCSVÍZ Zrt. végezheti el. Az élő vezetékre történő rákötés értékének meghatározásához a BÁCSVÍZ Zrt-t szükséges bevonni. Az üzemeltetői műszaki ellenőrzés költsége az építtetőt terheli. Tekintettel arra, hogy a tervek 2023. évben készültek el, valamint a támogatási összeg az előzetesen tervezettnél alacsonyabb mértékben került az önkormányzat rendelkezésére bocsátásra, indokolt – műszaki ütemezési és költséghatékonysági okokból – további tervezési feladatok ellátása. Ajánlattevő feladatát képezi a tervek felülvizsgálata és tovább tervezése a választott rekonstrukciós eljárásnak megfelelő technológia elvárásainak, illetve a keretmegállapodásnak megfeleltethető műszaki egyenértékűség biztosítása érdekében, továbbá az időközben lejárt e-közmű nyilatkozatok, vízjogi létesítési engedély, valamint a MÁV Zrt. által kiadott engedély és hozzájárulások megújításának beszerzése. A felülvizsgálattal, ill. továbbtervezéssel érintett tervekre épülő kivitelezési munkák megkezdése előtt azok üzemeltető általi jóváhagyása is szükséges. Beépítendő hengerelt aszfalt mennyisége: 22,72 m3 Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (321 Kr.) 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség igazolása ajánlattevő (AT) feladata. A részleteket az eljárást megindító közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Interne Kennung: 1/1
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232151 Bauarbeiten zur Sanierung von Wasserhauptleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45247130 Bau von Aquädukten