524407-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – contract de prestari servicii de intretinere si reparatii auto
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: contract de prestari servicii de intretinere si reparatii auto
Beschreibung: efectuarea de catre prestator(operator economic) de servicii de intretinere si reparatii auto a 15 autosanitare tip Volkswagen - lotul 1, 4 autosanitare tip Citroen - lotul 2, 3 auto tip Dacia - lotul 3, 1 autosanitara tip Mercedes - lotul 4, 15 autosanitare tip Renault - lotul 5, din dotarea unitatii, la cerere, in baza unui acord cadru valabil 36 luni. Contractele subsecvente vor fi incheiate din 6 in 6 luni, fara reluarea competitiei conf. prevederilor art 118 lit.a) din Legea nr. 98/2016 actualizata, cu operatorul economic clasat pe primul loc in urma finalizarii evaluarii ofertelor. In cazul in care acesta se afla in imposibilitatea derularii contractului, atunci contractul subsecvent se va semna cu urmatorul operator economic. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18 zile Termenul limita in care autoritatea raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare este de 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari sunt transmise in termenul precizat.
Interne Kennung: 121
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: servicii de intretinere si reparatii auto tip Volkswagen
Beschreibung: prestari servicii de intretinere si reparatii auto pentru 15 buc autosanitare tip Volkswagen, ore estimate pentru un contract subsecvent min = 100 h, max = 350 h
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: servicii de intretinere si reparatii auto tip Citroen
Beschreibung: prestari servicii de intretinere si reparatii auto pentru 4 buc autosanitare tip Citroen, ore estimate pentru un contract subsecvent min = 5 h, max = 60 h
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: servicii de intretinere si reparatii auto tip Dacia
Beschreibung: prestari servicii de intretinere si reparatii auto pentru 3 buc auto tip Dacia, ore estimate pentru un contract subsecvent min = 5 h, max = 30 h
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: servicii de intretinere si reparatii auto tip Mercedes
Beschreibung: prestari servicii de intretinere si reparatii auto pentru 1 buc autosanitare tip Mercedes, ore estimate pentru un contract subsecvent min = 8 h, max = 35 h
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: servicii de intretinere si reparatii auto tip Renault
Beschreibung: prestari servicii de intretinere si reparatii auto pentru 15 buc autosanitare tip Renault, ore estimate pentru un contract subsecvent min = 33.33 h, max = 350 h
Interne Kennung: 5