2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu ZMK w Białymstoku w podziale na dwa zadania.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w podziale na dwa zadania: Zadanie nr 1: Rejon zlokalizowany na terenie obrębów: 7, 8, 9, 10, 11, 21, 22, 24, 25, 26. Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Zadanie nr 2: Rejon zlokalizowany na terenie obrębów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 23. Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6.1 i 6.2 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) odpowiednio dla zadania nr 1 i 2, tj.: opis przedmiotu zamówienia oraz wykaz działek i powierzchni.
Interne Kennung: DZ.26.3.29.2026.AL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) - zwanej dalej „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych do niej. 2. Zamawiający w ramach prowadzenia postępowania DZ.26.3.29.2026.AL będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp - tzw. procedurę odwróconą, tj.: 1) zamawiający najpierw dokona oceny złożonych ofert pod kątem kryteriów oceny ofert, o których mowa w rozdziale XVIII SWZ oraz przesłanek odrzucenia oferty (art. 226 ustawy Pzp), po czym dopiero wyłącznie w odniesieniu do wykonawcy, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza (uplasowała się na najwyższej pozycji rankingowej) dokona kwalifikacji podmiotowej tego wykonawcy w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, tj. zażąda od niego - na podstawie art. 126 ustawy Pzp - przedłożenia podmiotowych środków dowodowych. Uwaga do ust. 2 pkt 1 SWZ: Zamawiający w toku czynności badania i oceny ofert nie dokonuje podmiotowej oceny wszystkich wykonawców (ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, braku podstaw wykluczenia), w tym nie bada wstępnych oświadczeń Wykonawców, składanych na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanego dalej „JEDZ”, 2) w związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - tj. JEDZ. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Uwaga do ust. 2 pkt 2 SWZ: Wyłącznie w odniesieniu do wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zamawiający dokona oceny podmiotowej wykonawcy, tj. zażąda w wezwaniu przedłożenia JEDZ oraz podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale XV ust. 8 i 9 SWZ. Na wezwanie zamawiającego wykonawca, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, zobowiązany jest do złożenia: 1) oświadczenia, o którym mowa w ust. 3 pkt 1 SWZ - tj. JEDZ - przykładowy druk JEDZ do wypełnienia w formacie .doc/docx stanowi załącznik nr 7 do SWZ, Uwagi do ust. 7 pkt 1 SWZ: W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, JEDZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - oświadczenia te muszą potwierdzać brak podstaw wykluczenia każdego z wykonawców niezależnie oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, wykonawca przedstawia, wraz z JEDZ, również JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. W przypadku powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom, zamawiający na podstawie art. 462 ust. 5 ustawy Pzp nie będzie badać, czy nie zachodzą wobec podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby podstawy wykluczenia, w tym celu wykonawca nie składa JEDZ dotyczące tych podwykonawców, 2) podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 8 i 9 SWZ. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α i w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp (tzw. przesłanki wykluczenia obligatoryjne), 2) w art. 109 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy Pzp, 3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) Uwaga: Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w ust. 1 pkt 3, wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) - „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”, 4) art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w związku z dodaniem art. 5k. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, 2, 6, 7; § 8 ust. 1 pkt 4; § 9 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 4 rozporządzenia, o którym mowa powyżej. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa powyżej. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia, wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia (SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1: Rejon zlokalizowany na terenie obrębów: 7, 8, 9, 10, 11, 21, 22, 24, 25, 26. Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w podziale na dwa zadania: Zadanie nr 1: Rejon zlokalizowany na terenie obrębów: 7, 8, 9, 10, 11, 21, 22, 24, 25, 26. Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6.1 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) odpowiednio dla zadania nr 1, tj.: opis przedmiotu zamówienia oraz wykaz działek i powierzchni.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: PRAWO OPCJI: 1) w przypadku przekazania Zamawiającemu do zarządzania nieruchomości, zgodnie z art. 441 ust 1 ustawy Pzp zamawiający przewiduje w ramach zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji. W ramach prawa opcji zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia wartości łącznej przedmiotu zamówienia, zlecając wykonanie usługi w odniesieniu do poszczególnych pozycji wskazanych w formularzu cenowym po cenach jednostkowych wskazanych w tym formularzu, 2) wysokość wynagrodzenia należnego z tytułu realizacji prawa opcji nie może przekroczyć kwoty zgodnej z formularzem cenowym, 3) skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w terminie obowiązywania umowy podstawowej. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli zamawiającego, złożone wykonawcy w formie pisemnej i nie wymaga podpisania aneksu do umowy, 4) prawo opcji jest uprawnieniem zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie do wyczerpania maksymalnej wartości - zgodnej z formularzem cenowym. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, w formularzu cenowym Zamawiający wskazał łączną wartość zamówienia, 5) w FORMULARZU CENOWYM zamawiający wskazał wartość zamówienia gwarantowanego SEKTOR A i B oraz wartość opcji SEKTOR C. W projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy na usługi w § 2 ust. 18-21 opisana została opcja, o której mowa art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2: Rejon zlokalizowany na terenie obrębów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 23. Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku w podziale na dwa zadania: Zadanie nr 2: Rejon zlokalizowany na terenie obrębów: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 23. Prace związane z utrzymaniem zimowym i letnim porządku i czystości działek stanowiących własność Gminy Białystok i będących w zarządzaniu Zarządu Mienia Komunalnego w Białymstoku. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6.2 do SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) odpowiednio dla zadania nr 2, tj.: opis przedmiotu zamówienia oraz wykaz działek i powierzchni.
Interne Kennung: Zadanie nr 2