See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług sprzątania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych. Zamówienie podzielone zostało na trzy zadania. Zadanie pierwsze obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Krakowskie Przemieście 76 i 78 w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 6 229 m2, teren wokół budynku: 3 792 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 3 312 m2 i powierzchnia zielona 480 m2). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania pierwszego zawiera Załącznik nr 1a do SWZ. Zadanie drugie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Boczna Lubomelskiej 13 w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 2 382 m2, teren wokół budynku: 1 426 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 1 308 m2 i powierzchnia zielona 118 m2). Zadanie drugie obejmuje także sprzątanie (raz na kwartał) pomieszczeń zajmowanych przez trzy Ośrodki Kuratorskie zlokalizowane w Lublinie przy ul.: Radości 13, Marii Koryznowej 2b oraz Zemborzyckiej 63 (powierzchnia wewnętrzna trzech Ośrodków Kuratorskich wynosi łącznie 288 m2). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania drugiego zawiera Załącznik nr 1b do SWZ. Zadanie trzecie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Konrada Wallenroda 4d w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 7 704 m2, teren wokół budynku: 883 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 727 m2 i powierzchnia zielona 156 m2). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania trzeciego zawiera Załącznik nr 1c do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 194629-2025
Interne Kennung: ZP.261.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie pierwsze - świadczenie usług sprzątania - ul. Krakowskie Przedmieście 76 i 78 w Lublinie
Beschreibung: Zadanie pierwsze obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Krakowskie Przemieście 76 i 78 w Lublinie. Powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 6 229 m2, teren wokół budynków: 3 792 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 3 312 m2 i powierzchnia zielona 480 m2. Kompleksowe usługi sprzątania obejmują m.in.: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni (lamperie, ściany wyłożone glazurą), czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych (w tym dywanów) oraz zmywanie, pastowanie i froterowanie podłóg. Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) świadczenia usług sprzątania minimum w każdy dzień pracujący dla Zamawiającego, 2) zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia, w tym mechanicznego urządzenia do czyszczenia posadzek - minimum po jednym urządzeniu, w każdym z obiektów, 3) zapewnienia dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci, piachu oraz chlorku magnezu/chlorku wapnia oraz preparatów do dezynfekcji powierzchni (preparat w dozownikach do dezynfekcji dłoni uzupełniany jest przez Zamawiającego). Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. Co najmniej 7 osób sprzątających musi posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. Powierzchnia zewnętrzna obejmuje również chodniki miejskie sąsiadujące z terenem, na którym zlokalizowany jest Sąd. Pomieszczenia i teren zewnętrzny podlegające sprzątaniu muszą być utrzymane w bieżącej czystości. Stosowane przez Wykonawcę środki myjąco-czyszczące muszą posiadać aktualne atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących w ramach realizacji zamówienia usługi sprzątania codziennego. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (-om). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50 % wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 1 - ul. Krakowskie Przedmieście 76 i 78
Los: LOT-0002
Titel: zadanie drugie - świadczenie usług sprzątania - Lublin: ul. Boczna Lubomelskiej 13, Radości 13, M. Koryznowej 2b, Zemborzycka 63
Beschreibung: 1. Zadanie drugie obejmuje: 1) sprzątanie pomieszczeń biurowych i terenu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie przy ul. Boczna Lubomelskiej 13 w Lublinie (powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania wynosi: 2 382 m2, teren wokół budynku: 1 426 m2 z czego powierzchnia utwardzona: 1 308 m2 i powierzchnia zielona 118 m2); 2) sprzątanie (raz na kwartał) pomieszczeń zajmowanych przez trzy Ośrodki Kuratorskie zlokalizowane w Lublinie przy ul.: Radości 13, Marii Koryznowej 2b oraz Zemborzyckiej 63 (powierzchnia wewnętrzna trzech Ośrodków Kuratorskich wynosi łącznie 288 m2). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dotyczący zadania drugiego zawiera Załącznik nr 1b do SWZ. 3. Kompleksowe usługi sprzątania w budynku przy ul. Boczna Lubomelskiej 13 obejmują m.in.: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni (lamperie, ściany wyłożone glazurą), czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych oraz zmywanie, pastowanie i froterowanie podłóg. Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) świadczenia usług sprzątania minimum w każdy dzień pracujący dla Zamawiającego, 2) zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia, w tym mechanicznego urządzenia do czyszczenia posadzek, 3) zapewnienia dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci, piachu oraz chlorku magnezu/chlorku wapnia oraz preparatów do dezynfekcji powierzchni (preparat w dozownikach do dezynfekcji dłoni uzupełniany jest przez Zamawiającego). Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. Powierzchnia zewnętrzna obejmuje również chodniki miejskie sąsiadujące z terenem, na którym zlokalizowany jest Sąd. Pomieszczenia i teren zewnętrzny podlegające sprzątaniu muszą być utrzymane w bieżącej czystości. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących w ramach realizacji zamówienia usługi sprzątania codziennego. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (- om). 4. W lokalizacjach przy ul.: Radości 13, Marii Koryznowej 2b oraz Zemborzyckiej 63 Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować usługę sprzątania w uzgodnionym z Kierownikiem Ośrodka dniu miesiąca: marca, czerwca, września i grudnia. Pomieszczenia Ośrodków Kuratorskich zlokalizowane są na poziomie parteru. Podstawowe czynności, które należy wykonać to: - Mycie, czyszczenie i dezynfekcja wszystkich urządzeń sanitarnych. - Mycie glazury i luster, neutralizacja zapachów w pomieszczeniach sanitarnych. - Czyszczenie mebli, monitorów LCD środkiem antystatycznym, dezynfekcja urządzeń, przede wszystkim: aparatów telefonicznych, klawiatur, itp. - Czyszczenie sprzętu komputerowego: stacji roboczych, drukarek itp., biurowego: niszczarek, kserokopiarek i innych urządzeń: lampek, radioodbiorników, wentylatorów itp. - Czyszczenie sprzętu AGD: lodówek, kuchenek mikrofalowych itp. - Opróżnianie pojemników na śmieci i niszczarek, wymiana worków plastikowych, wyniesienie śmieci do kontenerów zewnętrznych. - Odkurzanie/zamiatanie powierzchni podłóg w tym pokrytych wykładziną dywanową. - Mycie posadzek kamiennych i terakoty oraz kaloryferów. - Czyszczenie drzwi wewnętrznych, ościeżnic, parapetów okiennych. - Czyszczenie wewnętrznych opraw oświetleniowych (plafonier, lamp wiszących i stojących, żyrandoli) i mycie kratek wentylacyjnych. - Pranie tapicerki meblowej, pranie wykładzin i nabłyszczanie posadzek, czyszczenie i pastowanie parkietu. - Obustronne mycie okien (szyb i ram okiennych) oraz drzwi (skrzydła drzwiowe i ościeżnice). 5. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. Co najmniej 3 osoby sprzątające muszą posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. 6. Wykonawca zapewni środki i sprzęt niezbędny do realizacji usługi. Stosowane przez Wykonawcę środki myjąco-czyszczące muszą posiadać aktualne atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50% wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 2 - ul. Boczna Lubomelskiej 13 oraz Ośrodki Kuratorskie
Los: LOT-0003
Titel: zadanie trzecie - świadczenie usług sprzątania - ul. Konrada Wallenroda 4d w Lublinie
Beschreibung: Zadanie trzecie obejmuje sprzątanie pomieszczeń biurowych i ternu posesji oraz utrzymanie terenów zielonych Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie przy ul. Konrada Wallenroda 4d w Lublinie. Powierzchnia wewnętrzna objęta usługą sprzątania: 7 704 m2, teren wokół budynku: 883 m2 z czego powierzchnia utwardzona : 727 m2 i powierzchnia zielona 156 m2. Kompleksowe usługi sprzątania obejmują m.in.: sprzątanie pomieszczeń biurowych, korytarzy, holi, klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, schodów, pomieszczeń WC, łazienek, mycie okien i innych powierzchni (lamperie, ściany wyłożone glazurą), czyszczenie mebli, wykładanie koszy workami foliowymi, wynoszenie śmieci we wskazane miejsce, czyszczenie wycieraczek do obuwia, pranie i odkurzanie wykładzin podłogowych oraz zmywanie, pastowanie i froterowanie podłóg. Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) świadczenia usług sprzątania minimum w każdy dzień pracujący dla Zamawiającego, 2) zapewnienia środków i sprzętu potrzebnego do wykonania zamówienia, w tym mechanicznego urządzenia do czyszczenia posadzek, 3) zapewnienia dostaw mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci, piachu oraz chlorku magnezu/chlorku wapnia oraz preparatów do dezynfekcji powierzchni (preparat w dozownikach do dezynfekcji dłoni uzupełniany jest przez Zamawiającego). Oprócz niezbędnego asortymentu, w który należy wyposażyć każdą osobę świadczącą usługi utrzymania czystości, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia każdej osobie świadczącej usługi sprzątania pomieszczeń indywidualnych środków do: czyszczenia mebli, dezynfekcji oraz czyszczenia monitorów LCD. Osoby, które będą wykonywały bezpośrednio usługi na rzecz Zamawiającego (sprzątające, a także sprawujące bezpośredni nadzór) nie mogą być skazane za popełnienie przestępstwa /przestępstwa skarbowego. Do świadczenia usługi nie mogą być dopuszczone osoby, które figurują jako osoby skazane w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego. Co najmniej 7 osób sprzątających musi posiadać minimum 6-cio miesięczne doświadczenie w wykonywaniu usług sprzątania. Osoby, którymi będzie posługiwał się Wykonawca, przed przystąpieniem do świadczenia usług muszą zostać przeszkolone w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów pożarowych. Szkolenia Wykonawca przeprowadzi własnym staraniem i na własny koszt. Powierzchnia zewnętrzna obejmuje również chodniki miejskie sąsiadujące z terenem, na którym zlokalizowany jest Sąd. Pomieszczenia i teren zewnętrzny podlegające sprzątaniu muszą być utrzymane w bieżącej czystości. Stosowane przez Wykonawcę środki myjąco-czyszczące muszą posiadać aktualne atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących w ramach realizacji zamówienia usługi sprzątania codziennego. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (- om). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i w zakresie nie przekraczającym 50% wartości zamówienia.
Interne Kennung: zadanie 3 - ul. Konrada Wallenroda 4d