524638-2026 - Wettbewerb
Polen – Propan und Butan – Dostawa gazu LPG (propan-butan) do Stacji Paliw SP ZOZ WSPR w Białymstoku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa gazu LPG (propan-butan) do Stacji Paliw SP ZOZ WSPR w Białymstoku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa oraz gazu LPG (propan-butan) do Stacji Paliw SP ZOZ WSPR w Białymstoku, szczegółowo wyspecyfikowanego w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne KennungEOP.332.33.26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) zwanej dalej Pzp oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 Pzp. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące nabywania dostaw. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 8. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Pzp. 9. Ofertę sporządza się na Formularzu Ofertowym udostępnionym przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia jako Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający nie stworzył na potrzeby niniejszego postępowania formularza interaktywnego. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ - zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o których mowa w Rozdziale X ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ – zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy); 3) formularz cenowy zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ; 4) Oświadczenie Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia - Załącznik nr 11 do SWZ; 5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 6) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji). Termin związania ofertą - 29.11.2026 r. Pozycja z planu postępowań - 2.2.4
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09122000 Propan und Butan
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu LPG (propan-butan) do Stacji Paliw SP ZOZ WSPR w Białymstoku, szczegółowo wyspecyfikowanego w załączniku nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. 2. Zamawiający zamierza zakupić w skali 12 miesięcy gazu propan-butan LPG: 307 000 l – zamówienie podstawowe. Gaz propan butan (CN: 2711 19 00, CN 2711 12, CN 2711 13, CN 2711 14 00). 3. Podana ilość jest wartością szacunkową/prognozową, która w trakcie obowiązywania umowy mogą ulec zmniejszeniu w zależności od aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający w okresie obowiązywania umowy gwarantuje zamówienie na poziomie 65% ilości paliwa tj. 199 550, wskazanego w załączniku nr 3 do SWZ jako zamówienie podstawowe. 4. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji polegające na zwiększeniu ilości gazu propan-butan, jednakże nie więcej niż o 30 %. Największy możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji wynosi do 399 100 l paliwa. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości bądź części zamówienia objętego prawem opcji, a Wykonawca oświadcza, iż nie będzie z tego powodu wnosił żadnych roszczeń. 5. Wszystkie wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji. Marża handlowa/ upust cenowy w ramach prawa opcji nie ulega zmianie w stosunku do upustu cenowego/marży handlowej określonej w formularzu oferty. 6. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego odbędzie się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego złożonego Wykonawcy na minimum 7 dni roboczych przed dniem, w którym zamówienie objęte prawem opcji ma zostać uruchomione. 7. Projekt umowy, stanowiący załącznik nr 8 do SWZ, jest integralną jej częścią i postanowienia w nim zawarte, traktuje się jako warunki udzielenia zamówienia. 8. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć towar na swój koszt i ryzyko do Stacji Paliw SP ZOZ WSPR w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22 w Białymstoku, w sposób opisany w załączonym projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji polegające na zwiększeniu ilości gazu propan-butan, jednakże nie więcej niż o 30 %. Największy możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji wynosi do 399 100 l paliwa. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości bądź części zamówienia objętego prawem opcji, a Wykonawca oświadcza, iż nie będzie z tego powodu wnosił żadnych roszczeń. 2. Wszystkie wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji. Marża handlowa/ upust cenowy w ramach prawa opcji nie ulega zmianie w stosunku do upustu cenowego/marży handlowej określonej w formularzu oferty. 3. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego odbędzie się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego złożonego Wykonawcy na minimum 7 dni roboczych przed dniem, w którym zamówienie objęte prawem opcji ma zostać uruchomione.