See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Proiect tehnic cu detalii de execuţie, verificare proiect, asistenţă tehnică pe timpul execuţiei și execuție lucrări pentru obiectivul “Realizare infrastructură provizorie în cazarma 3120 Miercurea Ciuc”
Beschreibung: Prin proiectul de investiție imobiliară ”Proiect tehnic cu detalii de execuţie, verificare proiect, asistenţă tehnică pe timpul execuţiei și execuție lucrări pentru obiectivul “Realizare infrastructură provizorie în cazarma 3120 Miercurea Ciuc” se propune realizarea infrastructurii necesare pentru desfășurarea în condiții optime a activității specifice structurii utilizatoare din cazarma 3120 Miercurea Ciuc astfel încât încadrarea în normele și standardele actuale să răspundă cerințelor de calitate a fondului construit și să corespundă din punct de vedere logistic și funcțional la normele impuse de Uniunea Europeană. Număr zile până la care se pot solicita clarificări, înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor Zile : 18 (art. 161 din Legea 98/2016 și art. 103 din H.G. 395/2016) Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor (art. 160 și 161 din Legea 98/2016). Durata execuţie contract = 540 zile astfel: - 90 de zile calendaristice, începând de la data semnării contractului pentru serviciile de proiectare -450 de zile calendaristice de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor, pentru execuția lucrărilor -450 de zile de la emiterea ordinului de începere a lucrărilor și până la întocmirea referatului anexă la procesul verbal de recepție la terminarea lucrărilor, pentru serviciile de asistenţă tehnică.
Interne Kennung: 2022-I-3120 Miercurea Ciuc
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216200 Bauarbeiten für Militärgebäude und -einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prin proiectul de investiţie imobiliară: Proiect tehnic cu detalii de execuţie, verificare proiect, asistenţă tehnică pe timpul execuţiei și execuție lucrări pentru obiectivul “ Realizare infrastructură provizorie în cazarma 3120 Miercurea Ciuc” se propune realizarea infrastructurii necesare pentru desfășurarea în condiții optime a activității specifice structurii utilizatoare din cazarma 3120 Miercurea Ciuc astfel încât încadrarea în normele și standardele actuale să răspundă cerințelor de calitate a fondului construit și să corespundă din punct de vedere logistic și funcțional la normele impuse de Uniunea Europeană. În cadrul proiectului se vor executa următoarele lucrări: OBIECT 1 – Amenajare teren OBIECT 2 – Pavilion PC OBIECT 3 – Pavilion Administrativ OBIECT 4 – Pavilion cazare 1 OBIECT 5 – Pavilion cazare S+SO+MM OBIECT 7 – Pavilion infirmerie OBIECT 8 – Pavilion CP OBIECT 9 – Gospodărie de apă OBIECT 10 – Grupuri electrogene OBIECT 11 – Pavilion atelier mentenanță OBIECT 12 – Pavilion spații depozitare OBIECT 14 – Realizare rețele de iluminat exterior OBIECT 15 – Împrejmuiri OBIECT 16 – Posturi pază OBIECT 17 – Rețea de alimentare cu energie electrică OBIECT 18 – Rețea de alimentare cu apă menajeră OBIECT 19 – Rețea de canalizare și bazine vidanjabile.
Interne Kennung: 1