524776-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych, w którym zostanie wykonana instalacja do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności do 10 ton na dobę (wydajność nominalna 9,6 Mg/dobę), budowa modułowej portierni, wiaty na odpady, ogrodzenia, utwardzenia terenu, wagi samochodowej(...)
BeschreibungPrzedmiotem Zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych, w którym zostanie wykonana instalacja do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności nominalnej 0,4 Mg/h ( 9,6 Mg/dobę), budowa modułowej portierni, wiaty na odpady, ogrodzenia, utwardzenia terenu, wagi samochodowej, filtra zewnętrznego, komina emisyjnego oraz dwóch szczelnych, dwupłaszczowych zbiorników buforowych na ścieki przemysłowe, przyłącza: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i ciepłowniczego, zewnętrzne instalacje: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazowa, linii kablowej energetycznej wraz ze słupami oświetleniowymi". Zamówienie obejmuje w szczególności: opracowanie projektu technicznego (PT) i projektu wykonawczego (PW), dostawę, wykonanie, montaż, integrację, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności nominalnej 0,4 Mg/h (9,6 Mg/dobę), zlokalizowanej w istniejącej hali, wraz z wykonaniem niezbędnych robót budowlanych, instalacyjnych i zagospodarowania terenu. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego na podstawie art. 170 w związku z art. 153 pkt 3) i 4) ustawy. Szczegółowy zakres techniczny i funkcjonalny Przedmiotu Zamówienia zostanie doprecyzowany w toku dialogu z Wykonawcami. Szczegółowe uwarunkowania i wymagania w zakresie realizacji Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 pn. „Opis potrzeb i wymagań Zamawiającego (OPiW) - Budowa instalacji do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności do 10 ton na dobę (wydajność nominalna 9,6 Mg/dobę)". 2. Zakres rzeczowy Przedmiotu Zamówienia Wymienione dokumenty są dla Wykonawcy wiążące. Wykonawca jest zobowiązany wykonać Przedmiot Zamówienia zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach, ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę wraz z zatwierdzonym PAB i PZT, OPiW / OPZ, Umową oraz dokumentacją opracowaną przez Wykonawcę. W razie rozbieżności między dokumentami lub opracowaniami mającymi znaczenie dla realizacji Przedmiotu Zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany przyjąć rozwiązanie zapewniające zgodność z przepisami prawa, decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, decyzją o pozwoleniu na budowę wraz z zatwierdzonym PAB i PZT oraz celem i wymaganiami określonymi w OPiW / OPZ. Na potrzeby rozstrzygania rozbieżności technicznych, technologicznych, projektowych, funkcjonalnych, środowiskowych i eksploatacyjnych przyjmuje się następującą kolejność pierwszeństwa: 1) decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach; 2) ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę wraz z zatwierdzonym PAB i PZT; 3) OPiW / OPZ wraz z załącznikami; 4) projekt Umowy — w zakresie postanowień dotyczących sposobu realizacji, odbiorów, odpowiedzialności, terminów, płatności, gwarancji, rękojmi, kar umownych i procedury zmian; 5) dokumentacja techniczna, projektowa, warsztatowa, wykonawcza i powykonawcza opracowana przez Wykonawcę. Dokumentacja opracowywana przez Wykonawcę, w szczególności FEED, Projekt Techniczny, Projekt Wykonawczy, dokumentacja warsztatowa, dokumentacja rejestracyjna i dokumentacja powykonawcza, musi być zgodna z dokumentami wskazanymi powyżej i nie może zmieniać, ograniczać ani obniżać wymagań wynikających z dokumentów wyższego poziomu zgodnie ze wskazaną powyżej kolejnością pierwszeństwa. Konieczność dostosowania dokumentacji Wykonawcy albo sposobu realizacji Przedmiotu Zamówienia do dokumentów wskazanych powyżej nie stanowi samodzielnej podstawy do zmiany Wynagrodzenia ani przedłużenia terminu realizacji, chyba że konieczność taka wynika z okoliczności niezależnych od Wykonawcy, niemożliwych do przewidzenia przez doświadczonego Wykonawcę działającego z należytą starannością i jednocześnie spełnione są przesłanki zmiany Umowy określone w Umowie oraz w przepisach PZP. Z zakresu realizacji wyłącza się układ produkcji energii elektrycznej (kogeneracja), dla którego decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przewiduje moc elektryczną brutto 150 kWe oraz moc cieplną brutto 1500 kW, a także instalację fotowoltaiczną (PV) ujętą w analizie energetycznej PAB. W zakresie realizacji pozostaje odzysk ciepła ze spalin, realizowany przez kocioł odzysku ciepła wraz z układem przekazania ciepła do odbiorników. Oba elementy są ujęte w zatwierdzonym PAB i PZT, a ich pominięcie w realizacji stanowi odstąpienie od zatwierdzonego projektu. Kwalifikację tego odstąpienia jako istotne albo nieistotne (art. 36a ust. 5 PB) Wykonawca przedstawia na etapie FEED (pkt 2.1 lit. c, Etap Ia), a jego rozpatrzenie następuje w trybie pkt 2.1 lit. j) oraz nadzoru autorskiego (pkt 2.1 lit. d). Wykonawca uwzględnia w projekcie technicznym rezerwę przestrzeni oraz interfejsy mechaniczne i elektryczne umożliwiające w przyszłości instalację układu kogeneracji i instalacji fotowoltaicznej. Wartość ciśnienia roboczego pary nie mniejsza niż 2,0 MPa, którą decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wiąże z konfiguracją z układem kogeneracji, nie jest parametrem wiążącym dla konfiguracji bez tego układu; kocioł odzysku ciepła pracuje wówczas jako jednostka ciepłownicza, a niższa wartość ciśnienia roboczego jest dopuszczalna.
Interne KennungSPZOZ–DZ/16/2026
VerfahrensartWettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252300 Bau von Müllverbrennungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262700 Umbau von Gebäuden, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45262610 Industrieschornsteine, 45221117 Bau von Brückenwaagen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 42320000 Abfallverbrennungsöfen, 51135110 Installation von Abfallverbrennungsöfen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 38424000 Mess- und Steuergeräte
5. Los
LosLOT-0004
TitelPrzebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych, w którym zostanie wykonana instalacja do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności do 10 ton na dobę (wydajność nominalna 9,6 Mg/dobę), budowa modułowej portierni, wiaty na odpady, ogrodzenia, utwardzenia terenu, wagi samochodowej ( ...)
BeschreibungPrzedmiotem Zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych, w którym zostanie wykonana instalacja do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności nominalnej 0,4 Mg/h ( 9,6 Mg/dobę), budowa modułowej portierni, wiaty na odpady, ogrodzenia, utwardzenia terenu, wagi samochodowej, filtra zewnętrznego, komina emisyjnego oraz dwóch szczelnych, dwupłaszczowych zbiorników buforowych na ścieki przemysłowe, przyłącza: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i ciepłowniczego, zewnętrzne instalacje: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazowa, linii kablowej energetycznej wraz ze słupami oświetleniowymi". Zamówienie obejmuje w szczególności: opracowanie projektu technicznego (PT) i projektu wykonawczego (PW), dostawę, wykonanie, montaż, integrację, uruchomienie oraz przekazanie do eksploatacji kompletnej instalacji do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności nominalnej 0,4 Mg/h (9,6 Mg/dobę), zlokalizowanej w istniejącej hali, wraz z wykonaniem niezbędnych robót budowlanych, instalacyjnych i zagospodarowania terenu. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego na podstawie art. 170 w związku z art. 153 pkt 3) i 4) ustawy. Szczegółowy zakres techniczny i funkcjonalny Przedmiotu Zamówienia zostanie doprecyzowany w toku dialogu z Wykonawcami. Szczegółowe uwarunkowania i wymagania w zakresie realizacji Przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 pn. „Opis potrzeb i wymagań Zamawiającego (OPiW) - Budowa instalacji do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych o wydajności do 10 ton na dobę (wydajność nominalna 9,6 Mg/dobę)". 2. Zakres rzeczowy Przedmiotu Zamówienia Wymienione dokumenty są dla Wykonawcy wiążące. Wykonawca jest zobowiązany wykonać Przedmiot Zamówienia zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach, ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę wraz z zatwierdzonym PAB i PZT, OPiW / OPZ, Umową oraz dokumentacją opracowaną przez Wykonawcę. W razie rozbieżności między dokumentami lub opracowaniami mającymi znaczenie dla realizacji Przedmiotu Zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany przyjąć rozwiązanie zapewniające zgodność z przepisami prawa, decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, decyzją o pozwoleniu na budowę wraz z zatwierdzonym PAB i PZT oraz celem i wymaganiami określonymi w OPiW / OPZ. Na potrzeby rozstrzygania rozbieżności technicznych, technologicznych, projektowych, funkcjonalnych, środowiskowych i eksploatacyjnych przyjmuje się następującą kolejność pierwszeństwa: 1) decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach; 2) ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę wraz z zatwierdzonym PAB i PZT; 3) OPiW / OPZ wraz z załącznikami; 4) projekt Umowy — w zakresie postanowień dotyczących sposobu realizacji, odbiorów, odpowiedzialności, terminów, płatności, gwarancji, rękojmi, kar umownych i procedury zmian; 5) dokumentacja techniczna, projektowa, warsztatowa, wykonawcza i powykonawcza opracowana przez Wykonawcę. Dokumentacja opracowywana przez Wykonawcę, w szczególności FEED, Projekt Techniczny, Projekt Wykonawczy, dokumentacja warsztatowa, dokumentacja rejestracyjna i dokumentacja powykonawcza, musi być zgodna z dokumentami wskazanymi powyżej i nie może zmieniać, ograniczać ani obniżać wymagań wynikających z dokumentów wyższego poziomu zgodnie ze wskazaną powyżej kolejnością pierwszeństwa. Konieczność dostosowania dokumentacji Wykonawcy albo sposobu realizacji Przedmiotu Zamówienia do dokumentów wskazanych powyżej nie stanowi samodzielnej podstawy do zmiany Wynagrodzenia ani przedłużenia terminu realizacji, chyba że konieczność taka wynika z okoliczności niezależnych od Wykonawcy, niemożliwych do przewidzenia przez doświadczonego Wykonawcę działającego z należytą starannością i jednocześnie spełnione są przesłanki zmiany Umowy określone w Umowie oraz w przepisach PZP. Z zakresu realizacji wyłącza się układ produkcji energii elektrycznej (kogeneracja), dla którego decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przewiduje moc elektryczną brutto 150 kWe oraz moc cieplną brutto 1500 kW, a także instalację fotowoltaiczną (PV) ujętą w analizie energetycznej PAB. W zakresie realizacji pozostaje odzysk ciepła ze spalin, realizowany przez kocioł odzysku ciepła wraz z układem przekazania ciepła do odbiorników. Oba elementy są ujęte w zatwierdzonym PAB i PZT, a ich pominięcie w realizacji stanowi odstąpienie od zatwierdzonego projektu. Kwalifikację tego odstąpienia jako istotne albo nieistotne (art. 36a ust. 5 PB) Wykonawca przedstawia na etapie FEED (pkt 2.1 lit. c, Etap Ia), a jego rozpatrzenie następuje w trybie pkt 2.1 lit. j) oraz nadzoru autorskiego (pkt 2.1 lit. d). Wykonawca uwzględnia w projekcie technicznym rezerwę przestrzeni oraz interfejsy mechaniczne i elektryczne umożliwiające w przyszłości instalację układu kogeneracji i instalacji fotowoltaicznej.
Interne KennungSPZOZ-DZ/16/2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42320000 Abfallverbrennungsöfen
Optionen
Beschreibung der Optionennie