2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wraz z dostawą artykułów spożywczych na potrzeby spotkań służbowych MSZ
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przez okres dwóch lat, szczegółowo wyspecyfikowanych w Załączniku nr 1 do SWZ - Formularz rzeczowo-cenowy (zawierający Opis przedmiotu zamówienia, kolumny A-C), w sposób określony w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: BP.260.64.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W związku z nie wyłonieniem wykonawcy w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia publicznego zakończonego w czerwcu 2025 r. pn. „Zakup wraz z dostawą artykułów spożywczych na potrzeby spotkań służbowych MSZ”, istnieje ryzyko nie zachowania ciągłości realizacji dostaw niezbędnych dla funkcjonowania Zamawiającego. Z uwagi na powyższe oraz zakończenie obowiązującej umowy z dniem 06.06.2025 r., zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a w konsekwencji konieczne jest skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp. Przygotowanie i złożenie ofert przez wykonawców w skróconym terminie jest możliwe, ponieważ sporządzenie ofert następuje na podstawie znanych wykonawcom cen i nie wymaga od Wykonawcy podejmowania dodatkowych działań. Ponadto przedmitowe postępowanie jest ponowieniem unieważnionego postępowania, co do którego dokumenty zmaówienia zostały zmienione tylko w niewielkim stopniu, co również znacząco ułatwia składanie ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511000 Milch, 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse, 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren, 15320000 Frucht- und Gemüsesäfte, 15981000 Mineralwasser
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przez okres dwóch lat, szczegółowo wyspecyfikowanych w Załączniku nr 1 do SWZ - Formularz rzeczowo-cenowy (zawierający Opis przedmiotu zamówienia, kolumny A-C), w sposób określony w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. odstąpienia od zamówienia dostawy niektórych z artykułów na rzecz innych wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ lub zmniejszenia ilości zamawianych artykułów w stosunku do ilości wskazanej w załączniku nr 1 do SWZ. Szczegółowe zasady dotyczące prawa opcji zawiera złącznik nr 2 do SWZ (Projektowane Postanowienia Umowy).